تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 8
بازدید امروز 41,565
بازدید دیروز 80,723
بازدید این ماه 968,174
بازدید کننده ماه قبل 760,686
بازدید ماه قبل 823,991
بازدید کل 28,416,161

بکارگیری خبرگان بین المللی برای توانمندسازی مربیان مشمول قانون تبدیل وضعیت استخدامی ...

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بیان داشت: از پتانسیل اساتید و خبرگان بین المللی برای آموزش و توانمندسازی مربیان حق التدریس مشمول قانون تبدیل وضعیت شده و به جمع مربیان حق التدریس رسمی این سازمان خواهند پیوست استفاده خواهیم نمود.
به گزارش پیک مهارت آنلاین، به نقل از روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، دکتر کورش پرند، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس این سازمان در نشست استلزامات سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و دیپلماسی مهارت امروز چهارشنبه مورخ 18/6/94 در محل این سازمان برگزار شد، افزود: بر این باوریم که مبالغی را که در این راه مصروف خواهیم نمود هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری برای توسعه منابع انسانی است .
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در حوزه بین الملل برنامه های جامع ای را تهیه کرده بیان داشت: این سازمان در حوزه بین المللی سیاست جدیدی را با عنوان دیپلماسی مهارت مطرح کرده است.
وی افزود: یکی از برنامه های سازمان آمزوش فنی وحرفه ای کشور در راستای دیپلماسی مهارت ارائه آموزش های مهارتی فنی وحرفه ای در یک بستر سیاسی است.
دکتر پرند بیان داشت: در راستاي ديپلماسي مهارت ، ارائه آموزش هاي مهارتي فني و حرفه اي براي كشورهاي مختلف به منظور دستيابي به انواع ديپلماسي فرهنگي، اجتماعي ، اقتصادي و انرژي را دنبال مي كنيم
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دیپلماسی مهارت می تواند به عنوان ابزار قدرت نرم برای کشورمان باشد، افزود: دیپلماسی مهارت به دیپلماسی اقتصادی کمک می کند و برای تحقق دیپلماسی مهارت اولین برنامه، تربیت مربیان کشورهای مختلف است.
دکتر کورش پرند بیان داشت: کشورهای مختلف را در حوزه آموزش های مهارتی فنی وحرفه ای به سه گروه تقسیم کردیم که گروه اول: کشورهای هستند که از نظر آموزش فنی وحرفه ای در سطح بالاتری از کشور ایران قرار دارند که در خصوص انتقال تکنولوژی و فناوری از این کشور ها و آموزش مربیان می توانیم با آن کشورها همکاری نماییم.
وی افزود: گروه دوم: کشورهای هستند که از نظر آموزش فنی وحرفه ای همسطح با کشورمان است می توانیم در حوزه آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای با آن کشور ها همکاری نماییم و گروه سوم : کشورهای هستند که فقط گیرنده خدمات از کشور های مختلف هستند که می توانیم به آنها آموزش های مهارتی فنی وحرفه ای ارائه نماییم.
دکتر کورش پرند در ادامه از تشکیل کنسرسیومي بین ایران، کوییکای کره جنوبی و افغانستان و بین ایران، جایکای ژاپن و افغانستان برای تربیت مربی و آموزش نیروی انسانی در افغانستان در راستای دیپلماسی مهارت خبر داد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور مجوز تأسیس آموزشگاه آزاد فنی وحرفه ای به آموزشگاههای آزاد فنی وحرفه ای در خارج از کشور از جمله در کشور های عراق، اقلیم کردستان، عراق، کویت، کانادا، مالزی، آلمان و ... داده است.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ادامه از افتتاح مراکز آموزش فنی وحرفه ای در کشور های تانزانیا و زنگبار در آینده نزدیک خبر داد.
وی افزود: آموزش پناهندگان و اتباع خارجی با تأکید بر پناهندگان کشور افغانستان از دیگر فعالیت های سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور جمهوری اسلامی ایران در راستای دیپلماسی مهارت است.
وی با اشاره به اینکه یکی از استراتژی های سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور اعزام نیروی کار به خارج از کشور است، بیان داشت: به عنوان مثال اگر کشور به این نتیجه برسد که در حوزه فناوری اطلاعات نیروی کار به خارج از کشور اعزام نماید این کار را از طریق کار از راه دور به راحتی می تواند انجام دهد.
رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با بیان اینکه شرط لازم برای اعزام نیروی کار به خارج از کشور این است که افراد توانمند باشند، افزود: در این راستا یکی از استراتژی های این سازمان برگزاری آزمون های بین المللی است.
وی با تأکید بر سرمایه گذاری در حوزه آموزش های فنی وحرفه ای بیان داشت: به عنوان مثال کشور روسیه یکی از راهکارهای توسعه کشور خود را سرمایه گذاری در حوزه آموزش های فنی وحرفه ای قرارداده است و میزبانی برگزاری مسابقات جهانی مهارت در سال 2019 را بر عهده گرفته است.
دکتر کورش پرند در ادامه بر آموزش نیروی متخصص در حوزه آموزش های مهارتی و فنی وحرفه ای تأکید کرد و بیان داشت: می توانیم در این حوزه از پتانسیل های خارج از کشور نیز استفاده نماییم.
 
   1394/6/19 13:03    تعداد بازدید :  1012

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1012
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )