تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 8
بازدید امروز 32,601
بازدید دیروز 80,723
بازدید این ماه 959,210
بازدید کننده ماه قبل 760,686
بازدید ماه قبل 823,991
بازدید کل 28,407,197

دکتر پرند معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در برنامه زنده تلویزیونی صبح اصفهان : کلید اشتغال پایدار کسب آموزش های مهارتی است...

كوروش پرند معاون وزير تعاون كار و رفاه اجتماعي و رئيس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور گفت : برنامه هاي آموزشي اين سازمان در راستاي ايجاد شغل از قبل از مرحله توليد پايه ريزي شده و تا مرحله بازاريابي و فروش ادامه دارد .
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان ، دكتر پرند رئيس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در ادامه سفر به اصفهان در برنامه زنده تلويزيوني صبح اصفهان حضور يافت و برنامه هاي آموزشي مهارتي را در حوزه هاي مختلف تشريح كرد .
وي با اشاره به برگزاري همايش تاثير آموزش هاي مهارتي در حوزه صنعت و توليد در اصفهان اظهار داشت : آموزش هاي فني و حرفه اي در اين حوزه و خصوصا اشتغال پايدار نقش كليدي دارد.
پرند در پاسخ به سوال مجري پيرامون برنامه سازمان آموزش فني وحرفه اي كشور در فاصله بين صنعت و آموزش گفت : در بخش توليد مراحل قبل از توليد كه همان طراحي و تهيه مواد اوليه است تا بعد از توليد كه بازاريابي و فروش هست بصورت حلقه هاي زنجير برنامه ريزي آموزشي و تدوين استاندارد انجام شده كه توجه به تك تك اين حلقه ها در طي شدن پروسه اشتغال بسيار حائز اهميت است .
سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در تمامي راهبردهاي بسته سياستي اجرايي اشتغال كشور برنامه آموزشي دارد
معاون وزير تعاون ، كار و رفاه اجتماعي در خصوص سياست هاي كلان حوزه ايجاد اشتغال كشور گفت : امسال در بسته سياستي اجرايي اشتغال كشور كه توسط شوراي عالي اشتغال تصويب شده ، حفظ و صيانت از نيروي كار و توسعه اشتغال پايدار هدف اصلي قرار گرفته است .
وي افزود : در اين بسته پانزده راهبرد مباحث اساسي در حوزه اشتغال از جمله تقويت مديريت و سياستگذاري در بازار كار ، بهبود نظام اطلاعات بازار كار ، پايدارسازي كسب و كارهاي خوب و كوچك ، توسعه مشاغل خانگي ، افزايش انعطاف در بازار كار و ... است كه سازمان آموزش فني و حرفه اي در تمامي اين راهبردها در حوزه آموزشهاي مهارتي برنامه ريزي كرده است .
پرند بيان داشت :‌ در اين بسته در حوزه توسعه كارآفريني و مشاغل نو ، مشاغل سبز و انرژي هاي تجديد پذير شناسايي و استانداردهاي آموزشي تدوين شده است .
رئيس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور گفت :‌ در پنج گروه سنگهاي قيمتي ،‌ پوشاك ، گياهان داروئي ، برند سازي و بازاريابي و قاليبافي بصورت حرفه اي در مبحث آموزش و اشتغال سريع  در حال فعاليت هستيم .  
وي در پايان اين برنامه به همه جوانان در استفاده از آموزش هاي مهارتي در 700 مركز دولتي و 13500 مركز خصوصي در سطح كشور توصيه كرد و افزود : كليد اشتغال پايدار كسب حداقل يك مهارت و آموزش هاي فني و حرفه اي است . 
   1393/3/29 11:23    تعداد بازدید :  2860

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 2860
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )