ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 4
بازدید امروز 5,906
بازدید دیروز 31,952
بازدید این ماه 951,782
بازدید کننده ماه قبل 743,277
بازدید ماه قبل 816,589
بازدید کل 28,484,210

سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برگزار کرد: همایش 2 روزه معاونین اداری و پشتیبانی ، مسؤولین امور مالی و کارشناسان دفاتر فنی و بودجه استان ها

سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در راستای فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی همايش 2 روزه معاونين اداري و پشتيباني ، مسؤولين امور مالي و كارشناسان دفاتر فني و بودجه ادارات كل آموزش فني و حرفه اي استان ها را برگزار كرد.
به گزارش پيك مهارت آنلاين، به نقل از روابط عمومی مرکز تربیت مربی و پژوهش هاي فني و حرفه اي اين همايش با حضور دکتر كورش پرند معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، معاون اداری و پشتیبانی ، مدیر کل امور مالی و ذیحساب ، مدیر امور عمرانی ، مدیر کل امور اداری و منابع انسانی سازمان، معاونین مرکز تریت مربی ، معاونین اداری و پشتیبانی ، مسئولین امور مالی ، کارشناسان بودجه و کارشناسان دفاتر فنی ادارات کل سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و مرکز تربیت مربی در سالن آمفی تئاتر شهید آوینی این مرکز برگزار شد.
ريیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشوردر اين همايش به تشریح خط مشی ها و اهداف سازمان در خصوص شعار سال با توجه به امکانات موجود براي بهره برداری منطقی و مناسب در مراکز آموزش فنی و حرفه ای کشور با رویکرد اقتصاد مقاومتی پرداخت .
دکتر پرند بیان داشت: در راه اندازی کسب و کار و ایجاد اشتغال موثر در جامعه نیاز به تسهیلات بانکی و انگیزه های پیش رونده تولید محصول ( قبل از تولید ، حین تولید و بعد از تولید ) داریم .
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه بیان داشت: با توجه به یکی از رویکردهای سازمان در استفاده درست از منابع انسانی و منابع مالی، کارآفرینان، مخترعین و مهارت آموختگان برتر و موفق در تجاری سازی با توجه به تواناییهای علمی و مهارتی باید وارد چرخه تولید شوند تا با توکل به خدا ، خودباوری در شکوفا سازی اهداف متعالی سازمان و اعتماد به نفس در اجرای طرح ها و پروژه های مدیریت مصرف منابع تملکی و جاری و همچنین کاهش تلفات در این خصوص از حمایت های لازم برخوردار گردند .
ريیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشوراظهار داشت: مرد عمل آن است که در مشکلات و موانع کاری با خلاقیت و فکر نو اهداف کلی سازمان را با توجه به فضای مهارتی ، به نحو شایسته جلو ببرد .
دکتر پرند با اشاره به این موضوع که شبکه توزیع و فروش در کشور در حال حاضر سنتی است بیان داشت: خانواده بزرگ سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با داشتن بستر مناسب امکانات ، تجهیزات و توانمندیهای نیروی ماهر و متخصص دولتی و مراکز آموزشگاه های آزاد این ظرفیت را داراست که خود بتواند یکسری از محصولات همچون پوشاک، مواد غذایی، صیفی جات، پرورش آبزیان ، گیاهان دارویی، صنایع دستی و غیره را بعنوان مصارف داخلی تولید نماید و امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم محصولات تولیدی خود را با بسته بندیهای مکانیزه صنعتی طبق استاندارد درآمد زایی نمایم .
ريیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ادامه سخنان خود به تبيين چهار طرح پیشنهادی اشتغالزايي توسط اين سازمان پرداخت.
وي در ادامه تصريح كرد: طرح توانمند سازی و آموزشهای مهارتی برای عشایر و روستائیان و مناطق محروم با تأکید بر اشتغال پایدار با هدف جلوگیری از مهاجرت بی رویه روستائیان به شهرها و حاشیه شهر نشینی با مشاغل کاذب تدوين شده است.
دكتر پرند در خصوص طرح توانمند سازی و آموزشهای مهارتی برای فارغ التحصیلان بیکار و دانشجویان بيان داشت: اين طرح با تاکید بر اشتغال پایدار با هدف مدیریت و ساماندهی مخترعین، کارآفرینان برتر ، مهارت آموختگان موفق در تجاری سازی با رویکرد آموزش منجر به اشتغال طبق نیاز متقاضیان صنایع ، صنوف و غیره آماده شده است.
وي اظهار داشت: طرح آموزش، تولید ، بازاریابی و فروش با هدف خودکفایی درمقابل تحریم ها و حمایت از تولیدات و محصولات داخلی در سطح ملی و فرا ملی در حال اجرا است.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بيان داشت: طرح توانمندسازی زنان در معرض آسیب های اجتماعی، خود سرپرست ، بی سر پرست و معتادین بهبودیافته در جامعه با هدف آموزش های مهارتی مشاغل خانگی ، کسب درآمد و حمایت به اقتصاد خانواده با رویکرد عدم برگشت پذیری و امید به زندگی دوباره آنان در جامعه تدوين شده است.
دکتر پرند در خصوص افزایش درآمدها و کاهش هزینه ها طبق برنامه ریزی منطقی و درست در مراکز آموزش فنی و حرفه ای اظهار داشت: تمرکز زدایی به میزان مصرف و صرفه جویی در حوزه هایی همچون انرژی ( آب ، برق ، گاز، تلفن و ... ) ، گرمایشی و سرمایشی ، اینترنت و غیره موجب سوددهی بالایی خواهد شد که می توان بر کمیت و کیفیت کلیه منابع تاثیر بسزایی داشته باشد .
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص اهمیت نظام پیشنهادات بیان داشت: شخصا طرح یا پروژه اي كه توسط افراد با دانش و مهارت ارائه شود و با بهینه سازی یا بهره وری منطقی درجهت بهبود مستمر در راستای اقتصاد مقاومتی برای سازمان یا جامعه منفعت ملی یا فرا ملی داشته باشد توجه خاص داشته و برای اجرای آن ضمن حمایت ، تلاش خود را براي تحقق آن خواهم کرد .
در ادامه رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در بحث اعتبارات مطالبی را بیان نمود و تاکید کرد كه ادارات كل استاني مبحث اعتبارات بخصوص اعتبارات عمرانی را از طریق استانداریهای هر استان پیگیر و جدیت به خرج دهند تا به نتیجه مطلوب برسند .
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان به پرسش ها ، انتظارات و پیشنهادات مدعوین پاسخ داد.
   1393/8/29 10:25    تعداد بازدید :  895

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 895
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )