ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 3
بازدید امروز 6,540
بازدید دیروز 29,372
بازدید این ماه 970,323
بازدید کننده ماه قبل 728,037
بازدید ماه قبل 811,790
بازدید کل 28,701,599

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در جلسه کارگروه اشتغال شهرضا خبر داد: سفال و سرامیک شهرضا با توجه به توان تولید 20 هزار شغل جهت از بین بردن بیکاری نقش بسزایی دارد ...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان در جلسه كارگروه اشتغال شهرستان شهرضا خبر داد: سفال و سراميك شهرضا با توجه به توان توليد 20 هزار شغل جهت از بين بردن بيكاري نقش بسزايي دارد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني وحرفه اي استان اصفهان، در آستانه هفته مهارت سومين جلسه كارگروه اشتغال شهرستان شهرضا با حضور ابوطالب جلالي مدير كل استان، محمدرضا مصلحي معاون اداري و پشتيباني، حسين مصلي نژاد رييس اداره آموزشگاه هاي آزاد و مشاركت هاي مردمي،‌ محسن گلابي فرماندار شهرضا، رؤساي ادارات، بانكهاي دولتي و كاريابي ها در مركز آموزش فني و حرفه اي شهرضا برگزار گرديد.
جلالی در جلسه كارگروه اشتغال ضمن تبريك هفته مهارت و ششم مردادماه روز ملي كارآفريني و آموزش فني و حرفه اي بيان داشت: استان اصفهان در زمینه کشاورزی با وجود تمام مشکلات کم‌آبی و خشکسالی رتبه برتر را در کشور دارا مي باشد و همچنين از مجموع ۶۰۰ برند صنایع‌ دستی ثبت‌ شده در یونسکو، ۳۰۰ برند مربوط به ایران است که از میان ۲۰۰ برند متعلق به اصفهان است.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، اصلی‌ترین دلیل برای ندادن اجازه کار و انتقال مسؤولیت به جوانان را نبودن توان شغلی در آن‌ها دانست و خاطر نشان کرد: اگر چه ما مدعی دستگاه رسمی آموزش غیررسمی در کشور هستیم، اما سایر دستگاه‌ها نیز بسته به نوع مأموریتی که به آن‌ها محول می‌شود آموزش‌هایی می‌دهند که باید در این زمینه با آموزش هاي فنی و حرفه‌ای هماهنگ باشند.
وی با بیان این‌که تعاملات بین دستگاهی موجب رفع نواقص گذشته می‌شود، عنوان کرد: در اصفهان بر استفاده از انرژی‌های نو و فناوری‌های نوین اصرار داریم که متأسفانه به دلیل کمبود بودجه زمینه ایجاد و توسعه آن در سایر شهرستان‌های استان فراهم نشده است.
جلالي افزود:‌ سفال و سرامیک شهرضا با توجه به توان تولید ۲۰ هزار شغل می‌تواند جهت از بین بردن بیکاری در سطح شهرستان و حتی جذب نیروی کار از سایر نقاط استان و کشور اقدام کند.
وي در زمينه در اختيار گذاشتن مرکز ثابت داخل شهرضا  و نيروهاي استادكار سفالگردر کنار تأمین مواد اولیه براي بحث سفال در اين شهرستان، قول مساعد داد.
در ادامه فرماندار شهرستان ضمن تقدير از فعاليت هاي انجام شده در مركز آموزش فني و حرفه اي شهرضا بيان داشت: ‌با توجه اينكه شهرستان شهرضا در زمينه هنر سفالگري داراي قدمت زيادي مي باشدبه نظر مي رسد به منظور زنده نگه داشتن چنين هنرهائي بايد با توجه به ظرفيت هاي مركز به اين رشته توجه ويژه اي داشته باشيم.
گفتني است: رييس مركز آموزش فني و حرفه اي شهرضا در سومين جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان اظهار داشت: تربیت خیل عظیمی از دانش‌آموختگان دانشگاهی که فاقد مهارت عملی هستند ضرورت توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را ایجاب می‌کند.
وی در ادامه افزود: ظرفیت‌ها و قابلیت‌های فراوانی که به دنبال توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ایجاد می‌شود زمینه رونق اقتصادی و کاهش اشتغال ناپایدار را ایجاد می‌کند.
ضيايي تأکید کرد: در حال حاضر دولت سرمایه گذاری مناسبی در بخش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای انجام داده است و از این جهت ضروری است با فرهنگ سازی که توسط نهادهای اجرایی و رسانه‌های گروهی انجام می‌شود مردم نسبت به مزایای شرکت در این دوره‌ها اطلاعات لازم را کسب کنند.
وي در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به آموزش ۳ هزار و ۶۹۶ نفر در دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای در شهرضا اظهار داشت: این تعداد پس از شرکت در دوره‌های مختلف در آزمون‌های جامع شرکت کرده و سطح مهارت‌های آن‌ها مورد سنجش قرار مي گيرد.
در پايان اين جلسه مدعوين از كارگاه هاي مهارتي مركز آموزش فني و حرفه اي شهرضا بازديد كردند.
 
   1395/4/30 13:58    تعداد بازدید :  2499

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 2499
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )