تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 11
بازدید امروز 23,924
بازدید دیروز 33,339
بازدید این ماه 706,322
بازدید کننده ماه قبل 115,593
بازدید ماه قبل 183,567
بازدید کل 27,313,866

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در برنامه زنده تلویزیونی کافه سئوال: یکی از مؤلفه های مهم اشتغال بحث مهارت آموزی است ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، در راستاي اشاعه فرهنگ كارآفريني و اميد به آينده، ابوطالب جلالي مدير كل استان با حضور در برنامه زنده تلويزيوني كافه سوال از شبكه سراسري دو سيما گفت: مطالعات تطبيقي در مؤلفه هاي اشتغال شامل استفاده بهينه از ثروت طبيعي، تنوع بخشي به مشاغل، توانمند سازي نيروي انساني يكي از موضوعاتي است كه از طريق كشورهايي كه از نظر اقتصادي برتر هستند مورد بهره برداري  قرار گرفته كه در رأس اين مؤلفه هاي اشتغال، بحث مهارت آموزي از اهميت خاصي برخوردار است.
جلالي در ادامه افزود: با توجه به مزيت ها، ظرفيت ها و قابليت هايي كه سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور دارد بايد در حوزه مهارت آموزي اقداماتي انجام گردد كه دسترسي افراد را به مشاغل مورد دلخواه آسان نموده كه اين امر از طريق شناسايي كارآفرينان، هدايت و حمايت آنان امكان پذير مي باشد.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي اصفهان ضمن اشاره به چالش بين ارتباط منطقي و درست بين بنگاه هاي آموزشي با محيط كسب و كار افزود: در حوزه آموزش فني و حرفه اي با تدوين سند مهارت كه برگرفته از قابليت ها و ظرفيت ها مي باشد دوره هاي آموزشي را تعريف و اشخاص پس از طي دوره هاي آموزشي با توانمندي هائي كه در آنان ايجاد مي شود بتوانند ايجاد شغل نمايند.
وي در پايان اين گفتگو عنوان كرد: استان اصفهان در بخشهاي صنعت، كشاورزي، خدمات و صنايع دستي از ظرفيت هاي فوق العاده شغلي برخوردار است كه اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان ضمن پذيرش افراد از طريق فراخوان مهارت با همكاري بنگاه هاي كاريابي، مشاوره و جهت دهي مي شوند تا بتوانند در مشاغل كوچك و خانگي و هم به عنوان كارآفرين راهنمايي و پشتيباني گردند.
   1394/1/24 13:20    تعداد بازدید :  1613

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1613
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )