ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 5
بازدید امروز 8,614
بازدید دیروز 31,810
بازدید این ماه 960,573
بازدید کننده ماه قبل 737,731
بازدید ماه قبل 813,964
بازدید کل 28,518,728

فرماندار شهرستان دهاقان استان اصفهان: مهارت آموزی تکمیل کننده چرخه اشتغال است ...

فرماندار شهرستان دهاقان در جلسه توانمندسازي مهارتي معلولين گفت: مهارت آموزي تكميل كننده چرخه اشتغال است.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه­ اي استان اصفهان، جلسه توانمندسازي مهارتي معلولين با حضور ابوطالب جلالي مدير كل استان، علي اصغر قاسميان فرماندار شهرستان دهاقان، محمدرضا مصلحي معاون اداري و پشتيباني اداره كل، حسين مصلي نژاد رييس مؤسسات كارآموزي آزاد و مشاركت هاي مردمي، محمدرضا شيرواني رييس مركز آموزش فني و حرفه اي دهاقان، جمعي از رؤساي ادارات، آزادگان و خيرين شهرستان دهاقان در محل مؤسسه توانبخشي نور برگزار گرديد.
در ابتدا رییس مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان دهاقان، مهارت آموزی را از کلید واژه های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و اظهار داشت : این مهم افق هوشمندانه اشتغال پایدار را به همراه دارد وتلفیق دانش ومهارت آموزی منجر به توانمند سازی منابع انسانی می شود.
شیروانی افزود: نگاه نو به مهارت در واقع توجه به واقعیت وراهگشای بهره وری است.
وی خاطر نشان کرد مرکز آموزش فنی و حرفه ای دهاقان در ثبت پذیرش، بیشترین مقالات را در پنجمین همایش ملی وچهارمین همایش بین المللی اشتغال و مهارت آموزی داشته و در سال جاری نیز شاهد رشد و شکوفایی دو نفر از کارآموزان جوان که برای نخستین بار در کشور ساخت سامانه هوشمند سازی مصرف بهینه حامل های انرژی در اماکن صنعتی، کشاورزی واداری باقیمت حداقل وامکانات حداکثری بوده ایم.
در ادامه مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان اصفهان گفت: توجه به مشاغل بومی ومنطقه ای در اولویت کار های مسئولان باشد.
جلالی گفت: ما باید نگاه آینده نگری به اشتغال داشته باشیم وبدانیم چه شغلی معیشت خانواده ها را تامین می کند.
وی بااشاره به طرح تکاپو در سازمان آموزش فنی وحرفه ای اذعان داشت: در این طرح به بخشی از مطالبات شغلی منطقه پاسخ می دهیم و به آنچه در اختیار داریم با دقت وظرافت می پردازیم.
مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان اصفهان، توانمند سازی جوانان را از وظایف اين بنگاه آموزشي دانست وتصریح کرد: آموزش های فنی و حرفه ای خدمات ویژه را برای ایجاد اشتغال در اختیار جوانان قرار می دهد.
جلالی اظهار داشت: توجه به مشاغل گذشته شهرستان از ضروری ترین کارهایی است که باید انجام شود و آموزش های مورد نیاز فنی وحرفه ای در این زمینه نیز به متقاضیان داده شود چراکه می توان با همین آموزش ها از معضل بیکاری بکاهیم.
وی بااشاره به پدیده شوم بیکاری اذعان داشت: توافق وهمکاری مسئولان می تواند در کاهش این معضل موثر باشد، مادر جامعه نیاز داریم افراد کارآفرین تربیت کنیم چراکه در کشوری زندگی می کنیم که ظرفیت بالایی دارد تعهدات ما نشان می دهد که جوانان در مسیر خوب اقتصاد واجتماع ورود پیدا کنند.
در ادامه فرماندار شهرستان دهاقان نيز طي ايراد سخنراني، توجه به فرهنگسازی و باور مهارت آموزی را از مسئولان درخواست کرد وتاکیدداشت: مردم، روحانیان و معتمدین نیز باید همیار مسئولان باشند.
علی اصغر قاسمیان گفت: یکی از جایگاه هایی که در طی چند سال اخیر در کشور باعث رشد وتوانمندسازی آموزش های فنی وحرفه ای شده مهارت آموزی می باشد.
 وی مهارت آموزی را تکمیل کننده چرخه اشتغال عنوان کرد واظهار داشت: این آموزش ها متناسب با نیاز های جامعه وبومی سازی منطقه باشد.
 فرماندار شهرستان دهاقان باتوجه به ظرفیت های دهاقان اذعان داشت: درزمینه های علمی، اقتصادی، کشاورزی نیروهای توانمند داریم که موجب پویایی شهرستان می شوند.
وی بااشاره به فرهنگ پشت میزنشینی اظهار داشت:این نگاه جوانان در این زمینه باید با فرهنگسازی تغییر کند ونگاه ماتوام با ظرفیت های جامعه شود .
در پايان مدعوين از نمايشگاه دستاوردهاي مهارتي معلولين شهرستان دهاقان بازديد كردند.

   1395/5/27 09:32    تعداد بازدید :  2518

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 2518
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )