ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 23
بازدید امروز 16,211
بازدید دیروز 29,324
بازدید این ماه 978,530
بازدید کننده ماه قبل 722,611
بازدید ماه قبل 800,971
بازدید کل 28,649,883

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تاکید کرد:دستیابی به اهداف بلند مهارت آموزی در سایه همدلی و همزبانی بخش دولتی و خصوصی ...

به گزارش پیک مهارت آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، محمد امین سازگارنژاد معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، روز چهارشنبه مورخ 16/10/94 با اعضای کانون کشوری انجمن صنفي آموزشگاه های فني و حرفه اي آزاد کشور، مدیران و کارشناسان دفتر امور مؤسسات كارآموزي آزاد و مشاركت هاي مردمي اين سازمان دیدار و گفتگو کرد.
محمد امين سازگار نژاد، معاون وزير و رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در نشست با اعضاي كانون انجمن هاي صنفي آموزشگاه هاي فني و حرفه اي آزاد بيان داشت: مشكلات اقتصادي كه در كشور وجود دارد يك موضوع عام است كه همه بخش هاي جامعه را تحت تأثير قرار داده است و مهارت آموزي نيز تحت تأثير اين موضوع قرار گرفته است.
وي افزود: این مشکلات، قدرت خرید مردم که می توانند صرف آموزش های فنی و حرفه ای کنند را کاهش داده است. باید با تلاش و همکاری بخش خصوصی بررسی دقیق نماییم و راهکار مناسب را برای خروج از این وضعیت پیدا كنيم.
رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور تأكيد كرد: بايد از طريق مشاركت مديران ستادي و استاني و فعالان آموزشگاه هاي فني و حرفه اي آزاد برنامه ريزي مناسبي براي تقويت و توسعه بخش خصوصي
صورت گيرد.
محمد امين سازگار نژاد، افزود: در سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور بايد يك عنصر مهم وجود داشته باشد و آن اين است كه موضوع مهارت آموزي به يك موضوع مهم و اولويت دار در بين مردم تبديل شود.
معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي تأكيد كرد: ما به يك عزم ملي براي توسعه بخش خصوصي نياز داريم.
وي در این جلسه بيان داشت: باید فرهنگ ملی مهارت آموزي را در جامعه ارتقاء دهیم. مهارت نياز ملي، نياز اقتصادي و نياز بازار كار ما است و تمامی بخش های مختلف جامعه نیازمند مهارت می باشند.
رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور افزود: همه با هم و در كنار هم بايد با مهارت آموزي برمشكلات فائق شويم و جامعه و بنگاه های اقتصادی را متقاعد كنيم كه مهارت اولويت مهم کشور است.
وی گفت: امروز در دنيايي زندگي مي كنيم كه انتقال تكنولوژي از طريق آموزش هاي مهارتي بايد يك اولويت كاري براي سازمان آموزش فني و حرفه اي کشور باشد و سعي شود برنامه ريزي هوشمندانه تري در راستاي استفاده از فضاهاي مجازي و شبيه سازي انجام پذيرد .
رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور اظهار داشت: آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد باید بتوانند آموزش ها را به صورت مجازی در قالب شبیه سازها و آنلاین به مخاطبان ارائه نمایند.
وي تأكيد كرد: بخش خصوصي بايد با خلاقيت و با استفاده از فناوري هاي نوين به ارائه آموزش هاي مهارتي بپردازد.
محمد امين سازگار نژاد در ادامه تصريح كرد: دنيا در حال تجربه يك فضاي بزرگ و جديد است كه ما بايد بتوانيم با بهره گيري از فناوري اطلاعات، حوزه هاي مهارتي خود را گسترش و از اين فناوری جهت ارتقاي آموزش هاي فني و حرفه اي براي ايجاد ارزش افزوده استفاده نماييم تا سازمان آموزش فني و حرفه اي بتواند به عنوان چشم و چراغ كشور در حوزه تحولات فناوري عمل كرده و نياز های کشور را در مهارت های مورد نیاز منطبق با تغییرات و فناوري برآورده سازد.
وي با تشريح آموزش هاي فني و حرفه اي در دنياي امروز تاكيد داشت: زبان آموزش، جهاني و ارائه آن مجازي و به صورت شبيه سازي است كه بخش اعظم آن توسط بخش غيردولتي با پشتيباني بخش دولتي انجام مي پذيرد.
رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور با تأكيد بر تعامل و گفت و گو و همدلي و همزباني بخش دولتي و خصوصي بيان داشت: بايد بتوانيم با همدلي، تلاش و تفكر براي توسعه مهارت آموزي و دستيابي بخش خصوصي به سهم شايسته خود در افق بلند مهارت آموزي در كشور مؤثر واقع شويم.
محمد امين سازگار نژاد، معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي و رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در پایان جلسه از رؤسای قبلی سازمان و تمامی افرادی که براي ارتقای مهارت آموزی زحمت کشیده اند تقدیر و تشکر کرد و بیان داشت: اینجانب درحدی که قانون اجازه دهد، آنچه که در توان دارم برای ارتقای مهارت آموزی در کشور انجام خواهم داد.

   1394/10/17 10:31    تعداد بازدید :  697

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 697
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )