خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 16
بازدید امروز 13,526
بازدید دیروز 22,490
بازدید این ماه 988,280
بازدید کننده ماه قبل 675,452
بازدید ماه قبل 738,919
بازدید کل 34,071,432

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: راه اندازی کریدور تجاری سازی در راستای حمایت از نخبگان و استعدادهای برتر مهارتی ...

رييس سازمان آموزش فني و  حرفه اي كشور از راه اندازي كريدور تجاري سازي در اين سازمان خبر داد.
به گزارش پيك مهارت آنلاين، به نقل از روابط عمومي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، دكتر كورش پرند، رييس اين سازمان در مراسم افتتاحيه پانزدهمين مسابقات ملي مهارت بيان داشت:راه اندازی کریدور تجاری سازی به کمک بخش خصوصی برای تجاری سازی اختراعات نخبگان و استعدادهاي مهارتي از برنامه های این سازمان است که با حمایت و همراهی معاونت علم و فناوري رياست جمهوري، معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق مهر امام رضا (ع) آن را انجام می دهیم.
معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي در ادامه بیان داشت: مسابقات جهانی مهارت هر دو سال یکبار توسط سازمان جهانی مهارت  (WSI)در یکی از کشورهای عضو این سازمان برگزار می شود و از بارزترین ویژگی این مسابقات که از سال 1950 آغاز شده می توان به افزایش تعداد کشورهای شرکت کننده اشاره کرد.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به ارتقای جایگاه تیم ملی مهارت کشورمان در مسابقات جهانی مهارت از زحمات روسای پیشین این سازمان تشکر کرد.
دكتر پرند بيان داشت:  کسب 2 مدال نقره در رشته هاي جواهرسازي و رباتيک،  كسب مدال برنز در رشته طراحي وب،  کسب هشت مداليون افتخار در رشته هاي  مکاترونيک ، جوشکاري ، راه کارهاي نرم افزاري براي تجارت ، مديريت سيستمهاي تحت شبکه - فناوري طراحي گرافيک ، الکترونيک ، فناوري خودرو  و طراحي مهندسي مکانيک از جمله دستاوردهاي چهل و دومين مسابقات جهاني مهارت- آلمان 2013 مي باشد.
وي در  ادامه بيان داشت:  کسب رتبه چهارم در رتبه بندی میانگین امتیاز تیمی در میان 52 کشور شرکت کننده و صعود 2 پله اي رتبه ايران در میانگین امتیاز تیمی نسبت به دوره پیشین مسابقات ، کسب امتياز 516.91 معدل تیمی و صعود از سطح استاندارد جهانی ( سطح استاندارد جهاني امتياز 500 است) و برتري از كشورهايي از قبيل انگلستان –آلمان – فرانسه – كانادا –هلند – پرتغال – فنلاند – مالزي – دانمارك – بلژيك از ديگر دستاوردهاي تيم ملي مهارت جمهوري اسلامي ايران در دوره قبل مسابقات جهاني  مهارت بود.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ادامه سخنان خویش از تشکیل شبکه ملی نخبگان و استعدادهای برتر مهارتی برای نخستین بار توسط این سازمان خبر داد.
دکتر پرند در ادامه  به تأکیدات مقام معظم رهبری که فرمودند: "کشور به موازات نیاز به علم به پنجه های کارآمد هم نیاز دارد"  و همچنین تأکیدات ریاست محترم جمهوری که تغییر نگاه و نگرش به معیارها و کشف معیارهای نخبگی را ضروری دانسته اند، اشاره کرد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: مصمم هستیم تا شبکه ملی نخبگان و استعدادهای برتر مهارتی را در کشور توسعه دهیم و از آن بهره مند شویم که در این راستا
نشست هایی با معاون محترم علم و فناوری ریاست جمهوری نیز داشته ایم.

دکتر پرند خطاب به رقابت کنندگان پانزدهمین مسابقات ملی مهارت بیان داشت: شما به عنوان نخبه در کشور وظیفه بزرگی را بر دوش دارید.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ادامه داد: در مدل جدید آموزشی با عنوان آموزش و اشتغال به کمک معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان بهزیستی، صندوق مهر امام رضا(ع) برآنیم تا کارآ فرینان را در مرحله قبل، حین و بعد از تولید پشتیبانی کنیم.
دکتر پرند نخبگان مهارتی را مخازن ارزشمندی برای کشور معرفی کرد و بیان  داشت: شرکت های دانش بنیان باید از این ظرفیتهای ارزشمند بهره گیرند.
وی در پایان به برگزاری نخستین مسابقات ملی مهارت معلولان همزمان با پانزدهمین مسابقات ملی مهارت در 4 حرفه  طراحی گرافیک رایانه ای، کنده کاری روی چوب، کارور word و خیاطی اشاره کرد و بیان داشت: در اجرای شایسته این مسابقات مدیران ستادی و استانی این سازمان تمامی تلاش خود را می کنند.
رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در ادامه سخنان خویش از مسوولان سازمان بهزیستی و سمن هایی که در برگزاری نخستین مسابقات ملي مهارت ویژه معلولین همكاري كردند، تقدیر کرد.
   1393/6/10 10:45    تعداد بازدید :  1062

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1062
5.1/10 (تعداد آرا 11 نفر )