ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 12
بازدید امروز 21,348
بازدید دیروز 30,378
بازدید این ماه 981,164
بازدید کننده ماه قبل 719,414
بازدید ماه قبل 801,142
بازدید کل 28,625,696

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در برنامه زنده تلویزیونی صبح اصفهان : شناسایی ظرفیت ها و برنامه ریزی آموزشی هر منطقه با تدوین سند مهارت در استان در حال پیگری است...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان ، در راستاي برنامه هاي گراميداشت هفته مهارت و ششم مرداد ماه روز ملي كارآفريني و آموزشهاي فني و حرفه اي ، ابوطالب جلالي با حضور در برنامه زنده تلويزيوني "صبح اصفهان" هدف نهايي ارائه آموزش­هاي مهارتي و فني و حرفه­اي را پس از توانمندسازي جوانان قرار گرفتن در يك دالان اشتغال براي تامين اقتصاد و معاش خود و خانواده دانست.
در اين برنامه زنده تلويزيوني مدير كل در پاسخ به سوال مجري برنامه در خصوص مهارت آموزي ، ايجاد اشتغال و وظايف اين اداره كل اظهار داشت : در سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور به دنبال اين هستيم در گذرهايي كه در حوزه مهارت تعريف ميشود افراد با عبور از اين گذرها به مهارت و صلاحيت شغلي و انجام يك وظيفه شغلي برسند .
جلالي با اشاره به شناسايي ظرفيت ها و برنامه ريزي آموزشي مطابق نياز هر منطقه گفت : با تدوين سند مهارت ، اين مهم در استان در حال پيگري است .
وي درخصوص چگونگي تدوين سند مهارت اظهار داشت :‌ با ورود به شهرستان ها و مناطق و ارزيابي از وضعيت ظرفيت ها ، امكانات ، كشاورزي ، صنايع و.... برابر همان مشخصه ها برنامه آموزشي تدوين مي شود.
مدير كل گفت : در سال گذشته به دو مقوله مهم در استان پرداخته شد كه يكي از اينها جلوگيري از مهاجرت روستائيان به شهرها با ارائه آموزش هاي مهارتي مورد نياز و ايجاد شغل طبق نياز منطقه بود كه به كمك فرمانداري ها ، بخشداري ها و دهداري ها و حضور كارشناسان آموزش در روستاها نيازسنجي ، شناسايي و مطالبات آموزشي انجام شد و ‌بعد خوشه هاي شغلي و برنامه آموزشي تعريف گرديد .
وي ادامه داد : همچنين در بحث صنايع با توجه به نياز بازآموزي مهارت هاي به روز براي شاغلين صنايع نيز به همين شكل با شناسايي مطالبه آموزشي كارخانجات و كارفرما در حال انجام است .
جلالي در بخش ديگري از صحبت هايش پيرامون مباحثي از قبيل چگونگي اطلاع و ثبت نام مهارت آموزان از طريق سايت www.etvto.ir ، شكل گيري تعاوني هاي مهارت بنيان ، مشاوره و هدايت شغلي در بدو ورود مهارت آموز به مركز آموزشي ، برنامه ريزي آموزشي در زندان ها و پادگان ها ، رهگيري اشتغال مهارت آموختگان
 ، ايجاد كمپ هاي كارآفريني و ... مطالبي را بيان داشت .
   1393/5/14 11:07    تعداد بازدید :  2542

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 2542
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )