ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 15
بازدید امروز 25,337
بازدید دیروز 25,310
بازدید این ماه 986,247
بازدید کننده ماه قبل 728,408
بازدید ماه قبل 812,956
بازدید کل 28,745,706

نماینده مردم شهرستان اصفهان در مجلس شورای اسلامی: تعامل دانشگاه ها با مراکز آموزش فنی و حرفه ای در اشتغال فارغ التحصیلان ضروری است ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، در ششمين روز از هفته مهارت كه به نام آموزش فني و حرفه اي، دانشگاه، صنعت، افزايش توان ملي نام گذاري شده، نشستي با حضور دكتر ناهيد تاج الدين نماينده مردم شهرستان اصفهان در مجلس شوراي اسلامي و ابوطالب جلالي مدير كل استان انجام پذيرفت.
در اين نشست ابوطالب جلالي ضمن گراميداشت هفته مهارت و ششم مرداد روز كارآفريني و آموزش هاي فني و حرفه اي گزارشي از ظرفيت هاي آموزش فني و حرفه اي و نقش مهارت آموزي در اشتغال مولد و پايدار، تعداد مراكز فعال در شهرستان، رشته هاي آموزشي و مشاركت بخش غيردولتي در ارائه مهارت آموزي ارائه داد.
وي ضمن تشريح سند مهارت استان كه با نگاه ملاحظات سرزميني تدوين گرديده است گفت: اين اداره كل با درك صحيح از مطالبات بازار كار و پاسخگويي به موقع و دقيق از خواسته هاي آموزشي متقاضيان سعي نموده است از ظرفيت هاي آموزشي ساير بنگاه ها و دستگاه هاي اجرايي استان استفاده نمايد كه در اين راستا 60 تفاهم نامه تدوين گرديده است.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان سه موضوع مهم از جمله توجه به قانون الزام كارفرمايان به استفاده از خدمات مهارت آموختگان، وضع قانون الزام كارجويان در استفاده از خدمات مراكز آموزش فني و حرفه اي و امر مهم اشتغال مطرح كرد.
در اين نشست جلالي از سقف اعتبارات رديف آموزش هاي فني و حرفه اي از كل فصل آموزشي در كشور به عنوان يك موضوع در هم تراز نمودن آموزش ها با مطالبات بازار كار ياد نمود.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان به وضع تدوين قانون در مشاركت حداكثري بخش غيردولتي با استفاده از امكانات دولتي تأكيد كرد.
در ادامه اين نشست نماينده مردم شهرستان اصفهان در مجلس شوراي اسلامي ضمن اظهار شناخت مجموعه آموزش فني و حرفه اي بيان داشت: ضرورت تعامل و همكاري دانشگاه ها با مراكز آموزش فني و حرفه اي در ساماندهي اشتغال فارغ التحصيلان و الزام كارجويان در فراگيري آموزش هاي مهارتي موجبات توسعه شغلي را فراهم مي آورد.
در پايان تاج الدين از كارگاه هاي مهارتي جوار اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان بازديد كرد.   1395/5/5 15:11    تعداد بازدید :  2432

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 2432
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )