الزامات صدور پروانه تأسیس آموزشگاه آزاد در 3 روز
لیست آموزشگاههای آزاد استان اصفهان
 
خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 12
بازدید امروز 9,876
بازدید دیروز 12,854
بازدید این ماه 282,030
بازدید کننده ماه قبل 286,139
بازدید ماه قبل 384,323
بازدید کل 37,783,642

رئیس مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان فریدن خبرداد: برگزاری جلسه کمیته مهارت آموزش واشتغال در بخش مرکزی شهرستان فریدن...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، محمدرضا برات رئیس مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان فریدن در تشریح این خبرافزود: جلسه کمیته مهارت آموزش واشتغال در بخش مرکزی شهرستان فریدن با حضور نعمت اله محمودی بخشدارمرکزی، کریمی رییس کمیته امداد، قاسم میرزایی فرمانده قرارگاه بسیج سازندگی، محمود سلیمی رییس اداره میراث فرهنگی و گردشگری ، یاسر مقصودی رییس دفتر نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی، امیر علی آدینه کارشناس اداره کار، وحید کاظمی، لیلا احمدی کارشناس جهاد کشاورزی، فرزانه اسدی دهیار روستای سفتجان و اعضای شورای اسلامی و اتاق فکر روستای سفتجان تشکیل گردید.
در ابتدا محمدرضا برات ضمن بیان اهمیت آموزشهای فنی و حرفه ای در جهت اشتغال و بهره وری و بالا بردن کمیت و کیفیت تولید گفت:  ما با هم افزایی، استفاده از ظرفیتها و امکانات موجود میتوانیم با نیاز سنجی و ارائه آموزشهای فنی و حرفه ای مورد نیاز هم در زمینه پر کردن اوقات فراغت و بالابردن توان مهارتی و ایجاد مهارت برای افراد در جهت خود کفایی و بهره وری قدمهای خوبی برداشت.
 نعمت اله محمودی ضمن تشکر از برگزاری جلسه افزود: ما با ارائه آموزشهای مورد نیاز جامعه می توانیم در زمینه اقتصادی و کاهش هزینه های زندگی قدمهای مثبتی برداریم و این هم با یاری همه اعضای حاضر در جلسه و کمک گرفتن از بخش خصوصی امکان پذیر خواهد بود.
وی گفت: در جهت درآمد زایی روستاییان و کارآفرینی که یکی از خدمات ارزشمند جامعه است حرکت و با پرداخت تسهیلات و نظارت بر پرداخت تسهیلات از آنها حمایت کنیم .
درادامه خلیل عبدالهی گزارشی از وضعیت روستا ارائه نمود و بیان داشت: ما باید ریسک پذیری در جامعه با ارائه آموزشهای مهارتی بالا ببریم و بعد از ارائه آموزش و گرفتن گواهینامه های مهارت با ارائه تسهیلات به مهارت آموختگان آنها را حمایت نمود.
 وحید کاظمی ضمن ارزشمند دانستن آموزشهای فنی و حرفه ای مورد نیاز جامعه گفت: ما باید در جهت فرهنگ سازی و اصلاح فرهنگ جامعه و برنامه ریزی بهتر و استفاده از امکانات و برنامه های دولت جمهوری اسلامی تلاش نموده و در این مسیر جهاد کشاورزی برای متقاضیان آموزش و مرتبطین با کشاورزی و دامداری دوره هایی آموزش داده که می بایست یک هماهنگی کلی در شهرستان برای ارائه آموزشهای مورد نیاز صورت گیرد.
 قاسم میرزایی اظهارداشت: کسانی که مهارت داشته باشند با ارائه گواهینامه مهارت و ثبت نام در سایت mbqzcy    می توانند از تسهیلات استفاده نمایند.
وی در خصوص هماهنگی و همکاری در بحث اجرای دوره های مهارت اعلام آمادگی نمود.
درادامه کریمی ضمن ارائه گزارش از وضعیت اشتغال مهارت آموختگان در خصوص برگزاری دوره های فنی و حرفه ای برای افراد تحت پوشش اعلام همکاری نمود.
یاسر مقصودی رییس دفتر نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی گفت: 60% اقتصاد اروپا و 56% اقتصاد آمریکا از طریق مشاغل خانگی می باشد و می بایست ضمن آموزش افراد جامعه در شغل های مورد نیاز مشاغل خانگی از آنها در جهت ایجاد شغل مربوطه حمایت به عمل آید و با توجه به پیشرفت علوم و فناوری در خصوص بازار یابی و عرضه محصولات و تولیدات منطقه آموزش های لازم ارایه شود.
درپایان مصوباتی از جمله : مقرر شد در اولین اقدام نیازهای آموزشی از ساکنین روستا جمع آوری و به ترتیب اولویت به مرکز آموزش فنی و حرفه ای اعلام گردد، برنامه ریزی جهت اجرای آموزش های مورد نیاز با همکاری ادارات و ارگان های شهرستان، حمایت از مهارت آموختگان توسط ارگانهای حمایتی و همکاری ادارات حاضر در جلسه به تصویب اعضاء کمیته آموزش واشتغال رسید.
 

 
 
 
   1400/7/12 12:41    تعداد بازدید :  91

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 91
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )