ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 10
بازدید امروز 21,813
بازدید دیروز 31,952
بازدید این ماه 967,689
بازدید کننده ماه قبل 743,277
بازدید ماه قبل 816,589
بازدید کل 28,500,117

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان: مهارت آموزی دانشجویان همزمان با تحصیل، باعث افزایش قدرت ورود به بازار کار خواهد شد ...

مدير كل كميته امداد امام خميني (ره) استان اصفهان، مهارت آموزي دانشجويان همزمان با تحصيل را باعث افزايش قدرت ورود به بازار كار دانست.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان به مناسبت گراميداشت هفته دولت، ابوطالب جلالي مدير كل استان با حميدرضا شيران مدير كل كميته امداد امام خميني (ره) استان اصفهان ديدار و گفتگو كرد.
در اين ديدار جلالي ضمن اشاره به آموزش هاي مهارتي مراكز فني آموزش فني و حرفه اي در زمينه تنظيم سند مهارت متناسب با رشته هاي موجود، سفارش پذير نمودن آموزشها و ايجاد فرصت هاي شغلي براي جوانان ، شناسايي مشاغل پررشد در فضاي كسب و كار، اهميت آموزش ها در بخش كشاورزي و گياهان داروئي با هدف توانمند سازي و كارآفريني افراد جوياي كار مطالبي را مطرح نمود.
وي بيان داشت: يكي از راههاي مبارزه با پديده شوم بيكاري قشر جوان و تحصيل كرده در كشور، توانمندسازي آنان  از طريق آموزشهاي فني و حرفه اي بوده كه به واسطه پذيرش جامعه سريعتر به اشتغال خواهند رسيد.
جلالي اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان و کمیته امداد امام خميني (ره)، نیازمند هم افزایی و پوشش متقابل در این زمینه هستیم.
وي با اشاره به امکانات و تجهیزات آموزشی این اداره کل بيان داشت: خوشبختانه مراکز آموزش فنی و حرفه ای در تمامی شهرستانها آمادگی ارائه آموزش های مورد نیاز افراد تحت پوشش بویژه خانواده های تحت حمایت این نهاد را دارند.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان تصریح کرد: آموزشهای مهارتی به متقاضیان بر اساس نیاز سنجی و مطابق نیاز بازار کار ارائه میشود تا زمینه اشتغال افراد مهیا گردد.
در ادامه  شيران ضمن قدرداني از مجموعه آموزش فني و حرفه اي استان گفت: مراکز آموزش فنی و حرفهای استان همکاری و تعامل خوبی با کمیته امداد در ارائه خدمات و مهارت‏های آموزشی به مددجویان تحت حمایت داشته است.
شيران با اشاره به اهمیت فرا گیری مهارت گفت: افرادی که از دانش فنی و مهارت‌های حرفه‌ای بالاتری برخوردار بوده‌اند در اجرای طرح‌های اشتغال و خودکفایی موفقیت بیشتری داشته‌اند و مهارت آموزي دانشجويان همزمان با تحصيل، باعث افزايش قدرت ورود به بازار كار خواهد شد.
وي افزود: یکی از برنامه های مهم و اصلی کمیته امداد هدایت افراد تحت پوشش این نهاد جهت کسب مهارتهای فنی بر حسب علاقه و استعدادشان به سمت آموزشگاه ها می باشد و مددجویان کمیته امداد به دلیل وجود مشکلات فراوان با اشتیاق بیشتری در آموزشها حضور می یابند تا با فرا گیری آموزشهای لازم در راستای رفع مشکلات و کارآفرینی پایدار اقدام کنند چرا كه شغل بدون آموزش مهارتي با شكست روبرو خواهد شد.
در پايان مقرر گرديد كه نشست مشترك با حضور رؤساي شهرستاني اداره كل كميته امداد استان به منظور شناسايي ظرفيتهاي بيشتر آموزشي انجام پذيرد.
   1395/6/10 10:49    تعداد بازدید :  2298

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 2298
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )