خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 4
بازدید امروز 5,668
بازدید دیروز 21,608
بازدید این ماه 748,601
بازدید کننده ماه قبل 828,736
بازدید ماه قبل 981,049
بازدید کل 29,520,020

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در برنامه زنده تلویزیونی سیمای شهر : در جشنواره میراث فرهنگی ناملموس شناسایی ظرفیت های آموزش فنی و حرفه ای به سایر ملل با رویکرد دیپلماسی مهارت ، محور فعالیت های این اداره کل می باشد ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان ، در راستاي اجراي جشنواره ميراث فرهنگي ناملموس در اصفهان ، ابوطالب جلالي با حضور در برنامه زنده تلويزيوني "سيماي شهر" نقش حضور اداره كل آموزش فني وحرفه اي استان را در برگزاري اين جشنواره تشريح كرد.
در اين برنامه زنده تلويزيوني مدير كل ضمن گراميداشت هفته دفاع مقدس در خصوص معرفي آموزش هاي فني و حرفه اي و نقش آن در ايجاد شغل گفت : در اين اداره كل مزيت شناسي و ارزيابي قابليت هاي منطقه و توان استان در حوزه هاي شغلي ارزيابي شده و متناسب با آن موقعيت ها ، برنامه هاي آموزشي استان تدوين و برنامه ريزي مي شود .
جلالي در پاسخ به سوال مجري برنامه در خصوص نقش اداره كل آموزش فني وحرفه اي در برگزاري جشنواره ميراث فرهنگي ناملموس اظهار داشت : در ديپلماسي مهارت به دنبال هستيم ظرفيت هاي آموزش فني وحرفه اي كشور را به ساير ملل بشناسانيم و همچنين از توانمندي ها و نگرش ساير كشورها در اين زمينه بهره ببريم ، كه براي دستيابي به اين مهم در جشنواره ميراث فرهنگي ناملموس در پروژه غذاي ملل كه در واقع صنايع غذايي هم بخشي از حرفه هاي آموزشي سازمان هست ، برنامه ريزي و حضور يافته ايم . 
مدير كل در سخنان خود با اشاره به اينكه بيش از 160 محصول صنايع دستي داراي برند در كشور موجود است و جزء ميراث فرهنگي محسوب مي شود گفت : در ميراث ناملموس بايد به دنبال احياء ، بازنگري و آموزش باشيم كه در آموزش ميتوان از مدل استادشاگردي و استفاده از تجربيات استادكاران به شكل ارزشمند استفاده كرد .
وي بيان داشت : در اجراي پروژه معرفي غذاهاي كشور با مكاتبه با ساير استان ها  سنت ها ، آداب و رسوم ، ظرفيت هاي فوق العاده و مهارت ها مدنظر گرفته شده و در نهايت به صورت مدل گذر مهارت با حضور 15 استان و ارائه 30 عنوان غذا بصورت پخت حضوري ، ارائه برشور تهيه غذا به دو زبان فارسي و انگليسي آماده حضور در اين جشنواره مهارت هستيم .
جلالي افزود : اجراي اين پروژه با همكاري بخش هاي دولتي و خصوصي به لحاظ محتوايي و عملي انجام خواهد شد و اميدواريم بتوانيم بيش از ده عنوان غذا را به ثبت جهاني برسانيم . 
   1393/7/5 12:34    تعداد بازدید :  3155

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 3155
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )