ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 27
بازدید امروز 12,728
بازدید دیروز 29,372
بازدید این ماه 976,511
بازدید کننده ماه قبل 728,037
بازدید ماه قبل 811,790
بازدید کل 28,707,787

گفتگوي تلفني دكتر پرند معاون وزير كار تعاون و رفاه اجتماعي و رئيس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور با برنامه زنده تلويزيوني صبح اصفهان ...به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان ، در راستاي برنامه هاي گراميداشت هفته مهارت و ششم مرداد ماه روز ملي كارآفريني و آموزشهاي فني و حرفه اي ، دكتر پرند معاون وزير كار تعاون و رفاه اجتماعي و رئيس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در گفتگوي تلفني با برنامه زنده تلويزيوني "صبح اصفهان" اهداف سازمان را در سند چشم انداز 1404 تشريح كرد.
در اين گفتگو دكتر پرند با اشاره به نامگذاري ششم مرداد ماه به نام روز ملي كارآفريني و آموزشهاي فني و حرفه اي در تقويم كشور اظهار داشت : هفته مهارت از سي و يكم تيرماه تا ششم مردادماه نامگذاري شده و برنامه هاي مختلفي از جمله برپايي گذر مهارت ، نمايشگاه هاي دستاوردها ، ايستگاه هاي سيار آموزشي ، بازديد از كارگاه هاي آموزشي ، برگزاري سمينارها و ... در ادارات كل سراسر كشور با هدف ترويج آموزشهاي فني و حرفه اي اجرا ميشود .
وي در خصوص ارائه آموزشهاي مهارتي و ترويج فرهنگ مهارت آموزي و فرهنگ كار گفت : با توجه به سند چشم انداز 1404 كه به توانايي در توليد علم و فناوري و سهم برتر منابع انساني در توليد ملي اشاره شده كه يكي از راهكارهاي آن اصل آموزشهاي مهارتي و فني و حرفه اي است و به لحاظ ويژگي خاص اينگونه آموزشها كه هم عملي و هم كاربردي است سهم مؤثر و بسزايي در تربيت نيروي انساني ماهر و متخصص در بازار كار و جامعه دارد .
دكتر پرند به نامگذاري سال 2013 به نام سال "آموزش براي همه ، جوانان و مهارتها" توسط يونسكو اشاره كرد و افزود : اين نامگذاري نشان ميدهد كه بحث آموزشهاي مهارتي و فني و حرفه اي يك بحث جدي در دنياست .
رئيس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در ادامه به حضور تيم مهارت ايران در مسابقات جهاني مهارت در لايپزيك آلمان و كسب رتبه چهارم جهاني بين 52 كشور شركت كننده اشاره كرد و گفت : در حاشيه برگزاري مسابقات جلسه­اي با حضور متخصصين دنيا با موضوع آموزش هاي مهارتي برگزار شد كه رئيس جمهور كشور برزيل بعنوان ميزبان برگزاري اين مسابقات در سال 2015 ، اصل رشد اقتصادي و پيشرفت كشورش را مديون آموزشهاي مهارتي و فني و حرفه اي دانست
.
   1392/5/7 22:27    تعداد بازدید :  2917

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 2917
5.2/10 (تعداد آرا 18 نفر )