خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 16
بازدید امروز 13,548
بازدید دیروز 22,490
بازدید این ماه 988,302
بازدید کننده ماه قبل 675,452
بازدید ماه قبل 738,919
بازدید کل 34,071,454

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان :نیازسنجی آموزش روستائیان ، استراتژی سنجیده در مسیر اقتصاد مقاومتی...

تاكيد و تكاليف مقام معظم رهبري در چند سال گذشته پيرامون مقاوم سازي اقتصاد و نام گذاري سالهاي اخير جمله گي نشان از آينده نگري رهبر فرزانه انقلاب در تحولات بيروني و اثر آن بر مولفه هاي اقتصاد داخل كشور بوده است . الزامات تعيين شده در استفاده از قابليت هاي بالقوه ، تجارب ، مزيت هاي منطقه اي بخصوص جوانان متعهد علاقمند به كار در نظام جمهوري اسلامي يقينا توان ايمن كردن اقتصاد را در برخورد با تحولات دروني و بيروني خواهد داشت .
در شرايط كنوني كه كشور عزيزمان در حال گذر از دو پديده ناخوشايند ركود و تورم مي باشد ضرورت هدايت جوانان جوياي بكار در مسير قابليت هاي شغلي هر استان با استفاده از امر مهم مهارت آموزي موضوع مهمي است كه سازمان آموزش  فني وحرفه اي كشور در مدل نيازسنجي آموزش روستايي پيگيري مي نمايد .
در اجرا اين پروژه مهم اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان از سال گذشته با همكاري استانداري و تشكيل تيم كارشناسي در روستاهاي استان ورود نموده و طي نشست هاي مشترك با دهياران ، بخشداران و شركت در جلسات كارگروه اشتغال هر شهرستان نيازهاي واقعي متقاضيان را بر اساس ظرفيت هاي شغلي جمع آوري و مهارت هاي لازم را عرضه مي نمايد . آنچه كه مسلم است پيوند اين پروژه مهم آموزشي بر چرخه تسهيلات ضمن اينكه اثربخشي آموزشها را باعث ميگردد ، اشتغال مهارت آموختگان را تضمين و جلوگيري از مهاجرت را نيز بدنبال خواهد داشت .
اين اداره كل از آذر ماه 1392 تا كنون با انجام بازديدهاي ميداني كارشناسي از روستاهاي 8 شهرستان كاشان ، برخوار ، تيران و كرون ، فلاورجان ، آران و بيدگل ، نجف آباد ، لنجان و خوانسار و همچنين طي فرآيند نيازسنجي آموزش روستايي نظرات دهياران ، بخشداران و كارشناسان مطلع دستگاه هاي مرتبط با اشتغال روستايي را در جلسات جداگانه دريافت و جمع بندي نموده است و در نهايت نتيجه بررسي ها در سند نيازسنجي آموزش روستايي در كارگروه اشتغال شهرستان مطرح گرديده و به تاييد فرماندار رسيده است .
در حال حاضر مراكز آموزش فني وحرفه اي شهرستان هاي مربوطه سند اجرايي برنامه آموزش روستايي را طبق ظرفيت هاي شهرستان و روستاهاي منطقه جهت اجراي دوره هاي آموزشي از جمله در رشته هاي فراوري گياهان داروئي ، كشتكارگلخانه اي ، كشت زعفران ، باغداري ، روش هاي نوين آبياري و ... در حال اجرا دارد .
   1393/3/18 08:59    تعداد بازدید :  2558

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 2558
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )