ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 15
بازدید امروز 20,646
بازدید دیروز 31,576
بازدید این ماه 975,842
بازدید کننده ماه قبل 731,172
بازدید ماه قبل 812,895
بازدید کل 28,562,336

حضرت آیت اله طباطبائی نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار با معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی :وجود برخی اشتباهات در نظام آموزش عالی ، دلیل افزایش آمار بیکاری کشور است...

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعي و رئيس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور گفت: تدبر در امور راه گشای بسیاری از مشکلات کشور است.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه­اي استان اصفهان : دكتر پرند رئيس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور به اتفاق مديران كل آموزش فني و حرفه اي استان هاي اصفهان و كرمانشاه و جمعي از مسئولين اداره كل اصفهان با آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در محل دفتر ايشان ديدار كرد .
امام جمعه اصفهان در سخنان خود بر لزوم تدبر در امور تأکید کرد و گفت: بسیاری از مشکلات به وجود آمده در کشور برای این است که مسؤولان سلیقه ای عمل کرده و در انجام امور دور اندیشی ندارند.
وی برخی اشتباهات در نظام آموزش عالی را دلیل افزایش آمار بیکاری در کشور دانست و خاطر نشان کرد: نداشتن استاندارد لازم در مورد وسعت دانشگاه ها و تعداد دانشجوی هر دانشگاه یکی از معضلات سیستم آموزشی ماست.
عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: پذیرش دانشجو در رشته هایی که صنعت و اقتصاد و فرهنگ کشور به آن نیاز ندارد، باعث می شود، تعدادی جوان چندین سال از عمر و سرمایه خود را هزینه کنند و در آخر هیچ بازار کاری منتظر آن ها نباشد.
وی مدرک گرایی را یکی دیگر از مشکلات فرهنگی کشور دانست و گفت: اختصاص سهمیه در رشته های غیر مرتبط با زنان یا مردان را از دیگر مشکلات دانشگاه های کشور است .
اگر كشور به رشد اقتصادي 7 تا 8 درصدي نرسد ، نمي توانيم رفع بيكاري داشته باشيم
كوروش پرند در اين ديدار با اشاره به نرخ رشد بيكاري بعنوان چالش اصلي دنياي امروز ، پيرامون فعاليت هاي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در خصوص مدل اجرايي آموزش ، توليد ، بازاريابي و فروش و كارآفرينان موفق اين حوزه مطالبي را بيان داشت .
وي اظهار داشت : با توجه به اينكه بين رشد اقتصادي و رفع بيكاري رابطه آماري و تحليلي وجود دارد ، آخرين آمار نشان مي دهد كه اگر كشور به رشد اقتصادي 7 تا 8 درصدي نرسد ، نمي توانيم رفع بيكاري و اشتغال پايدار داشته باشيم ، مگر با عزم ملی و مدیریت جهادی .
معاون وزير تعاون ، كار و رفاه اجتماعي نرخ بیکاری جوانان کشور را 2 برابر متوسط نرخ بیکاری در کشور دانست و گفت: بیش از 34 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه ها بیکار هستند.
دكتر پرند با بیان این مطلب که هرم دانشجویی کشور دچار مشکل شده است، خاطر نشان کرد: در بسیاری کشورهای صنعتی جهان به ازای هر 7 تکنسین یک کارشناس وجود دارد که این امر در کشور ما برعکس است یعنی 66 در صد دانشجویان ما کارشناس و کمتر از 23 درصد در مقطع کاردانی تحصیل می کنند.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مهم ترین دغدغه این سازمان را نزدیک شدن آموزش ها به بازار کار دانست و گفت: 60 درصد کسانی که از آموزش های تخصصی ما استفاده کرده اند، جذب بازار کار می شوند.
   1393/4/1 12:30    تعداد بازدید :  1053

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1053
5.4/10 (تعداد آرا 11 نفر )