ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 6
بازدید امروز 3,801
بازدید دیروز 31,952
بازدید این ماه 949,677
بازدید کننده ماه قبل 743,277
بازدید ماه قبل 816,589
بازدید کل 28,482,105

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در بحث آموزش های مهارتی موفق بوده است ...

ريیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأكيد بر اهميت آموزش هاي مهارتي بيان داشت: در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور متولی ارائه آموزش هاي مهارتي مي باشد و نسبتا نیز موفق بوده است.
به گزارش پيك مهارت آنلاين به نقل از خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا، محمدمهدی زاهدی صبح امروز مورخ 5/8/93 در بیست و دومین سالگرد تأسیس دانشگاه علمی کاربردی که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است، از تهيه طرح کمیسیون آموزش و تحقیقات برای فعالیت یکپارچه مؤسسات مهارتی خبر داد .
وي افزود: در کمیسیون آموزش و تحقیقات طرحی تهیه شده که نهادی زیر نظر مستقیم ریاست جمهوری درست شود و بتواند این چتر را روی سر کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند بگسترانند.
وی با بیان اینکه دانشگاه علمی کاربردی رسالت سنگینی را برعهده دارد خواستار تقویت این دانشگاه برای رفع نیازهای کشور شد.
زاهدی همچنین خواستار اختصاص یافتن نیمی از دوره های کارشناسی دانشگاه ها به رشته های مهارتی شد و گفت: واقعیتی که امروز در دنیا وجود دارد، توجه به آموزش مهارتی و حرفه ای است و باید قبول کنیم با وجود تلاش 30 ساله بعد از انقلاب هنوز نتوانسته ایم به آن اهدافی که در این رابطه داشته ایم نزدیک شویم.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی گفت: براساس آمار تقریبا تمامی فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه ای جذب بازار کار شده اند مگر اینکه خودشان نخواسته باشند سر کار بروند.
زاهدی از فرهنگ موجود در جامعه که برای آموزش های مهارتی ارزش کمتری قائل است، اظهار داشت: ما از آموزش حرفه ای در دانشگاه ها حتی در بحث آموزش قبل از دبستان و دوران دبستان غفلت کردیم، گاهی اوقات رفتار ما به گونه ای بوده است که نشان داده ما برای مهارت از نظر فرهنگی و جایگاه اجتماعی ارزش کمتری قائل بودیم.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما در بحث آموزش های مهارتی متولیان زیادی داریم، افزود: در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور متولی ارائه آموزش هاي مهارتي مي باشد و نسبتا نیز موفق بوده است.؛ هر چند مشکلاتی وجود داشته ولی وزارت آموزش و پرورش با هنرستان ها و وزارت علوم با رشته های فنی و مهندسی و کشاورزی که در اکثر دانشگاه ها وجود دارد از متولیان این بحث بودند و در کنار آنها دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه فنی حرفه ای وجود دارد.
این نماینده مجلس تصریح کرد وقتی ملاحظه می کنیم می بینیم که در بحث آموزش و مهارت بیشتر تئوری و نظری کار می شود تا به صورت عملی و این یک نقص بزرگ در آموزش کشور است.


 
   1393/8/6 12:32    تعداد بازدید :  891

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 891
5.2/10 (تعداد آرا 33 نفر )