ارتباط مستقیم با مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان
الزامات صدور پروانه تأسیس آموزشگاه آزاد در 3 روز
لیست آموزشگاههای آزاد استان اصفهان
 
خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 11
بازدید امروز 1,214
بازدید دیروز 8,278
بازدید این ماه 329,992
بازدید کننده ماه قبل 307,750
بازدید ماه قبل 407,743
بازدید کل 41,566,752

تقدیر از مربی پیشرو سمنانی آموزش فنی و حرفه ای در راستای مشارکت آموزشی در تولید و کسب و درآمد

تقدیر از مربی پیشرو سمنانی آموزش فنی و حرفه ای در راستای مشارکت آموزشی در تولید و کسب و درآمد
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، از مربی پیشرو در اجرای موفق دستور العمل جدید تبصره ۷۵  در راستای مشارکت آموزشی در تولید و کسب و درآمد تقدیر به عمل آورد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، «غلامحسین حسینی نیا»، از محسن عبدوس مربی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید سلیمانی سمنان، در اجرای موفق دستور العمل جدید تبصره ۷۵ با تولید قطعه مربوط به شرکت پتروشیمی، در کارگاه آموزشی  CNC، تقدیر کرد.
وی با بیان اینکه این آئین نامه، بر اساس ماهیت آموزشی خود می توانند اقدام به امر تولید یا قبول سفارش و فروش محصولات تولیدی و عرضه خدمات کنند در صورتی که آموزش های ارائه شده منطبق با استانداردهای شایستگی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور باشد، افزود: مربیان گرانقدر و کوشای سازمان می توانند با اجرای این تبصره از مزایای مالی بیشتری نسبت به دستورالعمل پیشین، بهره مند شود.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، تصریح کرد: دستور العمل جدید در راستای آموزشی اثربخش و کارآمدتر با مشارکت مهارت آموز در فرآیند پروژه و محیط کارعملی و همچنین ترغیب بیشتر مهارت آموزان در فرایند یادگیری به واسطه مشخص بودن هدف و نتیجه در آموزش پروژه محور و ارائه چشم انداز روشنی از آینده به مهارت آموز تدوین، تصویب و ابلاغ شده است.
وی اذعان داشت: در این دستورالعمل، درآمدهای فروش محصولات، تولیدات، ضایعات و دورریزی های مواد اولیه ومصرفی ناشی از آن و یا ارائه خدمات در زمینه های صنعت،خدمات، کشاورزی و فرهنگ وهنر، ناشی از اجرای آموزش یا آزمون های پروژه محور و در چارچوب برنامه های آموزشی (عرضه محور و یا مبتنی بر قرارداد) با مشارکت عوامل مؤثر در آموزش (مهارت آموزان، مربیان و سایر پرسنل مرتبط در واحدهای آموزشی بدون محدودیت مکان و یا گروه های هدف) کسب می گردد.
به گفته معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  بر اساس این دستورالعمل مراکز آموزشی که اقدام به تولید یا قبول سفارش، فروش محصولات تولیدی و عرضه خدمات می کنند، مکلف اند به گونه ای برنامه ریزی نمایند که انجام این امر با برنامه های آموزشی آنها منطبق و هماهنگ بوده و باعث مغفول ماندن بخش هایی از استاندارد آموزشی و یا افزایش مدت دوره آموزشی نشود.
حسینی نیا، با اشاره به حضور دو کارگروه هماهنگی در اداره کل و مراکز ثابت دولتی، خاطرنشان ساخت: تدوین، تصویب و ابلاغ دستورالعمل اجرایی،  ایجاد شرایط لازم جهت اجرای بهینه دستورالعمل ابلاغی با هم افزایی بین اعضاء کارگروه ستادی،  بررسی نظرات و پیشنهادات واصله از کارگروه های ادارات کل و تمهید اقدامات مؤثر دربهبود اجرای دستورالعمل و رفع چالش ها و کاستی ها، انجام صحیح و دقیق مفاد دستورالعمل،  برآورد قیمت تمام شده و بازه زمانی محصولات و خدمات و سایر هزینه ای جانبی از شرح وظایف کارگروه هماهنگی می باشد.
وی معرفی خدمات قابل ارائه توسط مرکز آموزشی، تنظیم گزارش فعالیت های صورت گرفته و اعلام به کارگروه استانی در بازه زمانی 4 ماهه،  به هزینه گرفتن اعتبارات برگشتی از خزانه بر اساس مفاد این دستورالعمل، برگزاری نمایشگاه از محصولات تولیدی  و ... را از دیگر وظایف این کارگروه عنوان کرد.
وی اظهار داشت: مراکز آموزشی موظفند با رعایت اهداف مورد نظر که همان توجه به کیفیت آموزشی است نه صرفاً کسب درآمد، در انجام سفارش یا تولید و خدمات حداکثر مشارکت مهارت آموزان را مورد توجه قراردهند و میزان مشارکت مهارت آموزان با توجه به نوع کار، توسط مربی مربوطه تعیین و ثبت خواهد شد.
 رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، اجرای دستورالعمل اجرایی جدید «آیین نامه بند (ی) تبصره 75» را تحول در حوزه مهارت آموزی با اجرای طرح‌های محوری عنوان کرد و افزود: اجرای دستورالعمل مذکور با توجه جامعه فراصنعتی امروز، توسعه کمی همراه با کیفیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارتی، در راستای ایجاد و پایداری اشتغال را به دنبال دارد.
 

   1401/3/17 11:21    تعداد بازدید :  73

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 73
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )