ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 20
بازدید امروز 14,400
بازدید دیروز 29,372
بازدید این ماه 978,183
بازدید کننده ماه قبل 728,037
بازدید ماه قبل 811,790
بازدید کل 28,709,459

دكتر ذاكر اصفهاني استاندار اصفهان (به مناسبت گراميداشت هفته مهارت و روز فني و حرفه¬اي) : امروزه نگاه جامعه به بخش مهارت آموزي رسوخ پيدا كرده است ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه­اي استان اصفهان ، در راستاي برنامه هاي گراميداشت هفته مهارت و ششم مرداد ماه روز ملي كارآفريني و آموزشهاي فني و حرفه اي ، مدير كل ، معاونين و جمعي از مسئولين اداره كل و روساي مراكز شهر اصفهان با دكتر ذاكر اصفهاني استاندار اصفهان ديدار كردند .
در اين ديدار ابوطالب جلالي ضمن ارائه گزارش کاملی از عملكرد اداره كل آموزش فني و حرفه اي اظهار داشت: توانمندسازي نيروي انساني در كشور كه از جمله مقوله هايي است كه در چند سال اخير به عنوان اصل اساسي مورد توجه ويژه قرار گرفته و با پرداختن به اين اصل، افراد خبره، داراي مهارت و كاربلدي كه توان انجام وظايف و عهده گرفتن مسووليتهاي شغلي را در جامعه دارند مي توانند از اين فرصت به بهترين نحو بهره ببرند.
مدير كل در ادامه برنامه هاي جديد اين  اداره كل را طرح شناسايي مشاغل متناسب با ارزشها و هنجارهاي جامعه عنوان كرد و گفت : به اين شيوه در پي افزايش تنوع شغلي در جامعه و دادن حق انتخاب به متقاضيان كار هستيم كه پرداختن به اين فرآيند موجب تضمين اشتغال پايدار در كشور ميشود .
جلالي تنظيم برنامه­هاي آموزشي را براساس موقعيتهاي شغلي خدادادي و انسان ساختي استان اعلام كرد و گفت : بر اين اساس با نگاه آمايش سرزميني براي مناطق مختلف آموزش هاي خاص پيش بيني شده است و آينده پژوهي در آموزشهاي فني و حرفه اي نيز از ديگر موضوعات در دستور كار ميباشد كه بر اين اساس معتقديم مشاغل آينده به لحاظ شكل، عنوان و محتوا، مشاغلي نيست كه امروز با آن سروكار داريم به اين دليل بايد برنامه هاي اشتغال را متناسب با آينده پيش ببريم.
وي توسعه بخش غيردولتي را از اهم برنامه­هاي سال جاري برشمرد و بيان داشت : همچنين شكل گيري تعاوني هاي مهارت بنيان با حضور مهارت آموختگان و استفاده از تسهيلات بانكي ، ساماندهي آموزشهاي توليد محور ، انعقاد تفاهمنامه و قرارداد همكاري با دانشگاهها و مكمل شدن آموزشهاي مهارتي در كنار آموزشهاي نظري دانشگاه ، انعقاد تفاهمنامه همكاري با محيط هاي صنعتي از جمله فولاد مباركه، ذوب آهن و ديگر صنايع بالادستي براي آموزش شاغلان آن صنايع و همچنين شناسايي ظرفيت هاي خالي و همكاري مشترك با كميته امداد، ميراث فرهنگي، جهاد كشاورزي، بهزيستي و اداره كل زندان ها را از ديگر برنامه هاي سال جاري برشمرد.
دكتر ذاكر اصفهاني استاندار اصفهان نیز در آغاز صحبت ضمن تبريك فرا رسیدن هفته مهارت و روز ملي كارآفريني و در ادامه با تشکر از زحمات مديركل و مجموعه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تاكيد كرد: رشته هاي فني و حرفه­اي به سمتي حركت كنند كه با حداقل آلايندگي و مشكلات زيست محيطي همراه باشند.
استاندار اصفهان همچنين بر لزوم همكاري و ارتباط علمي و منطقي بين بخش صنعت و كارآفريني با مراكز دانش بنيان تأكيد كرد و با بيان اينكه امروز شاهد رشد قابل قبولي در اين عرصه در استان هستيم، يادآور شد : آموزشهاي فني و حرفه­اي با توجه به تلفيق علم و فن و ايجاد اشتغال از اهميت فوق العاده­اي در كشور برخوردار است.
وي با بيان اينكه امروز نگاه جامعه به سمت مهارت آموزي سوق پيدا كرده است ، اظهار داشت : امروز فرهنگ و نگاه به مقوله ي مهارت آموزي و خدمت به نوعي در جامعه رسوخ پيدا كرده است.
ذاكر اصفهاني كارآفرين را  فردي نخبه و ريسك پذير عنوان كرد و بيان داشت: آنچه براي ما اهميت دارد اين است كه اين سرمايه و نخبگي را با هم گره بزنيم.
استاندار اصفهان تصريح كرد: در طول اين مدت چهارسال تلاش نموديم كه  از اين ظرفيت ها و توانمندي ها استفاده كنيم.
وي به وجود 150 واحد دانشگاهي در استان اشاره كرد و گفت: مراكز علمي و پژوهشي متعددي در استان در حال كار است و توانستيم شهرك هاي علمي و تحقيقاتي را  رشد و توسعه دهيم  .
عليرضا ذاكر اصفهاني بابيان اينكه در اين بخش اقدامات خوبي انجام شده است، افزود:  امروز 4 هزار نفر در قالب شهركهاي كوچك در شهرك علمي و تحقيقاتي مشغول به فعاليت مي باشند.
وي با بيان اينكه تلاش نموديم مجموعه ي صنعت و بخش دانشگاهي را به هم گره بزنيم، گفت:  خوشبختانه ارتباط خوبي بين دانشگاه و حوزه صنعت ايجاد شده است و امروز شاهد  صادرات قطعات اغلب كارخانه هاي استان به كشورهاي اروپايي هستيم.
استاندار اصفهان با بيان اينكه استان اصفهان قطب رادار كشور است ، يادآور شد: استان اصفهان در زمينه ي ساخت فناوري هاي دفاعي اصفهان رتبه قابل قبولي را در سطح كشور داراست.
وي با تاكيد بر اينكه در آموزش فني و حرفه اي بايد در همه رشته ها ورود پيدا كرد، افزود: نبايد در اين آموزش ها به چند رشته خاص اكتفا شود.
ذاكر اصفهاني با اشاره به اينكه مسائل زيست محيطي در دستور كار ما قرار دارد، تاكيد كرد: لازم است آموزش هاي فني و حرفه اي به سمتي سوق داده شود كه با توجه به شرايط خاص استان و مشكلات زيست محيطي، آلايندگي كمتري داشته باشد.
وي همچنين توجه جدي به شهرستان ها و آموزش در اين مناطق را خواستار شد و گفت: خوشبختانه در شهرستان ها زيرساخت هاي خوبي قرار دارد و براي جلوگيري از مهاجرت به سمت اصفهان و ايجاد اشتغال بايد آموزش ها در سطوح بالايي به سمت شهرستان ها سوق پيدا كند .
   1392/5/7 22:31    تعداد بازدید :  810

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 810
5.1/10 (تعداد آرا 18 نفر )