ارتباط مستقیم با مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان
الزامات صدور پروانه تأسیس آموزشگاه آزاد در 3 روز
لیست آموزشگاههای آزاد استان اصفهان
 
خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 14
بازدید امروز 6,241
بازدید دیروز 7,720
بازدید این ماه 324,368
بازدید کننده ماه قبل 298,511
بازدید ماه قبل 367,965
بازدید کل 41,020,082

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان نطنز استان اصفهان: ورود دانشجویان به بازار کسب و کار با مهارت آموزی امکان پذیر است...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، علی ترابیان رئيس مركز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان نطنز در تشريح اين خبر گفت: در راستای تفاهم نامه آموزشی، پیرامون همکاری مشترک در مبحث آموزشی و برگزاری دوره های مهارتی ویژه دانشجویان جهت توانمند سازی آنها و تأسیس و اداره مراکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی، نشستي با دکتر بوجاری رئیس دانشگاه  آزاد اسلامی نطنز صورت پذيرفت.
ترابیان رييس مركز آموزش فني و حرفه اي شهرستان نطنز، ضمن برشمردن ظرفیت های مراکز و  و مزیت های  برگزاری دوره های آموزشی مهارتی با توجه به نیازسنجی های انجام شده و تغییر رنگ بندی کرونایی شهرستان و لزوم توانمند سازی مهارتی دانشجویان فوق، خواستار همکاری هرچه بیشتر دانشگاه آزاد با مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان و همچنین استفاده بهینه از ظرفیت های بی نظیر مرکز در قالب تفاهم نامه ها گردید.
وي افزود: امروزه به این نتیجه رسیده ايم كه دریافت مدرک دانشگاهی به معنای افزایش شانس اشتغال نیست؛ چراکه هم‌اکنون آمار فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار رو به افزایش است. بنابراین نقش آموزش دوره‌های مهارتی کوتاه مدت   پررنگ‌تر و یادگیری دوره‌های مهارتی کاربردی‌تر می باشد.
رييس مركز آموزش فني و حرفه اي شهرستان نطنز بيان داشت: افزایش مهارت در دانشجویان باعث می‌شود تا متناسب با حرفه خود در جامعه فعالیت داشته باشند و به همین علت بعد از ورود به بازار کار با مشکل نبود مهارت مواجه نشوند، بلکه بتوانند از استعداد‌ها و توانایی‌های خود در جامعه به نحو احسن بهره ببرند.
دکتر بوجاری نیر ضمن ابراز خرسندی از برگزاری جلسه فوق گفت: سالهای متمادی است که می شنویم بسیاری از جویندگان کار فاقد مهارت هستند و این موضوع یکی از مشکلات عمده بازار کار کشور است. بسیاری از افراد که با مدارک دانشگاهی در جایگاه‌های شغلی مختلف قرار دارند، موظف‌اند برای به‌روزرسانی دانش حرفه‌ای خود و یا ارتقاء شغلی همه‌ساله به گذراندن دوره‌های مهارتی کوتاه‌مدتو میان‌مدت مبادرت کنند. حال اگر این مهارت آموزی همزمان با تحصیل آنها  انجام شود، آنها را هرچه بهترآماده ورود به بازار کار می نماید و اینجاست که به اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای بیش از پیش پی می بریم.
ایشان ضمن اعلام آمادگی در خصوص همکاری با آموزش فنی و حرفه ای در تمامی موارد، اعلام نمود در اسرع وقت با هماهنگی های لازم نسبت به برگزاری دوره های آموزشی مهارتی مبادرت و طی مراحل قانونی در دانشگاه آزاد اسلامی نطنز مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی تأسیس خواهد شد.
دكتر بوجاري گفت: بصورت ویژه کارآموزان رشته طراحی و دوخت مرکز خواهران نطنز می توانند بعنوان دانشجوی رشته فوق در دانشگاه همزمان با آموزش مهارت در کارگاههای مرکز فعالیت نموده و مدارک دانشگاهی معتبر را نیز کسب نمايند.

   1400/10/26 09:15    تعداد بازدید :  72

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 72
10/10 (تعداد آرا 1 نفر )