لیست آموزشگاههای آزاد استان اصفهان
 
خدمات الکترونیک
اوقات فراغت با طعم مهارت
دفترچه ثبت نام الکترونیکی آزمونهای داوطلبان آزاد (ادواری)
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 18
بازدید امروز 6,614
بازدید دیروز 6,340
بازدید این ماه 394,538
بازدید کننده ماه قبل 381,657
بازدید ماه قبل 468,085
بازدید کل 37,472,494

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان با همکاری آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای و مرکز مشاوره پایا برگزار می‌کند: خلق ایده ای ناب در تابستان داغ با اجرای طرح آموزشی شاپنک و باشگاه نوجوان کارآفرین ...

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان  اصفهان با همکاری آموزشگاه آزاد فني و حرفه اي و مرکز مشاوره پایا برگزار می‌کند: 
خلق ايده اي ناب در تابستانی داغ 
با اجراي طرح آموزشي شاپنك و باشگاه  کارآفرینان نوجوان
 
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، اين اداره كل با همکاری آموزشگاه  فني و حرفه اي آزاد و مرکز مشاوره پایا اقدام به برگزاری باشگاه کارآفرینان نوجوان نموده است.
طرح آموزشي شاپنك:
فريبا جوان مؤسس و مدير آموزشگاه  فنی و حرفه ای آزاد پایا در تكميل اين خبر افزود: نوجوانان سن 12 تا 18 سال که در 2گروه 12تا15 سال و 15تا18سال دسته بندی می شوند ، به ویژه دانش آموزان پایه نهم تحصیلی که در فرآیند انتخاب رشته قراردارند مخاطبين این طرح مي باشند.
وي ضمن اشاره به چشم انداز اين طرح با عنوان "هر دانش آموز ايراني يك كارآفرين" اهداف اين طرح را پرورش کارآفرینان نوجوان خط شکن و نوآور، ایجاد نگرش خلاق، مثبت و انعطاف پذیردربرابر تغییرات،تقویت حس کنجکاوی ، پرسشگری،  تقویت حس استقلال باتوجه به تفاوتهای فردی دانش آموزان، برقراری ارتباط با همسالان و بزرگسالان، پذیرش مسئولیت، مهارت حل مسئله و مهارتهای پژوهشی، مهارت درک افکار و احساسات خود و دیگران عنوان نمود.
فريبا جوان گفت: ملاقات والدین برای آگاهی از استعدادهای شناسایی شده و عملکرد فرزندانشان درطول زمان اجرای فعالیت طرح، امکان تعامل رسمی و غیررسمی باکارآفرینان مشهور، بازدید ازکسب وکارهای موفق، آموزش ورزشهای ذهنی، تمرینهای انگیزشی و خلاق ، حل معماهای مختلف و..، بحث و تبادل نظر بین دانش آموزان و انجام کار گروهی، ارائه ی آموزه های ذهنی از طریق بازیها و تمرینات با سناریوهای از قبل طراحی شده از مزاياي اين طرح است.
باشگاه کارآفرینان نوجوان :
وي در خصوص باشگاه كارآفرينان نوجوان گفت: اين باشگاه دوره ای متمایز برای تربیت « نسل آینده کارآفرینان خلاق و نوآور درکشور » که باتلاش جمعی دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی کشور، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، وزارت آموزش و پرورش واعضای شبکه شاپنک برگزار می گردد .
مسئول مركز مشاوره پايا تمرکز بر آموزشهای مهم بین المللی جهت تبدیل نمودن نوجوان به یک کارآفرین نوآور، مرکز بر مهارتهای نرم بنیادین، تمرکز بر تمرینهای عملی و گروهی جهت اثربخش نمودن آموزشها، شبکه سازی سالم و موثر میان نوجوانان دارای روحیه کارآفرینانه، امکان اجرای طرح بصورت حضوری و آنلاین از ويژگي هاي متمايزكننده اين باشگاه مي باشد.
وي اظهار داشت: نحوه اجراي اين طرح به اين صورت است كه  ابتدا دانش آموزان توسط مدارس (یا اعضای شاپنک) فراخوان شده و کلیات طرح را دریافت می نمایند. سپس برای تور گردشگری مهارت ثبت نام می شوند که هزینه این تور مبلغ 35هزارتومان برای هر دانش آموز می باشد. چنانچه اولیاء دانش آموز تمایل داشته باشند می توانند با پرداخت هزینه دراین تور همراه فرزند خود شرکت نمایند . سپس مدیر مدرسه دانش آموزان ثبت نامی را به گروههای 10 نفره دسته بندی نموده و پس از هماهنگی با شرکت پایا برای بازدید و تورمهارت اقدام می نماید . دانش آموزان در موعد تور مهارت به مدت 2ساعت و آشنایی با مشاغل مختلف، از کارگاه های آموزشی مهارتی سازمان فنی و حرفه ای همراه با معرفی تورلیدر بازدید کرده و همزمان  عضو « باشگاه کارآفرینان نوجوان »گردیده و درصورت تمایل در دوره آموزشی باشگاه  به مدت 18 جلسه ی آموزشی، با شهریه حضوری ثبت نام می نمایند. درطول برگزاری دوره باشگاه کارآفرینان نوجوان، دانش آموزان بصورت رایگان استعدادیابی می گردند و برای ورود به مرحله واقعیت آزمایی  مهارت آموزی آماده می شوند. دراین زمان براساس جواب تست استعدادیابی و  علایق دانش آموزان به سمت انتخاب حرفه های مهارتی هدایت می شوند . شایان ذکر است دانش آموزان در باشگاه به گروههای 7نفره تقسیم بندی شده و هر گروه دارای یک منتور یا رهیار می باشد که علاوه بر زمان کلاس بعد از آن نیز دانش آموز می تواند با رهیار خود در ارتباط باشد. درمرحله باشگاه دانش آموز پس از پایان یافتن 18 جلسه، تاییدیه آموزشی از وزارت کار 
 
زمان بندی اجرای طرح :
تورمهارت :15 تیرماه تا31 تیرماه 1400
باشگاه کارآفرینان نوجوان : 1مرداد تا 31 شهریور
واقعیت آزمایی :  در طول سال تحصیلی با برنامه ریزی هماهنگ با برنامه مدار
 
راههای ارتباطی با آموزشگاه و مرکز مشاوره ی پایا : 
آدرس : اصفهان ، خیابان کارگر، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای ، دپارتمان مشاوره و کارآفرینی پایا
تلفن :   36703735-36703036-03136703035  
تلفن همراه :       09130238274 -09904214192   
سایت : www.payalife.com
www.shapnak.com
پیج اینستاگرام : shapnak.ir@
 
حامیان طرح :
اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان اصفهان ، دفتر توسعه کارآفرینی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان
 
لازم به ذكر است آموزشگاه آزاد فني و حرفه اي پايا براي فرزندان كاركنان اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان به ميزان 40 درصد تخفيف و براي ساير ادارات استان 15 درصد تخفيف در نظر گرفته است.

   1400/4/14 16:42    تعداد بازدید :  266

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 266
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )