ارتباط مستقیم با مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان
الزامات صدور پروانه تأسیس آموزشگاه آزاد در 3 روز
لیست آموزشگاههای آزاد استان اصفهان
 
خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 16
بازدید امروز 3,852
بازدید دیروز 9,645
بازدید این ماه 278,258
بازدید کننده ماه قبل 231,457
بازدید ماه قبل 339,171
بازدید کل 41,979,701

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان نطنز استان اصفهان: افزایش مهارت در دانشجویان، راهی است برای ورود به بازار کسب و کار

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، علی ترابیان رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان نطنز در تکمیل این خبر افزود: در  هفته ملی مهارت و  در راستای تفاهم نامه آموزشی، همکاری مشترک در مبحث آموزشی و برگزاری دوره های مهارتی ویژه دانشجویان جهت توانمند سازی آنها و   تاسیس و تمدید  مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی، نشستی با حضور دکتر رهبر رئیس جدید دانشگاه پیام نور مرکز نطنز به همراه معاون آموزشی صورت پذیرفت.
در جریان این دیدار ترابیان ضمن توضیح و برشمردن ظرفیت های مراکز و  و مزیت های  برگزاری دوره های آموزشی مهارتی با توجه به نیازسنجی های انجام شده و لزوم توانمند سازی مهارتی دانشجویان فوق ،خواستار همکاری هرچه بیشتر دانشگاه پیام نور با مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان وهمچنین استفاده بهینه از ظرفیت های بی نظیر مرکز در قالب تفاهم نامه ها گردید.
ترابیان افزود : امروزه همگان به این نتیجه رسیده اند دریافت مدرک دانشگاهی به معنای افزایش شانس اشتغال نیست؛ چراکه هم‌اکنون آمار فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار رو به افزایش است. بنابراین نقش آموزش دوره‌های مهارتی کوتاه مدت پررنگ‌تر و یادگیری دوره‌های مهارتی کاربردی‌تر میباشد.  افزایش مهارت در دانشجویان باعث می‌شود تا آن‌ها متناسب با حرفه خود در جامعه فعالیت داشته باشند و به همین علت بعد از ورود به بازار کار با مشکل نبود مهارت مواجه نشوند، بلکه بتوانند از استعداد‌ها و توانایی‌های خود در جامعه به نحو احسن بهره ببرند.
دکتر رهبر نیز ضمن تبریک هفته کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای ،  ضمن ابراز خرسندی از ظرفیت های بزرگ مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان گفت: سالهای متمادی است که می شنویم بسیاری از جویندگان کار فاقد مهارت هستند و این موضوع یکی از مشکلات عمده بازار کار کشور است. بسیاری از افراد که با مدارک دانشگاهی در جایگاه‌های شغلی مختلف قرار دارند، موظف‌اند برای به‌روزرسانی دانش حرفه‌ای خود و یا ارتقاء شغلی همه‌ساله به گذراندن دوره‌های مهارتی کوتاه‌مدت و میان‌مدت مبادرت کنند. حال اگر این مهارت آموزی همزمان با تحصیل آنها  انجام شود ،  آنها را هرچه بهترآماده ورود به بازار کار  می نماید و اینجاست که به اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای بیش از پیش پی می بریم
ایشان ضمن اعلام آمادگی  در خصوص همکاری با فنی و حرفه ای در تمامی موارد ،اعلام نمود در اسرع وقت با هماهنگی های لازم نسبت به برگزاری دوره های آموزشی مهارتی مبادرت و طی مراحل قانونی در دانشگاه پیام نور نطنز مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی مجدد فعال خواهد شد.

   1401/5/15 13:46    تعداد بازدید :  28

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 28
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )