ارتباط مستقیم با مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان
الزامات صدور پروانه تأسیس آموزشگاه آزاد در 3 روز
لیست آموزشگاههای آزاد استان اصفهان
 
خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 13
بازدید امروز 1,283
بازدید دیروز 8,994
بازدید این ماه 257,299
بازدید کننده ماه قبل 177,933
بازدید ماه قبل 290,627
بازدید کل 43,622,518

ریاست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: اثربخشی استقرار نظام صلاحیت حرفه ای ملی در مدیریت منابع آب ...

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در همایش مدیریت منابع آب بیان داشت: يكي از مؤلفه هاي تأثيرگذار در مديريت منابع آب استقرار نظام صلاحيت حرفه اي ملي براي شاغلان و متقاضيان به كار در بخش آب است.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني وحرفه اي استان اصفهان، همايش مديريت منابع آب با همكاري اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، شركت آب و فاضلاب استان و شركت فستو با حضور دكتر کورش پرند ،معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي و ریيس سازمان آموزش فني وحرفه اي كشور، ابوطالب جلالي، مدير كل این استان،‌ اميني، مديرعامل شركت آب و فاضلاب استان، شيشه فروش، مدير كل مديريت بحران استانداري، ظهرابي، مدير كل محيط زيست استان، اسماعيلي، مدير كل پژوهش و آموزش استانداري و دني گاش از شركت فستو در محل سالن آمفي تئاتر ساختمان شيخ بهائي شركت آب و فاضلاب استان اصفهان برگزار شد.
دكتر پرند با اشاره به سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور به عنوان متولي آموزش هاي مهارتي غيررسمي و كوتاه مدت با توجه به نياز بازار كار در حوزه هاي صنعت، خدمات و كشاورزي بیان داشت: اين گونه آموزش ها براي آحاد جامعه اعم از روستايي، عشاير، ‌دانشجويان، دانش آموزان، بيكاران، سربازان، پادگانها و ... قابل ارائه مي باشد.
ریيس سازمان آموزش فني و جرفه اي كشور افزود: اين سازمان با دارا بودن 6 هزار استاندارد بين المللي آموزشي توانسته است افراد را براي دستيابي به شغل مورد نياز آماده كرده كه از سال 2013 به بعد توانسته ايم در حوزه مديريت منابع آب تعداد حرفه ها و استانداردهاي آموزشي را افزايش دهيم.

دکتر کورش پرند يكي از نكات حائز اهميت در مديريت منابع آب را بحث فرهنگي عنوان كرد و بیان داشت:‌ براي آموزش صحيح افراد بايد آموزش هاي كوتاه مدت و سريع به صورت گذرمهارت از طريق مراكز دولتي و همچنين آموزشگاه هاي آزاد فني و حرفه اي انجام شود.
وي با اشاره به مسابقات جهاني لايپزيك آلمان افزود:‌ پيشنهاد رشته آكواترونيك در مسابقات جهاني مطرح شد كه اين نشان دهنده يك تكنولوژي جديد بوده و كشورها را ملزم نموده كه خود را مجهز به چنين دانشي نمايند كه با همكاري شركت فستو نتايج مهمي جهت پيشگيري از بحران آب به دست آمده است .
ريیس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور بیان داشت: در مسابقات جهاني 2015 برزيل، تيم ملی مهارت جمهوري اسلامي ايران در رشته آكواترونيك از استان اصفهان شركت نموده كه اين را تجربه بسيار خوبي جهت مديريت منابع آب بيان نمود.
دکتر کورش پرند با اشاره به بحث مديريت منابع آب با توجه به شرايط اقليمي و محيطي، طرح توانمندسازي و آموزش هاي مهارتي را براي روستائيان, عشاير و مناطق محروم با تأكيد بر اشتغال پايدار از طريق آموزش هاي سيار در 8 مرحله از نيازسنجي تا اشتغال مطرح کرد.
وي در ادامه اين همايش، يكي از مؤلفه هاي تأثيرگذار در مديريت منابع آب را استقرار نظام صلاحيت حرفه اي ملي براي شاغلان و متقاضيان به كار در بخش آب عنوان كرد.
در پايان دکتر کورش پرند آمادگي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور را در زمينه ارائه هرگونه آموزش هاي مهارتي اعم از آموزش هاي همگاني، عمومي و روستايي به ويژه در استان اصفهان با تعامل مناسب با شركت آب و فاضلاب و شركت فستو در مديريت بحران آب اعلام کرد.

   1394/3/20 10:13    تعداد بازدید :  8172

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 8172
5.6/10 (تعداد آرا 94 نفر )