ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 17
بازدید امروز 26,086
بازدید دیروز 29,324
بازدید این ماه 988,405
بازدید کننده ماه قبل 722,611
بازدید ماه قبل 800,971
بازدید کل 28,659,758

در نشست خبری هفدهمین مسابقات ملی مهارت مطرح شد:لزوم همگرایی دستگاه های بین بخشی برای ارتقای مسابقات ملی مهارت ..

معاون وزير و رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در نشست خبري هفدهمين مسابقات ملي مهارت، همگرايي و همراهي ساير دستگاه ها را لازمه ارتقاي مسابقات ملي مهارت عنوان كرد.
به گزارش روابط عمومي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، نشست خبري هفدهمين مسابقات ملي مهارت، روز سه شنبه، مورخ 27/7/95 با حضور محمد امين سازگارنژاد، معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي و رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور و مسؤولان ارشد اين سازمان و اصحاب رسانه هاي ارتباط جمعي برگزار شد.
رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور با بيان اين كه مهارت آموزي يكي از مهم ترين راهكارهاي حل معضل اشتغال در كشور است، بيان داشت: اميدواريم كه با ارتقاي فرهنگ مهارت آموزي در بعد ملي، شاهد ارتقاي جايگاه آموزش هاي مهارتي در ميان خانواده ها و جامعه باشيم.
محمد امين سازگار نژاد بيان داشت: موضوع مهارت در عرصه جهاني مطرح است و مسابقات ملي و جهاني مهارت فرصتي ارزشمند براي ارزيابي و شناسايي نقاط ضعف و قوت ما در حوزه آموزش هاي فني و حرفه اي مي باشد.
وي در ادامه تأكيد كرد: مسابقات ملي مهارت سكوي پرشي است كه به اين سازمان فرصت ارزيابي نقش و جايگاه خود را مي دهد، تا نقش سازنده تري را در مسير مهارت آموزي ايفا كند.
 سازگارنژاد افزود: در عرصه ملی نیز به آموزش های مهارتي نیاز داریم؛ در واقع مسابقات ملي و بین المللی مهارت، شرایطی فراهم می کند که بتوانیم خود را در زمینه مهارت آموزی، بهتر محک بزنیم.
وي شمار شرکت کنندگان در این مسابقات را 492 نفر ذکر کرد و افزود: از این تعداد 431 نفر مرد و 61 نفر زن هستند.
سازگار نژاد بيان داشت: در این مسابقات علاوه بر کارشناسان ایرانی، کارشناسان آلمانی نیز حضور دارند و در زمینه «تراش و فرز CNC» خدمات آموزشی را به کارشناسان ایرانی ارائه می دهند.
معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي تأكيد كرد: وي با اشاره به ضرورت مهارت آموزي در جامعه به ويژه براي شاغلين، بيكاران جوياي كار و دانشجويان و فارغ التحصيلان دانشگاهي بيان داشت: امروز نياز به مهارت در تمامي امور زندگي محسوس مي باشد.
 وي بيان داشت: در جهان امروز بين مهارت آموزي و توسعه اقتصادي، مهارت آموزي و اشتغال پايدار، مهارت آموزي و دستيابي به جامعه شايسته و رو به رشد رابطه مستقيم و معنا داري وجود دارد.
محمد امين سازگارنژاد افزود: سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور پلي است كه دنياي دانش را به دنياي كار وصل مي كند و اين سازمان بايد سازماني توانمند، هوشمند و متعالي باشد.
رييس سازمان آموزش فني وحرفه اي كشور با تأكيد بر اين كه مهارت آموزي بايد بين دوگانه دانش و مدرك به توانايي تبديل شود، بيان داشت: با توجه به پيشرفت و تغييرات سريع تكنولوژي روز دنيا، مهارت هاي افراد بايد همواره به روز شوند.
معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي با اشاره به قانون الزام فراگيري آموزش هاي فني و حرفه اي براي  اشتغال به كار (مصوب سال 1376) بيان داشت: در به كار گيري افراد در مشاغل و وظايف محوله بايد صلاحيت حرفه اي و مهارت هاي فردي مورد توجه قرار گيرد و تا كنون اين موضوع به طور جدي در كشور مان در مقوله كار وارد نشده است.
رييس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اظهار داشت: امروز در عرصه های مختلف به فراگیری مهارت نیاز داریم به طور نمونه از گرفتن پرسشنامه سرشماری تا خریدهای اینترنتی به مهارت رایانه و اینترنت نیاز است.
معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي بيان داشت: مهارت آموزي امري بين بخشي است كه همراهي و همگرايي ديگر دستگاه هاي اجرايي و دستگاه هاي حمايتي و سياستگذار كشور را مي طلبد.
محمد امين سازگار نژاد با تأكيد بر اين كه بايد حس همگرايي و همراهي در كشور تبلور يابد، بيان داشت: در برگزاري شايسته مسابقات ملي مهارت همراهي ذينفعان، صاحبان اصناف، صنايع، اتاق بازرگاني و ديگر دستگاه ها بسيار مؤثر است.
وي در ادامه اظهار اميدواري كرد كه برگزاري هفدهمين مسابقات ملي مهارت در راستاي توسعه و ترويج فرهنگ مهارت آموزي تأثيرات خوبي داشته باشد.
در ادامه رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور بر نقش مؤثر رسانه هاي ارتباط جمعي در ارتقاي جايگاه و منزلت آموزش هاي فني و حرفه اي و توسعه و ترويج فرهنگ مهارت آموزي، كار و كارآفريني تأكيد كرد.
وي در خاتمه نسبت به ارتقاي جايگاه جمهوري اسلامي ايران در مسابقات جهاني مهارت اظهار اميدواري كرد.
   1395/7/28 10:30    تعداد بازدید :  2735

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 2735
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )