دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تجارب مهارت آموختگان شاغل
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات
سامانه آزمون

 

 

 

 

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • آموزش مهارت هاي فني و حرفه اي تا چه حد براي اشتغالزايي جوانان مؤثر مي باشد؟
    • خيلي زياد
    • زياد
    • متوسط
    • كم


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 12
بازدید امروز 139,791
بازدید دیروز 154,812
بازدید این ماه 869,791
بازدید کل 1,572,138

در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور صورت گرفت:دیدار رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با نماینده سازمان ملل و رییس دفتر منطقه ای یونسکو در تهران ...

محمد امين سازگارنژاد، رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور،با خانم استر لاروش رییس دفتر منطقه ای یونسکو در تهران در خصوص چگونگي بسط و گسترش راهكارهاي آموزش هاي مهارتي تبادل نظر كردند.

به گزارش روابط عمومي سازما ن آموزش فني وحرفه اي كشور،در ديداري كه روز دوشنبه 11 بهمن ماه ،در دفتر رياست اين سازمان با حضور رياست سازمان، رییس دفتر منطقه ای یونسکو در تهران و معاون پژوهش؛ برنامه ريزي و سنجش مهارت برگزار شد، طرفين در خصوص همكاري مشترك در زمينه تربيت نيروي ماهر با يكديگر و راهكارهاي آن گفتگو كردند.
بنا براين گزارش، سازگارنژاد، با توجه به فعاليت هاي تعريف شده براي اين سازمان در زير مجموعه سند 2030 يونسكو،بيان داشت: با همكاري يكديگر مي توانيم ارتباط فعالي در خصوص سند مذكور و انتقال تجربه هايي كه بتواند اين سند را عملياتي كند فراهم كنيم.
رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور،با اشاره به اجراي آموزش هاي مهارتي در كشور ما، در بخش خصوصي و دولتي، افزود: اين آموزش ها نيازمند همكاري مشترك دو طرف است و تحقق اهداف سند 2030 تلاش مضاعفي را مي طلبد كه با هم افزايي و تلاش مضاعف بين دفتر منطقه ای یونسکو در تهران و سازمان آموزش فني و حرفه اي امكان پذير است.
سازگارنژاد،در خصوص پاره اي از مشكلات مهارت آموزي در كشورمان بيان داشت: در منطقه شرق كشور ما خشك سالي اثرات مخربي داشته و اقتصاد را دچار ضعف كرده است كه بالتبع انتقال مهارت به نيروي انساني را دشوار كرده است.
وي افزود: با توجه به  اهداف  سند  يونسكو2030 ، در خصوص عدالت منطقه اي و جنسيتي و با وجود شرايط ناهموار بايد بتوانيم آموزش هاي مهارتي را باكيفيت و دائمي گسترش داده و علاوه بر آن فناوري اطلاعات هم بايد در مناطق ياد شده توسعه يابد.
رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور،ابراز اميدواري كرد همكاريهاي فيمابين افزايش يابد.وي بيان داشت :چن فقدان مهارت در منابع انساني رشد و بهره وري را كند مي كند. وي اعلام آمادگي خود و مراكز آموزشي اين سازمان را براي آموزش نيروي انساني ماهر اعلام كرد.
در ادامه، رییس دفتر منطقه ای یونسکو در تهران،بيان داشت:توسعه آموزش هاي فني و حرفه اي يكي از مهمترين الويتها يونسكو بوده و توسعه پايدار و فراگير نقش اصلي اين سازمان است.وي از جمله آموزش هاي اثر بخش اين سازمان را  يادگيري براي همه و مادام العمر دانست.
لاروش، يك از چالش هايي كه كشورهاي توسعه يافته و توسعه نيافته با آن روبرو هستند را  تعداد زياد از فارغ التحصيلان دانشگاهي فاقد مهارت خواند و افزود: يونسكو در اين زمينه مي تواند سازمان را به شبكه جهاني مهارت متصل نمايد.وي همچنين از وجود شبكه  يوني ورك نيز خبر دادكه فعاليت ها و موضوعات مختلف عرصه مهارت را پوشش مي دهد و از اين راه مي توان با ساير كشورها در زمينه انتقال تجربه مرتبط شد.
لاروش، در ادامه در خصوص 4 كشور: افغانستان، پاكستان، تركمنستان و ايران كه در حوزه منطقه ای یونسکو در تهران فعاليت مي كنند سخن گفت و بر تبادل دانش مهارتي بين آنها تأكيد و برگزاري يك كارگاه مشترك بين اين كشورها را خواستار شد كه از سوي رياست سازمان استقبال شد.
رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، در پاسخ بيان داشت: كشور ما در افغانستان، با همكاري كميسرياي عالي پناهندگان سازمان ملل و سازمان هاي خيريه اي كه در كشورهايي نظير آلمان و سوئد هستند، آموزش براساس سفارش انجام مي دهد. وي همچنين از ايجاد يك مركز آموزشي در استان نيمروز افغانستان خبر داد و از كشور تركمنستان نيز به عنوان كشور بعدي براي ايجاد مركز آموزشي نام برد.
در پايان، دو طرف بر برگزاري كارگاه آموزشي مشترك بين كشورهاي افغانستان، پاكستان، تركمنستان و ايران با همكاري دفتر منطقه اي يونسكو به منظور شناخت نقاط قوت و ضعف هر يك از مدل هاي آموزشي كشورها و به اشتراك گذاري تجربيات در حوزه آموزش هاي فني و حرفه اي به منظور رفع نيازهاي آموزش هاي مهارتي كشورهاي مذكور تأكيد نمودند.

   1395/11/13 09:27    تعداد بازدید :  668

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 668
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )