مسابقات آزاد مهارت 1396
هجدهمین مسابقات ملی مهارت
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
دفترچه راهنمای ثبت نام ...
تجارب مهارت آموختگان شاغل
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات
سامانه آزمون

 

 

 

 

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • آموزش مهارت هاي فني و حرفه اي تا چه حد براي اشتغالزايي جوانان مؤثر مي باشد؟
    • خيلي زياد
    • زياد
    • متوسط
    • كم


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 15
بازدید امروز 1,465
بازدید دیروز 6,284
بازدید این ماه 206,483
بازدید کننده ماه قبل 180,206
بازدید ماه قبل 238,777
بازدید کل 558,161

در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور صورت گرفت:دیدار رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با نماینده سازمان ملل و رییس دفتر منطقه ای یونسکو در تهران ...

محمد امين سازگارنژاد، رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور،با خانم استر لاروش رییس دفتر منطقه ای یونسکو در تهران در خصوص چگونگي بسط و گسترش راهكارهاي آموزش هاي مهارتي تبادل نظر كردند.

به گزارش روابط عمومي سازما ن آموزش فني وحرفه اي كشور،در ديداري كه روز دوشنبه 11 بهمن ماه ،در دفتر رياست اين سازمان با حضور رياست سازمان، رییس دفتر منطقه ای یونسکو در تهران و معاون پژوهش؛ برنامه ريزي و سنجش مهارت برگزار شد، طرفين در خصوص همكاري مشترك در زمينه تربيت نيروي ماهر با يكديگر و راهكارهاي آن گفتگو كردند.
بنا براين گزارش، سازگارنژاد، با توجه به فعاليت هاي تعريف شده براي اين سازمان در زير مجموعه سند 2030 يونسكو،بيان داشت: با همكاري يكديگر مي توانيم ارتباط فعالي در خصوص سند مذكور و انتقال تجربه هايي كه بتواند اين سند را عملياتي كند فراهم كنيم.
رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور،با اشاره به اجراي آموزش هاي مهارتي در كشور ما، در بخش خصوصي و دولتي، افزود: اين آموزش ها نيازمند همكاري مشترك دو طرف است و تحقق اهداف سند 2030 تلاش مضاعفي را مي طلبد كه با هم افزايي و تلاش مضاعف بين دفتر منطقه ای یونسکو در تهران و سازمان آموزش فني و حرفه اي امكان پذير است.
سازگارنژاد،در خصوص پاره اي از مشكلات مهارت آموزي در كشورمان بيان داشت: در منطقه شرق كشور ما خشك سالي اثرات مخربي داشته و اقتصاد را دچار ضعف كرده است كه بالتبع انتقال مهارت به نيروي انساني را دشوار كرده است.
وي افزود: با توجه به  اهداف  سند  يونسكو2030 ، در خصوص عدالت منطقه اي و جنسيتي و با وجود شرايط ناهموار بايد بتوانيم آموزش هاي مهارتي را باكيفيت و دائمي گسترش داده و علاوه بر آن فناوري اطلاعات هم بايد در مناطق ياد شده توسعه يابد.
رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور،ابراز اميدواري كرد همكاريهاي فيمابين افزايش يابد.وي بيان داشت :چن فقدان مهارت در منابع انساني رشد و بهره وري را كند مي كند. وي اعلام آمادگي خود و مراكز آموزشي اين سازمان را براي آموزش نيروي انساني ماهر اعلام كرد.
در ادامه، رییس دفتر منطقه ای یونسکو در تهران،بيان داشت:توسعه آموزش هاي فني و حرفه اي يكي از مهمترين الويتها يونسكو بوده و توسعه پايدار و فراگير نقش اصلي اين سازمان است.وي از جمله آموزش هاي اثر بخش اين سازمان را  يادگيري براي همه و مادام العمر دانست.
لاروش، يك از چالش هايي كه كشورهاي توسعه يافته و توسعه نيافته با آن روبرو هستند را  تعداد زياد از فارغ التحصيلان دانشگاهي فاقد مهارت خواند و افزود: يونسكو در اين زمينه مي تواند سازمان را به شبكه جهاني مهارت متصل نمايد.وي همچنين از وجود شبكه  يوني ورك نيز خبر دادكه فعاليت ها و موضوعات مختلف عرصه مهارت را پوشش مي دهد و از اين راه مي توان با ساير كشورها در زمينه انتقال تجربه مرتبط شد.
لاروش، در ادامه در خصوص 4 كشور: افغانستان، پاكستان، تركمنستان و ايران كه در حوزه منطقه ای یونسکو در تهران فعاليت مي كنند سخن گفت و بر تبادل دانش مهارتي بين آنها تأكيد و برگزاري يك كارگاه مشترك بين اين كشورها را خواستار شد كه از سوي رياست سازمان استقبال شد.
رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، در پاسخ بيان داشت: كشور ما در افغانستان، با همكاري كميسرياي عالي پناهندگان سازمان ملل و سازمان هاي خيريه اي كه در كشورهايي نظير آلمان و سوئد هستند، آموزش براساس سفارش انجام مي دهد. وي همچنين از ايجاد يك مركز آموزشي در استان نيمروز افغانستان خبر داد و از كشور تركمنستان نيز به عنوان كشور بعدي براي ايجاد مركز آموزشي نام برد.
در پايان، دو طرف بر برگزاري كارگاه آموزشي مشترك بين كشورهاي افغانستان، پاكستان، تركمنستان و ايران با همكاري دفتر منطقه اي يونسكو به منظور شناخت نقاط قوت و ضعف هر يك از مدل هاي آموزشي كشورها و به اشتراك گذاري تجربيات در حوزه آموزش هاي فني و حرفه اي به منظور رفع نيازهاي آموزش هاي مهارتي كشورهاي مذكور تأكيد نمودند.

   1395/11/13 09:27    تعداد بازدید :  369

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 369
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )