خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 22
بازدید امروز 10,397
بازدید دیروز 21,222
بازدید این ماه 601,637
بازدید کننده ماه قبل 676,047
بازدید ماه قبل 772,724
بازدید کل 30,268,236

تشریح برنامه های سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در سال 1394 ...

برنامه های سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در سال 1394 در نشست خبری به مناسبت بزرگداشت 6 مرداد ماه؛ روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی وحرفه ای تشریح شد.
به گزارش پیک مهارت آنلاین، به نقل از روابط عمومی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، دکتر کورش پرند، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس این سازمان در نشست خبری که امروز سه شنبه مورخ 30/4/1394 در راستای بزرگداشت 6 مرداد ماه؛ روز ملي كارآفريني و آموزش هاي فني و حرفه اي در محل این سازمان برگزار شد، به تبیین برنامه هاي هفته مهارت، مهم ترین برنامه سند تحول مهارت این سازمان در سال 94، اعزام تیم ملی مهارت کشور مان به چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت و ... پرداخت.
دکتر کورش پرند با اشاره به هفته ملی مهارت که از سوم تا نهم مرداد ماه به عنوان هفته مهارت نام گذاری شده است، بیان داشت: برای هفته آینده برنامه های متنوعی از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در نظر گرفته شده است.
وی روزهای هفته مهارت را به ترتیب روز نخست به نام مردم، امام، رهبری و شهدا، روز دوم مربی، نخبگان مهارتی، اشتغال پایدار، روز سوم زنان، مهارت و تدبیر، تعالی سبک زندگی، روز چهارم که همزمان با روز ملی مهارت است کارآفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای، روز پنجم توسعه بخش خصوصی، اقتدار ملی، توسعه پایدار، روز ششم دانشگاه، صنعت، افزایش توان ملی و روز هفتم به نام عدالت آموزشی، امید و مهارت، افق چشم انداز 1404 نامگذاری شده است.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از اعزام 17 نفر از تیم ملی مهارت کشورمان برای شرکت در چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت که 21مرداد ماه آغاز و تا 24 مرداد ماه امسال ادامه دارد، به برزیل خبر داد.
وی با بیان اینکه تیم ملی مهارت کشورمان 17 مرداد ماه سال جاری به کشور برزیل اعزام می شود افزود: تیم اعزامی مهارت کشورمان برای شرکت در چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت در 14 رشته فردی و سه رشته تیمی رقابت خواهند کرد.
دکتر کورش پرند عناوین رشته ها را مکاترونیک (تیمی دو نفره)، الکترونیک، رباتیک (تیمی دو نفره)، آکواترونیک (تیمی دو نفره)، تهویه و تبرید6، جواهرسازی، فناوری اتومبیل، مدیریت شبکه، کاربرد IT در تجارت، طراحی صفحات وب، مهندسی طراحی مکانیک، تأسیسات الکتریکی،جوشکاری و فناوری طراحی گرافیک (شرکت کننده زن) عنوان کرد.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به اینکه مسابقات جهانی مهارت هر دو سال یکبار برگزار می شود، بیان داشت: برگزیدگان چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت از بین برگزیدگان چهاردهمین و پانزدهمین مسابقات ملی مهارت انتخاب شده اند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص برگزاری اردوهای آماده سازی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت
برزیل بیان داشت: این اردو ها با هدف آماده سازی نفرات برتر و برگزیده چهاردهمین و پانزدهمین مسابقات ملی مهارت و به منظور حضور شایسته جوانان کشورمان در عرصه مسابقات جهانی مهارت برزیل در سه مرحله برگزار شده است که مرحله اول اردو های آماده سازی در آذرماه 1393با حضور 120 نفر از منتخبین برگزار شد که در پایان دوره پس از سنجش شرکت کنندگان در نهایت 39 نفر به اردوی آماده سازی مرحله دوم راه یافتند.
وی افزود: مرحله دوم این اردو ها در دی ماه 1393 با حضور 39 نفر برگزیده مرحله نخست برگزار شد که در پایان دوره ، ضمن سنجش توانایی مهارتی برگزیدگان 19 نفر به عنوان برترین های این دوره انتخاب شدند و مرحله سوم اردو های آماده سازی در اسفند ماه 1393 برگزار شد که در نهایت پس از سنجش و ارزیابی مهارتی و روان شناسی شرکت کنندگان 17 نفر به عنوان برگزیدگان نهایی انتخاب شدند که این افراد تا زمان اعزام به مسابقات جهانی در اردو های آماده سازی نهایی به سر می برند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به شانزدهمین مسابقات ملی مهارت در سال 94، بیان داشت: مرحله شهرستانی با حضور 35 هزار و 88 نفر برگزار شد که منتخبان مرحله شهرستانی در مسابقات مرحله استانی هشتم و نهم مرداد ماه و برگزیدگان مرحله استانی به مرحله ملی که آبان ماه برگزار می شود راه می یابند.
دکتر کورش پرند در خصوص طرح توانمندسازی آموزش مهارت روستاییان و عشایر، افزود: طرح توانمندسازی و آموزش های مهارتی روستاییان، عشایر و مناطق محروم و مرزی کشور با رویکرد اشتغال پایدار در سال 1393 در شورای عالی اشتغال مصوب شد.
رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با اشاره به استانهایی که طرح یادشده در آنها اجرا خواهد شد، بیان داشت: تاکنون اجرای این طرح در استانهای گیلان، خوزستان،کردستان، ایلام، سیستان و بلوچستان و کرمان اجرایی می شود و سایر استانها نیز در آینده اعلام می شود.
وی با بیان اینکه در هفته جاری مکانهایی برای آموزش های مهارتی در نظر گرفته شده که آموزش های مهارت را در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهنداز رونمایی دو طرح ملی شامل طرح ملی فاطر و انفال در هفته آینده خبر داد.
مشاور رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در امور زنان و خانواده در توضیح دو طرح یادشده، بیان داشت: در طرح ملی فاطر (فرزندان ماهر ایران زمین طلایه داران توسعه) آموزش مهارت برای برای فرزندان کارکنان دولت انجام می شود. بسته های آموزشی برای این طرح در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: در طرح ملی انفال(آموزش فنی و حرفه ای نیاز مشارکت فعال اقتصادی زنان لازمه اشتغال و توسعه پایدار) زنان می توانند در بسیاری از رشته هایی که تاکنون مردان حضور فعالی داشته اند، ثبت نام کنند و از ظرفیت مراکز آموزشی ویژه برادران استفاده کنند.
محبوبه رنجبر بیان داشت: در بسیاری از رشته های صنعت و کشاورزی به طور عام مردان تاکنون فعال بودند که با اجرای این طرح زنان هم می توانند در 700 مرکز آموزش فنی و حرفه ای آموزش مهارت لازم را کسب کنند.

   1394/5/1 10:07    تعداد بازدید :  1005

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1005
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )