ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 3
بازدید امروز 6,209
بازدید دیروز 31,952
بازدید این ماه 952,085
بازدید کننده ماه قبل 743,277
بازدید ماه قبل 816,589
بازدید کل 28,484,513

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید رجایی اصفهان خبر داد: استقبال دانش آموزان از طرح پارک مهارت "دانش آموز ماهر"...

رئيس مركز آموزش فني و حرفه اي شهيد رجايي اصفهان از استقبال دانش آموزان شهر اصفهان از طرح پارك مهارت "دانش آموز ماهر" خبر داد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، احمدرضا منتظري در تكميل اين خبر بيان داشت: طرح پارک مهارت برای اولین بار در کشور جهت استعداد یابی، رغبت سنجی و برنامه ریزی آموزشی برای دانش آموزان 6 تا 12 سال و علاقمند به مهارت آموزی و هدایت آنان به کارگاههای آموزشي بر اساس توانایی عمومی و انگیزش، همچنین ایجاد بانک اطلاعات دانش آموزان ماهر می باشد.
وي افزود: نیاز جامعه به حرفه های مختلف امری بدیهی است، بنابراین می بایست دانش آموزان را با مقدمات و اهمیت داشتن شغل و ارزش کار و همچنين فعالیت در اجتماع آشنا ساخت زیرا ادامه حیات اجتماع و پیشرفت جامعه ای که دانش آموزان در آن زندگی می کنند بستگی به انتخاب شغلی مناسب، سازنده و مفید دارد .
رييس مركز شهيد رجايي در ادامه اظهار داشت: امروزه بدلیل عدم آشنایی دانش آموزان و نوجوانان با مشاغل مختلف و عدم استعدادیابی و انتخاب رشته های سلیقه ای از سوی خانواده هایشان شاهد اشباع شدن جامعه از فارغ التحصیلان در بعضی از رشته های خاص شده ایم که ماحصل این پدیده بحران بیکاری می باشد.
منتظري بر سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دیدار با معلمان و فرهنگیان، مبني بر شکل گیری هویت مستقل در نوجوانان و جوانان به عنوان يكي از ابزارهاي اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی، شناسايي استعدادهای دانش آموزان و پرورش آنان با هدف ابتکار در مشاغل و حرفه های گوناگون تأكيد كرد.
در پايان رييس مركز شهيد رجايي، هتلداري و گردشگري اصفهان بيان داشت: در حال حاضر 130 نفر از مهر ماه 95 از دانش آموزان مدرسه امام حسين (ع) در كارگاههاي درودگري ،هتلداري و گردشگري ،تعمير لوازم خانگي گردنده، برق ساختمان ، كافي شاپ ،پرورش گلهاي آپارتماني و داروئي و...در حال كسب مهارت مي باشند كه قبلا در قالب تور مهارت، خانواده ها از كارگاههاي مركز بازديد و پس از بازديد و استعداديابي وارد كارگاه شده اند. گفتني است: این کارگاه ها صرفا پنج شنبه هر هفته تعطیل و  فقط برای دانش آموزان مدارس فوق الذكر برگزار می گردد . 

   1395/10/2 13:03    تعداد بازدید :  14762

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 14762
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )