ارتباط مستقیم با مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان
الزامات صدور پروانه تأسیس آموزشگاه آزاد در 3 روز
لیست آموزشگاههای آزاد استان اصفهان
 
خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 18
بازدید امروز 4,387
بازدید دیروز 9,645
بازدید این ماه 278,793
بازدید کننده ماه قبل 231,457
بازدید ماه قبل 339,171
بازدید کل 41,980,236

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در کنگره جهانی تعاون اعلام کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران آماده همکاری با کشورهای منطقه در زمینه آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی در حوزه تعاون است

غلامحسین حسینی نیا، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور آذر ماه 1400  برابر با دسامبر 2021 در سخنرانی خود در کنگره جهانی تعاون گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران از به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در حوزه تعاونی ها استقبال می نماید و آمادگی دارد در زمینه ارائه آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی به فعالان حوزه تعاون با کشورهای منطقه همکاری کند.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، حسینی نیا با بیان اینکه ، همه گیری کووید 19 نابرابری های عمیق و ساختاری را آشکار کرده است، زندگی میلیاردها نفر را مختل کرده و اقتصاد جهانی را به خطر انداخته است افزود: در این شرایط، هویت و مدل کسب و کار تعاونی می تواند راه را به سمت بهبودی عادلانه از کووید 19 هدایت کند.
جایگاه ویژه تعاونی ها در استراتژی های رشد میان مدت تا بلندمدت ایران
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران با این رویکرد که رشد اقتصادی پایدار و فراگیر از طریق بخش تعاونی می تواند باعث پیشرفت، ایجاد مشاغل مناسب برای همه و بهبود استانداردهای زندگی شود، حتی قبل از همه گیری کووید 19، پتانسیل تعاونی ها را به رسمیت شناخته است و در استراتژی های رشد میان مدت تا بلندمدت خود، تعاونی ها را در نظر گرفته است.
حسینی نیا گفت: دولت ایران در چارچوب نظام اقتصادی ایران که از سه بخش دولتی و خصوصی و تعاونی، تشکیل شده است  یک خط مشی حمایتی و چارچوب قانونی سازگار با ماهیت و عملکرد تعاونی ها را در دستور کار قرار داده است.
جمهوری اسلامی ایران از فعالیت تعاونی ها به نفع مناطق محروم کشور حمایت می کند
وی با اشاره به حمایت دولت ایران از فعالیت‌ تعاونی‌هایی که نتایج سیاست‌های اجتماعی و عمومی خاصی مانند ارتقای اشتغال یا توسعه فعالیت‌هایی که به نفع گروه‌ها یا مناطق محروم است، را برآورده می‌کنند، افزود: این اقدامات شامل مزایای مالیاتی، وام ها، کمک های مالی، دسترسی به برنامه های کارهای عمومی و مقررات پشتیبایی ویژه می باشد.
اتحادیه بین المللی تعاون، زمینه گسترش همکاری های بین المللی تعاونی ها و بسط مدل تعاونی را تسهیل نماید
وی با تاکید بر اینکه تعاونی ها ابزار قدرتمندی برای مردم محوری و بازسازی بهتر هستند، پیشنهاد داد: اتحادیه بین المللی تعاون، ابتکارات و دستاوردهای مردم مدارانه (جامعه محور) تعاونی ها را با کشورها به اشتراک بگذارد و زمینه گسترش همکاری های بین المللی تعاونی ها و بسط مدل تعاونی را تسهیل نماید.
وی همچنین تاکید کرد: به منظور تحقق اصل پنجم بین المللی تعاون، تعاونی ها  آموزش و اطلاع رسانی را در دستور کار قرار دهند و ابتکارات لازم را برای عموم مردم و جوانان نسبت به ماهیت و فواید تعاونی به ویژه در بحران ها مهیا نمایند.
حسینی نیا گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران از به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در حوزه تعاونی ها استقبال می نماید و آمادگی دارد در زمینه ارایه آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی به فعالان تعاونی با کشورهای منطقه همکاری نماید.
این گزارش می افزاید: غلامحسین حسینی نیا، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به دعوت اتحادیه بین المللی تعاون در کنگره جهانی تعاون در کره جنوبی شرکت کرده است.
   1400/9/14 13:58    تعداد بازدید :  170

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 170
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )