خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 20
بازدید امروز 7,700
بازدید دیروز 18,606
بازدید این ماه 585,308
بازدید کننده ماه قبل 670,307
بازدید ماه قبل 767,864
بازدید کل 30,304,268

استاندار اصفهان تأکید کرد : حرکت از حرفه گرایی به سمت مدرک گرایی نشانگر فاصله گرفتن از مسیر اصلی آموزش می باشد ...

 به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، درراستاي گراميداشت هفته مهارت ابوطالب جلالي مديركل آموزش فني وحرفه اي استان اصفهان بهمراه معاونين ، مدير حراست، روساي ادارات ستادي، رؤساي مراكز جوار و نخبگان مهارتي رشته مديريت منابع آب و فاضلاب اعزامي به مسابقات جهاني برزيل با دكتر زرگرپور استاندار اصفهان ديداركردند.
در اين ديدار ابتدا جلالي ضمن تشكر ازبذل توجه استاندار محترم به آموزش هاي فني وحرفه اي بصورت اجمالي گزارشي از اقدامات اين اداره كل درزمينه انعقاد تفاهمنامه ها با 55 دستگاه دولتي و غيردولتي، ارتباط با محيط هاي صنعتي، صنفي،  ارائه خدمات در زندانها، ارتباط تنگاتنگ با كاريابي ها ومستقركردن آنها درجوار مراكز آموزشي درجهت اعزام نيروي مهارتي وآموزش ديده به صنايع وصنوف ، آموزش روستائيان و عشاير باهدف عدم مهاجرت به شهرها، اختصاص 30درصد از ظرفيت هاي آموزشي به فارغ التحصيلان دانشگاهي،احراز رتبه برتر درسالهاي 1392 و 1393 دربين ادارات كل آموزش فني وحرفه اي كشور و همچنين اعزام تيم نخبگان مهارتي مديريت آب و فاضلاب اين استان به مسابقات بين المللي مهارت 2015 برزيل را محضر استاندار بيان نمود .
وي در ادامه افزود: با همكاري دهياران و بخشداران، مزيت هاي شغل ساز روستاها شناسايي و در برنامه آموزشي شهرستانها تلاش شده همه برنامه ها در قالب تقاضا محوري باشد.
جلالي در اين ديدار با اشاره به اينكه اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان در سال هاي ۹۲ و ۹۳ موفق به اخذ رتبه ي اول سازمان هاي فني و حرفه اي كشور شده است، گفت: حجم فعاليت ها ي اين اداره در زندان ها در طول دو سال گذشته ۳ برابر شده است به طوري كه طبق آمار موجود ميزان بازگشت زندانياني كه از آموزش هاي فني و حرفه اي استفاده كرده اند به ۲ درصد رسيده است.
درادامه دكتر رسول زرگرپور، ضمن تبريك روز كارآفريني و آموزش هاي فني و حرفه اي به فعالان و كارآموزان اين بخش گفت: فعاليت فني و حرفه اي در زندان ها و كمپ هاي ترك اعتياد بسيار مطلوب است و مي تواند در كاهش بازگشت پاك شدگان از اعتياد و زندانيان به شرايط قبل موثر باشد.
رسول زرگرپور با بيان اينكه عدم اشتغال از مهمترين مواردي است كه اين افراد با آن مواجه هستند، افزود: در صورت دارا بودن فن و حرفه و آموزش هاي لازم براي اشتغال درصد بسيار كمتري از پاك شدگان به اعتياد باز خواهند گشت.
مدير ارشد استان با تاكيد بر اينكه فني و حرفه اي بايد در راستاي آموزش به زنان زنداني و معتاد نيز قدم هاي موثرتري بردارد، گفت: بالارفتن نرخ ابتلاي زنان به اعتياد نگران كننده است و لازم است كه براي آموزش معتادين و ايجاد اشتغال آن ها فعاليت هاي بيشتري انجام شود.
استاندار اصفهان در ادامه به آفت نگران كننده ي مدرك گرايي در كشور اشاره كرد و افزود: طي دو دهه ي گذشته كشور با آفت و خسارت بزرگي از جمله مدرگ گرايي مواجه شده است و عمق اين خسارت به حدي رسيده است كه امروز شاهد فروش پايان نامه هاي دكتري هستيم.
زرگرپور افزود: اين مقوله فضاي آموزش را خدشه دار كرده است به طوري كه پايان نامه اي كه به عنوان ارزش و عصاره ي دانشي دانشجويان است توسط افراد ديگر تهيه مي شود.
استاندار اصفهان خاطر نشان كرد: حركت از حرفه گرايي به سمت مدرك گرايي نشان مي دهد كه از مسير اصلي آموزشي فاصله گرفته ايم و ارزش گذاري درستي در اين خصوص صورت نگرفته است كه نتايج خوبي را براي كشور و سيستم آموزشي در بر نخواهد داشت.
وي به آمار بالاي نرخ بيكاري استان نسبت به متوسط كشور اشاره كرد و افزود: قسمت اعظمي از انحرافات و آسيب هاي اجتماعي از بيكاري و نداشتن حرفه ايجاد مي شود.
وي با بيان اينكه موضوع اشتغال در استان اصفهان از اهميت ويژه اي برخوردار است، گفت: در اين راستا آموزش فني و حرفه اي جايگاه بالا و اساسي دارد.
رسول زرگرپور با اشاره به شعار "هردانش آموز، يك مهارت "، تصريح كرد: از سال گذشته اين شعار به عنوان يك شاخص مطرح گرديد و بايد با همكاري اداره كل آموزش و پرورش و اداره كل آموزش فني و حرفه اي اين شعار تحقق يابد.
وي با تاكيد بر اينكه اين شعار بايد در سطح دانشجويان و فعالان نيروي كار نيز تعميم داده شود، اظهارداشت: در صورت تحقق كامل اين شعار، اصفهان در بعد منابع انساني در جايگاه بالاتري قرار خواهد گرفت.
استاندار اصفهان عملكرد مطلوب اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان را يكي از مزيت هاي مهم اصفهان برشمرد و گفت: عملكرد اين اداره كل دلگرم كننده است و مي تواند درقالب يك برنامه ي مشخص با همكاري همه ي دستگاه ها و نهادها، شعار "هردانش آموز، يك مهارت "، را محقق كند.
د
   1394/5/8 14:27    تعداد بازدید :  2808

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 2808
5.9/10 (تعداد آرا 11 نفر )