دومین جشنواره مهارت آموختگان کارآفرین برتر
خدمات الکترونیک
جذب امریه سربازی
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 10
بازدید امروز 1,447
بازدید دیروز 5,869
بازدید این ماه 743,947
بازدید کننده ماه قبل 968,032
بازدید ماه قبل 1,048,596
بازدید کل 25,436,308

از سوی معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشورصورت گرفت: محورهای سند تحول مهارت در سال 1394 اعلام شد ...

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور محورهای سند تحول مهارت و برنامه‌های این سازمان را در سال 1394 در نشست خبری امروز مورخ 5/3/1394 اعلام کرد.
به گزارش پیک مهارت آنلاین، به نقل از روابط عمومی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، دکتر کورش پرند، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس این سازمان در نشست خبری که امروز مورخ 5/3/1394 در محل این سازمان برگزار شد، در تشریح برنامه های سال 1394 سازمان آموزش فنی و حرفه ای‌ کشور بیان داشت: اجرای طرح ارتقای شایستگی های حرفه ای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی با رویکرد رفع نیاز بازار کار و توانمندسازی و آموزش مهارتی روستاییان، عشایر و مناطق محروم و مرزی کشور با رویکرد اشتغال پایدار از مهمترین برنامه های این سازمان در سال جاری است.
دکتر پرند در بیان محورهای سند تحول مهارت بیان داشت: اصلاح قوانین، مصوبه ها و آیین نامه های موجود، تدیون، تصویب و آیین نامه ها و مصوبه های مورد نیاز، ارتقای شایستگی های حرفه ای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی با رویکرد رفع نیاز بازار کار کشور به نیروی متخصص، توانمندسازی و آموزش های مهارتی روستاییان، توسعه آموزش مشاغل خانگی و خرد، آموزش های بازار محور و ایجاد و توسعه بنگاه های خرد و کوچک، ارتقای مشارکت موثر و اثر بخش سازمان در تکمیل و ارتقای مهارت شاغلان و توانمندسازی آسیب دیدگان اجتماعی، معلولین، زندانیان، کودکان خیابانی و توسعه همکاری های بین بخشی، تضمین کیفیت آموزش های فنی و حرفه ای از جمله برنامه های مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال 1394 است.
وی افزود: تدوین و به روز رسانی استاندارهای آموزش شغل و شایستگی ، تحول، نوسازی و بهسازی آموزش های سازمان، توسعه مدیریت مشارکتی و خرد جمعی، تحقیق، توسعه و مشارکت در ارتقای توانمندی های فناورانه، تحول سنجش و ارزشیابی مهارت، حمایت از توسعه بخش خصوصی و مشارکت مردمی، استقرار بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد و بهینه سازی منابع، بهره گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه آموزش های فنی و حرفه ای، ارتقای سطح سلامت اداری، حقوق سازمانی، اهتمام به امور فرهنگی و اطلاع رسانی، حمایت از توانمندسازی و شایسته سالاری کارکنان، حمایت از تدوین، چاپ و انتشار منابع علمی، آموزشی و کمک آموزشی، حضور موثر در عرصه بین المللی و تحقق دیپلماسی مهارت و اهتمام به امور زنان و خانواده از دیگر برنامه های مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال 1394 است.
دکتر پرند تأکید کرد: بودجه ریزی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور مبتنی بر عملکرد و بهینه سازی منابع مستقر خواهد شد تا سند تحول مهارت به شکلی شایسته اجرایی شود.
وی به برگزاری چهارمین همایش ملی و سومین همایش بین المللی مهارت آموزی و اشتغال در 17 خرداد ماه سال جاری اشاره کرد و بیان داشت: این همایش یک روزه در خرداد ماه با هدف شناسايي چالش ها، فرصت ها، نقاط قوت و ضعف آموزش هاي مهارتي؛ راهبردها و راهکارهاي توسعه مهارت آموزي و اشتغال؛ فرهنگ سازي براي گسترش توجه به آموزش هاي مهارتي؛ فراهم كردن زمينه مشاركت صاحبنظران داخلي و بين المللي در نظام آموزش مهارتي؛ بهبود اثربخشي وكارآيي آموزش هاي مهارتي؛ تقويت جايگاه آموزش هاي مهارتي در بخش هاي صنعتي، كشاورزي و خدماتي و ... برگزار می شود.
دکتر پرند با بیان اینکه 1010 مقاله برای حضور در همایش رسیده است افزود: از بین آنها 317 مقاله دریافت و 30 مقاله به صورت شفاهی و 91 به صورت پوستر و 63 مقاله به چاپ رسیده است.
وی افزود: در چهارمین همایش ملی و سومین همایش بین المللی مهارت آموزی و اشتغال مقالاتی از کشورهای زیادی مانند روسیه ، سنگاپور، مالزی، ترکیه، آلمان مقالاتی برای حضور در این همایش پذیرفته شده است.
رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با اشاره به برگزاری شانزدهمین مسابقات ملی مهارت در سال جاری بیان داشت: مرحله شهرستانی این مسابقات مورخ 24/2/1394 برگزار شد که در این مرحله از مسابقات 35 هزار و 88 نفر ه از این تعداد 9 هزار و 297 نفر خانم و 25 هزار و 791 نفر مرد شرکت داشته اند که در بین 31 رشته بیشترین شرکت کننده در رشته فناوری اتومبیل با 4 هزار و 947 نفر و کمترین شرکت کننده با 109 نفر در رشته آکواترونیک بوده است.
دکتر پرند در ادامه از برگزارش مرحله استانی شانزدهمین مسابقات ملی مهارت مورخ هشتم و نهم مرداد ماه سال جاری خبر داد و بیان داشت: مرحله کشوری این مسابقات نیز در دهه دوم آبان ماه سال 1394 برگزار خواهد شد .

رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور همچنین از تدارک اردوی آماده سازی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت 2015 برزیل خبر داد و بیان داشت: تیم ملی مهارت کشورمان امسال در 13 رشته به مسابقات جهانی برزیل اعزام خواهند شد.
وی در ادامه بیان داشت: برگزیدگان نهایی شانزدهمین و هفدهمین مسابقات ملی مهارت را برای مسابقات جهانی مهارت2017 ابوظبی انتخاب خواهیم کرد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به طرح توانمندسازی و آموزش های مهارتی روستاییان،عشایر، مناطق محروم و مرزی بیان داشت: برای اجرای این طرح 130 میلیارد تومان در حوزه مهارتی در تبصره20 بودجه 94 توسط مجلس مصوب شده است.
وی افزود: اجرای طرح توانمندسازی و آموزش های مهارتی روستاییان، عشایر، مناطق محروم و مرزی در 8 مرحله با بهره گیری از ظرفیت های درون سازمانی، سایر نهادهای دولتی و بخش خصوصی صورت می گیرد.
دکتر پرند با بیان اینکه در آزمون مهارتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تغییراتی ایجاد شده است، اظهار کرد: اجرای آزمون های سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای به صورت الکترونیکی از برنامه های جدید این سازمان است که در استانهای قم، البرز و اصفهان این کار انجام شده است.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بیان داشت: مرکز حرفه ای سنجش الکترونیکی در معاونت پژوهش این سازمان ایجاد می شود و تا پایان سال امیدواریم به طور متوسط در هر استان یک مرکز سنجش الکترونکی دولتی و 2 مرکز سنجش الکترونیکی خصوصی ایجاد شود تا از آن طریق امتحانات آزمون به صورت سنجش الکترونیکی برگزار شود.
   1394/3/6 11:26    تعداد بازدید :  730

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 730
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )