ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 12
بازدید امروز 20,974
بازدید دیروز 31,576
بازدید این ماه 976,170
بازدید کننده ماه قبل 731,172
بازدید ماه قبل 812,895
بازدید کل 28,562,664

تفاهم نامه همکاری بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان با اتاق بازرگانی اصفهان منعقد شد...

در راستاي گسترش همكاري علمي و آموزشي تفاهم نامه اي با حضور ابوطالب جلالي مدير كل استان و سیدعبدالوهاب سهل آبادی رئیس اتاق بازرگانی اصفهان امضاء گرديد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، در راستاي كيفيت بخشي و كارايي موثر آموزشهاي بانوان و ارتقاء سطح دانش فني و مهارتي آنان و نيز هم افزايي و استفاده متقابل از توان علمي و اجرايي آموزش فني و حرفه اي و اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي اصفهان در ارتقاي كيفيت دوره هاي مشترك، تفاهم نامه اي با حضور ابوطالب جلالي مدير كل استان و سیدعبدالوهاب سهل آبادی رییس اتاق بازرگانی اصفهان امضاء گرديد.
بر اساس اين گزارش، اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان به عنوان متولي آموزش هاي فني و حرفه اي، تدوين استانداردهاي آموزشي شغلي و مهارتي در حوزه بانوان و خانواده، همكاري در آموزش و ساماندهي زنان، صدور مجوز تاسيس آموزشگاه براي بانوان متقاضي در فناوريهاي نوين و هدايت بانوان جهت بهره مندي از ظرفيت بخش خصوصي و اتاق بازرگاني معرفي امكانات آموزشي اتاق بازرگاني به اداره كل، فراهم كردن زمينه مشاركت مؤثر زنان در مهارت آموزي دولتي و حمايت از اشتغال زنان با تاكيد بر مشاغل خانگي، همكاري در تدوين استانداردهاي آموزشي ويژه بانوان و اطلاع رساني به زنان كارآفرين و كارجو پس از شناسايي فرصت هاي سرمايه گذاري را عهده دار شدند.
گفتني است، اين تفاهم نامه در راستاي گسترش همكاري هاي علمي و آموزشي در 8 ماده تهيه و تنظيم گرديده است.
از اهداف اين تفاهم نامه مي توان به توسعه و تقويت و مشاركت اتاق بازرگاني و آموزشهاي فني و حرفه اي آزاد، ارتقاي دانش، مهارت، توانمنديهاي فردي اجتماعي، خانوادگي، حرفه اي بانوان و حمايت از طرح هاي داراي توجيه اقتصادي زنان كارآفرين اشاره نمود.
سیدعبدالوهاب سهل آبادی رییس اتاق بازرگانی  اصفهان در حاشیه امضای این تفاهم نامه گفت: اتاق بازرگانی به عنوان مادر تشکلها می تواند نقش مهمی در توسعه اقتصادی و فرهنگی  استان داشته باشد و سازمان های دولتی می توانند همکاری نزدیکی با این بخش داشته باشند.
سهل آبادی خواستار توجه تصمیم گیران استان به بخش خدمات شد و گفت: بخش کشاروزی و صنعت 24 درصد اشتغال را به خود اختصاص دارند و بخش خدمات 76 درصد اشتغال را می تواند پوشش دهد.
زهرا اخوان نسب رییس کمیسیون مسوولیت های اجتماعی اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه هدف از امضای تفاهم نامه را هم افزایی موثر بین اتاق و اداره كل آموزش فنی و حرفه اي استان برشمرد و گفت: اتاق به عنوان پارلمان بخش خصوصی می تواند تعامل سازنده ایی با دستگاههای اجرایی استان با هدف حل مسایل اقتصادی  وفرهنگی جامعه داشته باشد.
معاونت بانوان اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه با اشاره به اهميت مهارت آموزي گفت:در این تفاهم نامه توسعه و تقویت و مشارکت اتاق بازرگانی و آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد و تشکل های مردم نهاد ویژه بانوان در فرایند توسعه انسانی پایدار  مورد تاکید قرار گرفته است.
ابوطالب جلالی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ایی استان اصفهان تفاهم نامه همکاری با اتاق بازرگانی را زمینه توانمندسازی بانوان در عرصه فعالیتهای اقتصادی دانست و گفت:بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاه یکی از چالش هایی جدی جامعه است که با همکاری بخش های دولتی  و خصوصی می توان در جهت كاهش آن گام مؤثري برداشت.
مصطفی رناسی نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه گردشگری را حلقه گمشده اقتصاد استان برشمرد و گفت:همکاری اتاق بازرگانی با ارشاد و اداره كل آموزش فنی و حرفه ای می تواند زمینه حضور گردشگران خارجی را در این شهر تاریخی و فرهنگی فراهم سازد.
رضا چینی نایب رییس کمیسیون مسوولیت های اجتماعی اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه گفت: تشکلهای اقتصادی می توانند نقش مهمی در توسعه اقتصادی و فرهنگی جامعه داشته باشند.
وی فرهنگ سازی مسئولیت های اجتماعی در نزد بنگاههای اقتصادی را یکی از ماموریت های این کمیسیون برشمرد.

   1395/7/8 10:53    تعداد بازدید :  2477

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 2477
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )