ارتباط مستقیم با مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان
الزامات صدور پروانه تأسیس آموزشگاه آزاد در 3 روز
لیست آموزشگاههای آزاد استان اصفهان
 
خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 15
بازدید امروز 3,996
بازدید دیروز 9,645
بازدید این ماه 278,402
بازدید کننده ماه قبل 231,457
بازدید ماه قبل 339,171
بازدید کل 41,979,845

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور: اختصاص اعتبار ۱۰ هزار میلیاردی برای مراکز آموزش‌های مهارتی

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور: اختصاص اعتبار ۱۰ هزار میلیاردی برای مراکز آموزش‌های مهارتی


معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، گفت: بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای حمایت از مراکز آموزش‌های مهارتی فنی حرفه‌ای تخصیص یافته است.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای به نقل از خبرگزاری فارس، امیر میمنت آبادی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، پنج شنبه 11 آذر سال جاری، در جریان بازدید از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای ۱۴ و ۱۵ شهرستان اسلامشهر، اظهار کرد: برای حمایت و توسعه مراکز آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به ادارات کل آموزش فنی و حرفه‌ای و ارائه طرح‌های توجیهی برای دریافت تسهیلات به بانک‌ عامل معرفی شوند.
میمنت آبادی افزود: باتوجه به دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تأکید رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، مبنی بر صدور مجوز ایجاد مراکز آموزش‌های مهارتی ظرف حداکثر سه روز، از محل اعتبارات استانی و ملی برای ایجاد این مراکز و آموزشگاه‌های جدید در قالب تسهیلات کم بهره و ایجاد فرصت تنفس در بازپرداخت، در نظر گرفته شده و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به چالش بیکاری انبوه فارغ التحصیلان دانشگاهی، بیان کرد: با توجه به شرایط بیکاری جوانان در جامعه، حضور این افراد در دوره‌های آموزش‌های مهارتی بستر ساز ایجاد اشتغال و تامین نیروی ماهر و متخصص مورد نیاز بخش تولید کشور است، که با تعامل میان بخش آموزش، صنعت و خدمات می‌توان شاهد رونق اشتغال و اشتغال زایی برای این جوانان فعال و پویا در جامعه شد.
معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، تاکید کرد: امروز با توجه به نیاز کشور به نیروی متخصص و ماهر و با در نظر گرفتن ظرفیت‌های سازمان فنی و حرفه‌ای، باید دوره‌های آموزشی در مراکز آموزش تحت پوشش به سمت ارائه و ایجاد مهارت‌های نوین، تقاضا محور، خلاقانه و کارآفرینی سوق یابد، تا بتوان پاسخگوی نیازهای کشور در بحث مهارت‌ها بود.
وی با اشاره به وجود بیش از ۸۴ آموزشگاه فنی و حرفه‌ای بخش خصوصی در شهرستان اسلامشهر، تصریح کرد: استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالقوه موجود در مراکز آموزشگاهی بخش خصوصی، می‌تواند زمینه ساز رشد و رونق اشتغال در منطقه باشد، در راستای بهبود و ارتقا بخشی به فعالیت‌های این آموزشگاه‌ها می‌توان با خلاقیت و درایت، از امکانات موجود بخش دولتی در قالب‌های مختلف بهره برداری کرد.
این مقام مسئول با اشاره به ضرورت کاهش هزینه‌های دولتی و ارتقاء فعالیت‌ها و خدمات بخش دولتی، گفت: باید در سیستم‌های مدیریتی قدیمی تجدید نظر شود و قدم‌های موثرتری همراه با دانش و آگاهی برای استفاده از سرمایه‌های مولد که در اختیار ماست، برداشت.
میمنت آبادی با تاکید بر استفاده از ظرفیت خیرین و توانمندی‌ها و ظرفیت‌های سازمان‌های دولتی و غیردولتی برای ارتقا خدمات، خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همه آموزش‌های مهارتی مورد نیاز در بخش تعاونی‌ها باید در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای ارائه شود، هدف اصلی ایجاد سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در کشور ایجاد اشتغال و کسب و کار با مهارت و تخصص در جامعه است، خط مقدم ارائه این آموزش‌ها مراکز فنی و حرفه‌ای هستند.
بنا براین گزارش، در جریان سفر مذکور، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران به شهرستان اسلامشهر، ضمن بازدید از کارگاه های آموزشی مراکز ۱۴ و ۱۵ آموزش فنی و حرفه‌ای اسلامشهر با اساتید، مربیان، هنرجویان و کارآموزان این مراکز دیدار و گفت‌وگو کرده و در جریان مسائل و مشکلات آن‌ها قرار گرفت.  
 
  
   1400/9/14 07:58    تعداد بازدید :  255

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 255
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )