تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 11
بازدید امروز 1,758
بازدید دیروز 41,900
بازدید این ماه 946,071
بازدید کننده ماه قبل 754,639
بازدید ماه قبل 826,248
بازدید کل 28,418,254

مدیر کل دفتر طرح و برنامه های درسی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: نقشه راه اصلی آموزش در سازمان استانداردهای آموزشی است ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، جلسه تبيين سياست هاي دفتر طرح و برنامه هاي درسي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور و آسيب شناسي فرآيند استاندارد نويسي، با حضور ابوطالب جلالي مدير كل استان، سيدعلي موسوي مدير كل دفتر طرح و برنامه هاي درسي سازمان و تدوين كننده هاي استانداردهاي آموزشي از مراكز دولتي، آموزشگاه هاي آزاد، صنف و اتحاديه در محل سالن كنفرانس اداره كل برگزار گرديد.
در ابتداي جلسه ابوطالب جلالي مدير كل استان ضمن خيرمقدم به مدعوين، در زمينه اهميت تدوين استانداردها در استان به ويژه در چند حوزه خاص از جمله  صنايع دستي به دليل تنوع مختلف آن در استان و فرصت هاي شغلي زياد، گردشگري به دليل سودآور بودن آن در استان، تنوع صنايع به دليل صنعتي بودن استان و همچنين جايگاه و اهميت حوزه كشاورزي مطالبي را عنوان نمود.
جلالي در ادامه بيان داشت: در حوزه علم و دانش استان اصفهان پس از تهران دومين منظومه علمي كشور بوده و به لحاظ پتانسيل دانشگاهي و مجامع علمي از جايگاه ويژه اي برخوردار است.
وي افزود: بيشترين ظرفيت آموزشي فني و حرفه اي متعلق به استان اصفهان است كه در اين راستا تدوين استانداردهاي جديد و به روز، موضوع مهمي براي بخش دولتي و آموزشگاه هاي آزاد مي باشد.
در ادامه جلسه مدير كل طرح و برنامه ريزي درسي سازمان با اشاره به مسائل كلي استاندارد نويسي و استراتژي سازمان گفت: نقشه راه اصلي آموزش در سازمان استانداردهاي آموزشي مي باشد.
موسوي در ادامه گفت: سيستم آموزشي به چند مؤلفه تأثير گذار در تدوين استانداردها بستگي دارد كه مي توان به استاندارد آموزشي شغل و شايستگي، سيستم طبقه بندي مشاغل ISCO- طبقه بندي آموزشي نظام رسمي، سيستم صلاحيت حرفه اي، بازاركار و مشاغل اشاره نمود.
وي به سئوالات حاضرين پاسخ داد و مقرر گرديد كارگاه استاندارد نويسي به مدت 2 ساعت به صورت عملي برگزار گردد.
در پايان جلسه، 
مدير كل طرح و برنامه ريزي درسي سازمان از كارگاه هاي آكواترونيك (مديريت آب و فاضلاب)، دپارتمان آموزش كفش، دپارتمان بيوتكنولوژي و انرژي هاي تجديدپذير اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان بازديد كرد.
   1394/6/21 13:59    تعداد بازدید :  2630

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 2630
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )