ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 9
بازدید امروز 9,910
بازدید دیروز 31,810
بازدید این ماه 961,869
بازدید کننده ماه قبل 737,731
بازدید ماه قبل 813,964
بازدید کل 28,520,024

فولادگر نماینده مردم شهرستان اصفهان در مجلس شورای اسلامی: از ظرفیت های تولید در صنایع و صنوف و اجرای آموزشهای مهارتی استفاده بهینه شود ...

دكتر حميدرضا فولادگر نماينده مردم شهرستان اصفهان در مجلس شوراي اسلامي در سومين جلسه شوراي هماهنگي دستگاه هاي ذيل وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي بر استفاده بهينه از ظرفيت هاي توليد در صنايع و صنوف و اجراي آموزش هاي مهارتي تأكيد كرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان اصفهان، به مناسبت گراميداشت هفته مهارت و  ششم مرداد روز ملی کارآفرینی و آموزش هاي  فنی و حرفه ای، سومين جلسه شوراي هماهنگي دستگاه هاي ذيل وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي با حضور دكتر حميدرضا فولادگر نماينده مردم شهرستان اصفهان در مجلس شوراي اسلامي، غلامعلي قادري مدير كل اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان، ابوطالب جلالي مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان و مديران زيرمجموعه وزارتخانه مطبوع در محل سالن كنفرانس اداره كل تشكيل گرديد.
در ابتدا ابوطالب جلالي ضمن خيرمقدم و گراميداشت هفته مهارت به بيان گزارش عملكرد و برنامه هاي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان به مواردي از جمله برگزاري آموزش هايي بر حسب نياز در شعب شهري، انجام اقداماتي در زمينه  آموزش زندانيان و بازگشت افراد آسيب ديده به محيط هاي اجتماعي، اجراي آموزش در روستاها تحت عنوان طرح هجرت با 248 روستاي نيازسنجي شده، استفاده از كاريابي ها جهت آشنايي افراد با آموزش هاي فني و حرفه اي و همچنين مشاوره و هدايت افراد به آموزش ها و پيگيري اشتغال آنان، صدور مجوز مشاغل خانگي، برگزاري آزمون هاي صلاحيت حرفه اي در فولاد  مباركه و ذوب آهن، راه اندازي دانشگاه علمي كاربردي در اصفهان و كاشان، مسابقات ملي مهارت كه هر ساله و هر 2 سال يكبار در يكي از كشورهاي عضو برگزار مي گردد كه اين اداره كل در 3 سال متوالي رتبه برتر را كسب نموده و در سال گذشته در مسابقات جهاني برزيل تنها مدال آور نقره از اصفهان در رشته آكواترونيك مي باشد.
وي در ادامه اظهار داشت: تجهيز و راه اندازي كارگاه ها با جهت گيري به سمت آموزش هاي راهبردي و نوين از جمله  نانو تكنولوژي و بيوتكنولوژي، صنايع گياهان دارويي و انرژي هاي نو با همكاري بخش غيردولتي، سنگ هاي قيمتي و مصنوعات سنگ، همكاري با اتحاديه كفش، تشكيل كميته هاي مهارت با مسئوليت فرمانداران، گردشگري و تدوين استاندارهاي اين رشته، برون سپاري بخشي ار آموزش ها با مشاركت بخش غيردولتي، راه اندازي مراكز سنجش الكترونيك شهرستان ها كه در هفته مهارت 7 مركز به بهره برداري مي رسد.
در ادامه نماينده مردم شهرستان اصفهان در مجلس شوراي اسلامي ضمن قدرداني از فعاليت هاي صورت پذيرفته  صنايع و صنوف در اجراي آموزش هاي مهارتي، يكپارچه سازي نظام آموزش هاي مهارتي و ضرورت سياستگذاري واحد، سالم سازي آزمون هاي فني و حرفه اي و راه اندازي رشته هاي جديد تأكيد كرد.
دكتر فولادگر در نشست شوراي هماهنگي مديران دستگاه هاي اجرايي وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي افزود: در سالي كه به فرمايش مقام معظم رهبري، سال اقتصاد مقاومتي و اقدام وعمل نامگذاري گرديده است هر كدام از دستگاه هاي اجرايي در حوزه خود بر اساس آن راهبردها و راهكارها قدم برداشته تا از اين ركود خارج شويم.
وي بيان داشت: مديران بايد خودشان را با سياست ها پيش ببرند و فعاليت خود را افزايش دهند و در اين راستا از مديران باتجربه وبازنشسته به عنوان مشاوره استفاده نمايند.
در پايان قادري مدير كل اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي در زمينه گزارش بازرسان اعزامي از وزارت متبوع در خصوص ارزيابي فضاي عمومي ادارات و بررسي چگونگي همكاري مناسب تر دستگاه هاي ذيل وزارتخانه در امر آموزش هاي مهارتي مباحثي را عنوان نمود.
وي در اين نشست به نقل از وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي بر تعامل، ارتباط و هماهنگي و همراهي مديران ذيل وزارت تأكيد كرد.
در پايان اين نشست لوح سپاس از طرف علي ربيعي وزيرتعاون، كار و رفاه اجتماعي به مديران ذيل وزارت متبوع اهداء گرديد.   1395/5/2 15:27    تعداد بازدید :  2465

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 2465
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )