ارتباط مستقیم با مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان
الزامات صدور پروانه تأسیس آموزشگاه آزاد در 3 روز
لیست آموزشگاههای آزاد استان اصفهان
 
خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 15
بازدید امروز 3,748
بازدید دیروز 9,645
بازدید این ماه 278,154
بازدید کننده ماه قبل 231,457
بازدید ماه قبل 339,171
بازدید کل 41,979,597

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح‌ کرد: مهارت‌آموزی، شرط ایجاد اشتغال با سرمایه کم...

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح‌ کرد: مهارت‌آموزی، شرط ایجاد اشتغال با سرمایه کم


 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مساله جدی که در ارتباط با ایجاد اشتغال مطرح است، این که لزوما ایجاد اشتغال با سرمایه زیاد مدنظر نیست، بلکه با مهارت‌آموزی می‌شود با سرمایه کم شغل ایجاد کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، «حجت الله عبدالملکی» امروز (دوشنبه) در اختتامیه نمایشگاه فرصت‌های شغلی مهارت‌های کم‌سرمایه‌محور، اظهار داشت: در این نمایشگاه که توسط سازمان فنی و حرفه‌ای برگزار شد، ۱۲۰ شغل از حدود ۴۰۰ شغل با سرمایه یک تا ۱۰ میلیون تومان به نمایش در آمد که این مشاغل با سرمایه کم و مهارت محور قابل اجراست.
وی افزود: اگر مهارت آموزشی را توسعه و ترویج دهیم، می‌توانیم مشاغل زیادی را بدون احتیاج به سرمایه‌های بیشتر ایجاد کنیم، امروز نیز در این نمایشگاه مربیانی را دیدم که با سرمایه کم تا هفت هزار شغل ایجاد کردند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سازمان فنی و حرفه ای کشور در دولت سیزدهم اقدامات خوبی را انجام داده است، گفت: کاهش زمان صدور مجوزهای آموزشگاه‌های آزاد، یک انقلاب محسوب می‌شود که از هشت ماه به سه روز کوتاه شد به گونه‌ای که سامانه به صورت خودکار در مدت سه روز مجوز را صادر می‌کند.
وی ادامه‌ داد: از زمان اجرای این طرح تاکنون یک‌هزار و ۸۰۰ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای مجوز گرفته‌اند و تعدادی کارشان را شروع کردند.
عبدالملکی، با اشاره به ایجاد مشاغل کم سرمایه‌بر، خاطرنشان‌ کرد: در ۲ سال گذشته مساله‌ای را مطرح کردیم که با سرمایه یک میلیون تومان هم می‌شود کسب و کاری را شروع کرد، امروز هم در این نمایشگاه کارهای تولیدی را دیدیم با اینکه از چند سال گذشته شروع شده و اجناس گران‌تر شده است اما با یک میلیون تومان نیز می شود اشتغال ایجاد کرد.
 وی گفت: با سرمایه بیشتر کارهای بهتری می شود انجام داد، همچنین مشاغل نوین رو به رشد و پیشرفت هستند از این رو کشورمان از جهت ایجاد اشتغال برای جوانان در حوزه کسب و کارهای خرد، مشاغل خانگی و کم سرمایه آینده خوبی دارد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت در احیای کارخانه‌های نمیه تعطیل خبر داد و افزود: در بخش صنعت، فعالیت‌های خوبی برای راه اندازی کارخانه‌های جدید، احیای کارخانه‌های نیمه تعطیل و تعطیل شروع شده است.
وی با بیان اینکه یک اتفاق مهم در فضای کسب و کار ایجاد می شود، با اشاره به بودجه ۱۴۰۱ در حوزه اشتغال، بیان‌ داشت: یک سری تسهیلات تکلیفی در این بودجه در قالب تبصره ۱۶ و ۱۸ دیده شده است که از شبکه بانکی درخواست خواهیم کرد تا زمینه اشتغال را تقویت کند.
عبدالملکی اضافه‌ کرد: قوانین مختلفی برای اعطای تسهیلات از وام‌های خرد تا چند صد میلیون تومانی بر اساس شرایطی شورای پول و اعتبار داریم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: در شورای عالی اشتغال نیز ۱۶۰ هزار میلیارد تومان برای اشتغال و کسب و کارها در نظر گرفته شده است که بعد از تصویب بودجه ۱۴۰۱، به تصویب دولت خواهد رسید و از فروردین هم شروع می شود.
وی گفت:‌ در حوزه مشاغل خُرد و خانگی ظرفیت بسیار بالایی وجود دارد و جهان به سمت این نوع مشاغل حرکت کرده است.
وزیر کار از اینکه در گذشته تاکید بر روی مشاغل صنعتی بسیار سرمایه‌بر بوده است، ابراز تاسف کرد و افزود: اکنون در دوره جدید ما می خواهیم از ظرفیت مشاغل مهارت محور و کم سرمایه استفاده کنیم که امیدواریم بخش قابل توجهی از بار اشتغال برداشته شود.
این گزارش می افزاید، نمایشگاه‌های فرصت‌های شغلی مهارت محور کم سرمایه بر در استان‌های کشور از اواخر آذر ماه برپا شده است.
در این نمایشگاه‌ها بیش از ۱۵۰ شغل مهارت محور کم سرمایه بر معرفی شد که در حوزه‌های شغلی مثل تولید محتوی، نرم افزارهای کاربردی به‌ویژه کسب و کار، دیجیتال مارکتینگ، انرژی‌های نو، تهیه مصنوع‌های چرمی، اتومکانیک، برق و الکترونیک، حرفه‌های پوشاک، صنایع دستی، خدمات تعمیر و نصب تاسیسات برقی و مکانیکی، قالی و گبه است.


 
   1400/10/18 09:25    تعداد بازدید :  150

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 150
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )