ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 13
بازدید امروز 22,713
بازدید دیروز 31,952
بازدید این ماه 968,589
بازدید کننده ماه قبل 743,277
بازدید ماه قبل 816,589
بازدید کل 28,501,017
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان در همایش تاثیر نظام مهارت آموزی در صنایع مطرح کرد : ورود آموزشهای مهارتی در بنگاه های اقتصادی موجبات بالندگی نیروی انسانی و افزایش بهره وری نیروی کار را باعث میشود...

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان در همایش تاثیر نظام مهارت آموزی در صنایع مطرح کرد : ورود آموزشهای مهارتی در بنگاه های اقتصادی موجبات بالندگی نیروی انسانی و افزایش بهره وری نیروی کار را باعث میشود...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان گفت : هدف‌گذاری برای آموزش بالغ بر یک میلیون نفر شاغل در صنایع استان با میانگین 50 ساعت آموزش برای هر نفر از اولویت‌های برنامه كاري اين اداره كل است.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان ، ابوطالب جلالي مدير كل در همایش تأثیر نظام مهارت‌آموزی در رشد و توسعه صنایع با بیان اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای كشور به عنوان تنها متولی آموزش‌های مهارتی محسوب می‌شود، اظهار کرد: این اداره كل به عنوان دستگاه متولی آموزش اي فني و حرفه اي فعالیت‌های خود را در دو بخش دولتي و آموزشگاه هاي آزاد انجام می‌دهد .
وي افزود : ماموريت اين بنگاه آموزشي در توانمندسازي نيروي انساني و هدايت به سمت دسترسي به مشاغل ميباشد كه در شرايط كنوني بدليل پديده هاي ناخوشايند ركود و تورم و مقاوم سازي توليدكنندگان در مواجه با بعضي از بحران هاي فعلي ، مناسب ترين روش ارتقاء مهارت هاي شغلي كارگران و بالابردن سطح بهره وري واحدهاي توليدي در عرصه رقابت است.
جلالي گفت : برنامه ريزي برای آموزش بالغ بر یک میلیون نفر شاغل در صنایع استان با میانگین 50 ساعت آموزش برای هر نفر در قالب بسته‌های پودمان براساس نیاز‌سنجی صحیح صورت گرفته است كه در طي اين مسير همراهي مديران صنايع و ساير دستگاه هاي مرتبط بسيار تاثيرگذار خواهد بود .
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان در بخش ديگري از سخنانش با تاکید بر اینکه جهانی شدن اقتصاد بسيار حائز اهمیت است و تصمیم‌گیران اين مقوله باید مقوله بهره‌وری را مورد توجه قرار بدهند گفت: مؤلفه اصلی این مقوله مهم نقش انسان و متصدیان مشاغل به ویژه در بنگاه‌های اقتصادی است و با توجه به این موضوع به‌روز نگه داشتن مهارت‌های آنها در انجام وظایف صحیح و وظایف شغلی می‌تواند سبب ارتقای صنایع و بهره‌دهی بیشتر شود.
وی اظهار کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در تکالیف و مسئولیت‌های سازمانی به عنوان بنگاه آموزشی وظیفه شناسایی مشاغل موجود جامعه، تدوین استاندارد‌های آموزشی براساس استاندارد‌های شغلی، ظرفیت‌شناسی همگام با مزیت‌های منطقه‌ای را برای شناسایی مشاغل جدید و تدوین شایستگی‌ها و اجرای آموزش‌های مهارتی را به عهده دارد.
جلالی با بیان اینکه در این راستا ایجاد و راه‌اندازی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای ثابت در کشور با هدف مهارت‌آموزی برای جوانان جویای کار و به موازات آن ارتقای مهارت شاغلان در بنگاه‌های اقتصادی از مأموریت‌های این دستگاه متولی مهارت در کشور است، ادامه داد: تاکنون حدود 900 واحد صنعتی اصفهان با یک میلیون نفر-ساعت از ظرفیت‌های آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بهره‌مند شده‌اند.
ابوطالب جلالي در پايان به انعقاد تفاهم نامه همكاري سه جانبه اين اداره كل با شركت شهرك هاي صنعتي استان و اتاق بازرگاني اشاره كرد و افزود : اين مشاركتي مهم و مناسب در ايجاد ظرفيت هاي جديد آموزشي در صنعت ميباشد .
   1393/3/29 09:03    تعداد بازدید :  1592

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1592
5.5/10 (تعداد آرا 12 نفر )