لیست آموزشگاههای آزاد استان اصفهان
 
خدمات الکترونیک
دفترچه ثبت نام الکترونیکی آزمونهای داوطلبان آزاد (ادواری)
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 8
بازدید امروز 11,914
بازدید دیروز 15,522
بازدید این ماه 474,423
بازدید کننده ماه قبل 468,045
بازدید ماه قبل 536,679
بازدید کل 35,493,601

نماینده مردم شهرستان نطنز وبخش قمصر درمجلس شورای اسلامی : ارتقای جایگاه آموزشهای فنی و حرفه‌ای به نفع مردم و دوای بسیاری از دردها است...

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان اصفهان، علی ترابیان رئيس مركز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان نطنز در تشريح اين خبر گفت : آرش اخوان طبسي مدير كل آموزش فنی و حرفه ای  استان  به همراه محمد علی صحرانورد رئیس اداره عمومی و پشتیبانی اداره کل با رحمت اله فیروزی پور  نماینده مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر در مجلس شوراي اسلامي در محل مرکز شهرستان ديدار و گفتگو نمودند.
آرش اخوان در اين نشست ضمن ارائه گزارشي از فعاليت هاي اداره كل و مرکز بیان داشت: در استان اصفهان حرکت‌های خوبی انجام شد که یکی از مهمترین اقدامات مشارکت جدی با بخش خصوصی، اتحادیه ها و صنایع و صنوف بوده است؛ در همه الگوهای موفق دنیا از جمله آلمان که کشوری صنعتی است بازوی اصلی آموزش‌های مهارتی بخش خصوصی است.
اخوان با اشاره به بومی‌سازی ایده آموزش دوگانه گفت:  امروز راه برون رفت از مشکلات مراکز فنی و حرفه ای مانند کمبود مربی و .... استفاده از تجربیات اداره کل استان در پیاده سازی نظام آموزش دوگانه است که کمک و مساعدت نماینده شهرستان و مسئولین محلی را میطلبد . نظام آموزش دوگانه می‌گوید كه 30 درصد آموزش مهارتی در کارگاه آموزش و 70 درصد هم در واحد صنعتی و صنفی آموزش داده شود که مشکلات و معضلات مراکز ما و صنایع و صنوف با آموزش در واحد صنعتی و صنفی و محیط کار حل می‌شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان با تأکید بر این‌که نقش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در اجرای فرمان رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی ) بیش‌تر از سایر دستگاه‌ها است، افزود: جهش تولید نیازمند افزایش کیفیت تولید کالاها بوده که قسمتی از آن مواد اولیه است اما آن چیزی که می‌تواند بر کیفیت لازم محصول اثر بگذارد نیروی ماهر است.
وی با اشاره به این‌که ما به صنف و صنعت رفته و کارآموز ما به شیوه استاد و شاگردی اما با رویکرد نوین آموزش می‌بیند، عنوان کرد: نظام آموزش دوگانه به دنبال دو رویکرد کار در محیط واقعی کار و ايجاد اشتغال است.
اخوان اضافه کرد: در زمینه گیاهان دارویی، صنایع غذایی، کافی شاپ، لوازم خانگی و موبایل ،مکانیک اجرایی کردن نظام آموزش دوگانه را شروع کرده‌ایم. و شهرستان نطنز نیز با توجه به افلیم مناسب و ظرفیت های بسیار به ویژه در مبحث گردشگری و بوم گردی میتواند در این مبحث آموزشی بسیار فعال باشد.
در ادامه اين ديدار نماينده مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر در مجلس شوراي اسلامي ضمن قدرداني از حضور مدیرکل در شهرستان نطنز و تشکر بابت همکاری و مساعدت و تلاش های مجموعه اداره کل و شهرستان و استقبال از اجراي طرح هاي مهارتي و کمک در راه برپایی آموزش های دوگانه، بيان نمود: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای دارای اهمیت خاصی در نظام آموزشی است و ارتقای جایگاه آموزشهای فنی و حرفه‌ای به نفع مردم و دوای بسیاری از دردها است.
وی افزود: در گستره وسیعی از انواع آموزش‌ها، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و یا آموزش‌های مهارتی به دلیل ابعاد کاربردی و عملی بودنشان در ایجاد، تقویت و رشد قابلیت‌های انسانی سهم قابل توجهی را دارند.
رحمت اله فیروزی پور ضمن اظهار فراگیری آموزش‌ها اینان را به عنوان ابزاری برای مقابله با بیکاری در کاهش زمان بیکاری افراد جویای کار امری مهم دانست و تصریح کرد: خصیصه این آموزش‌ها، نوعی پرورش "کارآفرین" است، به این معنی که افراد پس از کسب مهارت و تخصص دانش فنی، قادر خواهند بود که فرصت‌های شغلی مناسبی را به دست آورند و یا در نهایت فرصت شغلی ایجاد کنند.
در ادامه این دیدار مدیرکل به همراه نماینده شهرستان از کلیه واحدهای اداری و کارگاههای آموزشی مرکز شماره 17 نطنز بازدید نمودند.
  
   1399/12/24 07:53    تعداد بازدید :  107

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 107
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )