الزامات صدور پروانه تأسیس آموزشگاه آزاد در 3 روز
لیست آموزشگاههای آزاد استان اصفهان
 
خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 12
بازدید امروز 6,912
بازدید دیروز 9,649
بازدید این ماه 259,017
بازدید کننده ماه قبل 228,690
بازدید ماه قبل 300,964
بازدید کل 38,135,907

مدرسه تخصصی کسب وکار وکارآفرینی در مرکزآموزش فنی وحرفه ای شماره 4 اصفهان افتتاح گردید...

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان اصفهان، فریده روشن رئیس مرکز آموزش فنی وحرفه ای شماره 4 اصفهان در تکمیل این خبرافزود: درراستای طرح آموزش مهارتی برروی ایده ها تارسیدن به مدل کسب وکار، با حضور آرش اخوان طبسی مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان اصفهان، محسن ایروانی مدیرکل جذب وحمایت از سرمایه گذاری استانداری اصفهان، فرزانه کلاهدوزان عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان، عباس مهدیان معاون آموزش، پژوهش وبرنامه ریزی اداره کل، سید امید طباطبایی مدیرحراست اداره کل، حسین مصلی نژاد رئیس اداره موسسات کارآموزی آزاد ومشارکتهای مردمی استان، کارشناسان وصاحبان ایده، مدرسه تخصصی کسب وکار در سالن اجتماعات مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهید بهشتی اصفهان افتتاح گردید.
درابتدا آرش اخوان طبسی ضمن تقدیر از همکاران مجموعه آموزش فنی وحرفه ای استان، بویژه کارکنان مرکز آموزش فنی وحرفه ای شماره 4 اصفهان در برگزاری این رویدار افزود: این اداره کل در سالهای گذشته با تحلیلهای مختلف از عملکرد خود و نیازهای روز بازار خودرا نقد نمود واحساس کرد اگر قرار است در جامعه اثرگذار باشیم و آنچه شایسته استان اصفهان هست باید کارهای جدید ونوینی ارائه شود زیرا اصفهان معروف به شهر خلاق است.
وی بیان داشت: همه ما باید بعنوان خدمتگزار مردم خودرا مکلف بدانیم که به جای کار آماری انجام دادن ، بتوان خدمت صحیح ودرخور هموطنان صورت پذیرد.
مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان درخصوص رویکرد این اداره کل اظهارداشت: در اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان چند رویکرد را به طور جد دردستورکارقراردادیم که سیستمهای آموزشی عادی که سالهای سال اجرا شده است را نقد و تغییر ارائه آموزشهای مهارتی را به جای عرضه محور به مدل سفارش محور پیش بردیم.
آرش اخوان طبسی گفت: اولین لازمه تغییر آموزشهای مهارتی، ارتباط قوی با صنایع وصنوف بود که این مهم اتفاق و بالغ بر سه سال در مجموعه استان مدل آموزش سفارش محور را تحت آموزشهای دوگانه دراستان شروع و به جوابهای بسیار ارزشمندی دست یافتیم.
وی در خصوص گام های مختلف طرح ها افزود: آموزش دوگانه را برای افراد جویای کار جهت نیاز صنوف با ارائه آموزش سفارش محور و در گام دوم مشاهده شد در بعضی از مشاغل افراد شاغل ارتقاء مهارت صحیح وپایداری شغل ندارند که برای ایجاد اشتغال پایدار این افراد در صنایع نظام آموزش صلاحیت حرفه ای را آغاز نمودیم.
آرش اخوان طبسی بیان داشت: مدل تمام این طرحها از کشور آلمان گرفته شد وهنرما در اصفهان این بوده که با همکاری کارشناسان این مجموعه بومی سازی بدون ترجمه نمودن ومطابق با قوانین کشورمان صورت گرفت.
وی درخصوص طرح کسب وکار گفت: طی نیازسنجی انجام شده،رصد شد که افرادی هستند می توانند کارآفرین باشند وباید مشاوره صحیح آموزشی وکارآفرینی انجام شود و این افراد را به سمت حوزه کارآفرینی هدایت نمود، لذا با توجه به ارائه طرح مراکز تخصصی کسب و کار وکارآفرینی توسط سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور به استانها، این اداره کل ضمن تفاوت با سایر استانها با همکاری شرکای بخش غیردولتی، مدرسه تخصصی کسب وکار را درمرکز آموزش فنی وحرفه ای شماره 4 اصفهان افتتاح نمود.
مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان هدف از ایجاد این مدرسه را پیدا نمودن حلقه مفقوده در جامعه است که افراد توانمند و دارای ایده بتوانند به عمل تبدیل نموده وکارآفرینی ایجادشود.(چه خودشان وچه باافراد سرمایه گذار در کنارشان)
آرش اخوان در پایان افزود: امیدوارهستیم که با ارائه ایده های نوین در شهرمان بتوان حلقه های دیگر را شناسایی و تاثیر مثبت ارائه آموزشهای فنی وحرفه ای در جامعه مثمر ثمر بوده وباتوجه به برگزاری جلسات شورای مهارت در استان فرهنگ مهارت آموزی را با توجه به وجود نیروهای موجود وخلاق آنچنان که شایسته کشورمان هست به همگان نشان دهیم.
در ادامه این مراسم فریده روشن با اشاره به وضعيت نرخ بيكاري در استان اصفهان بخصوص نرخ بيكاري جوانان 15 تا 24 ساله كه نسبت به سال گذشته 8/2 واحد افزايش پيدا كرده و همچنين ظرفيت سازمان آموزش فني و حرفه اي كه غني از مدرسان نخبه و کارآزموده ، كارگاههاي فني و خدماتي كه همراه ارائه معتبرترين مدارك بين المللي است از مدرسه تخصصی كسب و كار وکارآفرینی در اين مركز با حضور 20 ايده پرداز كه از ميان 150 ايده در حوزه هاي صنعت ، خدمات ، كشاورزي،فناوري اطلاعات، گردشگري و هتلداري توسط داوران نخبه پذيرفته شده اند اشاره نمود.
رئیس مرکز آموزش فنی وحرفه ای شماره 4 اصفهان درخصوص طرح بیان داشت: اين طرح با همكاري بخش غیردولتی مركز مشاوره کارآفرینی تاك  و حمايت سازمان فرهنگي، اجتماعي، ورزشي پيرو تفاهم نامه هايي كه با اين اداره منعقد گرديده بود صورت پذیرفت.
در پايان فریده روشن از همه ارگانهاي دولتي، بخش هاي غیردولتی، انجمن ها و سرمايه گذاراني كه در زمينه کارآفرینی و كسب و كار فعاليت دارند، دعوت به همكاري نموده كه بتوانند اين جوانان ايده پرداز را حمايت نمايند و ايده هايي كه همانند نطفه اي ست كه نياز به پرورش دارد را با تلاش و سرمايه گذاري معنوي و مادي بارور نموده و تبديل به يك مجموعه اقتصادي قوي تبدیل نموده ، باشد كه بخشي از مسئوليتي كه در جامعه در قبال اشتغال زايي و كاهش نرخ بيكاري بر دوشمان مي باشد را برآورده نماييم.
لازم بذکر است در پایان این مراسم از ایده پردازان وداوران این رویداد مهم، با اهداء لوح سپاس از طرف آرش اخوان طبسی مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان تقدیرشد.   1400/8/29 13:06    تعداد بازدید :  210

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 210
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )