ارتباط مستقیم با مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان
الزامات صدور پروانه تأسیس آموزشگاه آزاد در 3 روز
لیست آموزشگاههای آزاد استان اصفهان
 
خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 17
بازدید امروز 4,293
بازدید دیروز 9,645
بازدید این ماه 278,699
بازدید کننده ماه قبل 231,457
بازدید ماه قبل 339,171
بازدید کل 41,980,142

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان نطنز استان اصفهان خبر داد: به صدا درآوردن زنگ روز کارگاه با هدف معرفی آموزش های مهارتی و ترغیب دانش آموزان به امر مهارت آموزی در دبیرستان های این شهرستان...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، علی ترابیان رئيس مركز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان نطنز در تشريح اين خبر گفت:  در هفته پژوهش، زنگ روز کارگاه با هدف معرفی آموزش های مهارتی و ترغیب و تشویق دانش آموزان به امر مهارت آموزی و همچنین آموزش مهارت درس کار و فناوری در امور زندگی و در مدارس شهرستان با حضور غلامی مدیر  آموزش و پرورش شهرستان و اعضای انجمن اولیاء و مربیان به صورت نمادین در دبیرستان دخترانه خدادادی و فاطمیه نطنز به صدا درآمد.
علی ترابیان رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان در سخنرانی خود، ضمن تقدیر از تعامل و همکاری آموزش و پرورش با مرکز فنی و حرفه ای گفت: مهارت آموزی به دانش آموزان در نظام های آموزشی نوین بیش از نمره اهمیت دارد. دانش آموزان با مهارت یابی می توانند به درک عمیق تری از آموخته های خود دست یابند و برای ساختن آینده ای بهتر آماده شوند. مهارت آموزی مقوله ای است که همواره مورد توجه نظام های آموزشی پیشرفته قرار دارد؛ چرا که تنها آموزش سطحی منابع درسی به دانش آموزان نمی تواند آنان را برای زندگی آینده مهیا سازد. از این رو، برای پرورش نسلی کارآمد که بتواند آینده روشنی را برای کشور رقم زند، باید به فکر راه های افرایش مهارت افراد در نظام آموزشی بود.
وی همچنین توضیحاتی در خصوص فعالیت های مراکز آموزش فنی و حرفه ای و همچنین طرح ایران مهارت و شناسایی نخبگان مهارتی دانش آموز را  بیان و از همه دانش آموزان و اولیاء مدرسه دعوت نمود تا بازدیدی از فعالیت کارگاهها و تجهیزات مراکز داشته باشند .
علیرضا غلامی مدیر آموزش و پرورش شهرستان، مهارت آموزی را یکی از مهمترین برنامه های دانش آموزان عنوان نمود و تاکید کرد اگر دانش آموزان در یک یا چند رشته مهارت های لازم را کسب نمایند این مهارتها در زندگی شخصی و کاری آنها در آینده تاثیر گذار خواهد بود .
غلامي گفت: اهمیت مهارت‌ آموزی و استعدادیابی از آن جهت بسیار ویژه است که در جامعه‌ای که مهارت آموزی و استعدادیابی بین دانش آموزان و دانش جویان نهادینه شده باشد بدون تردید آینده درخشانی به لحاظ اقتصادی و کسب و کار خواهد داشت.
در پایان مراسم زنگ کارگاه بصورت نمادین توسط رئیس مركز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان نطنز و مدیرآموزش و پرورش شهرستان بصورت نمادین بصدا درآمد و حاضرین  از نمایشگاه صنایع دستی و مهارتی دانش آموزان بازدید كردند.

   1400/10/25 08:32    تعداد بازدید :  103

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 103
10/10 (تعداد آرا 1 نفر )