دومین جشنواره مهارت آموختگان کارآفرین برتر
خدمات الکترونیک
جذب امریه سربازی
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 15
بازدید امروز 10,213
بازدید دیروز 11,014
بازدید این ماه 821,413
بازدید کننده ماه قبل 971,427
بازدید ماه قبل 1,049,041
بازدید کل 25,420,400

به همت آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای بیوتکنولوژی زیست فناوری نوین اصفهان برگزار گردید: کنگره ملی پژوهش و نوآوری در زیست فناوری ...

با مشاركت اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان و آموزشگاه بيوتكنولوژي زيست فناوري نوين به مديريت منصوره آزاده، كنگره ملي پژوهش و نوآوري در زيست فناوري به مدت دو روز برگزار گرديد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، اولین کنگره ملی پژوهش و نوآوری در زیست فناوری با حضور اساتید برجسته این رشته به منظور آشنایی شرکت کنندگان با آخرین دستاوردهای زیست فناوری، تبادل اطلاعات، و همچنین ارائه راهکارهای نوین و خلاقانه به دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته در راستای دستیابی به مهارت های کسب و کار و فناوری توسط آموزشگاه زیست فناوری نوین و با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در تاریخ 7 و 8 اردیبهشت ماه سال 1396 در محل سالن سنجش و ارزشيابي مهارت در برگزار گرديد.
گفتني است: اين كنگره دور روزه  با حضور ابوطالب جلالي مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، دكتر شقايق حق جو رياست بنيان نخبگان استان، دکتر محمد رضا زمانی رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری کشور، نماینده ستاد توسعه زیست فناوری کشور و 300 نفر از دانش آموختگان و دانشجويان رشته هاي باليني و پزشكي (علوم دارويي، مامايي، پرستاران، پزشكان و متخصصان) و رشته هاي علوم پايه  (علوم زيستي، نانو و ...) افتتاح گرديد.
در ابتدا ابوطالب جلالي ضمن خيرمقدم و قدرداني از برگزاري چنين همايش هايي در استان افزود: عليرغم موقعيت خوب كشور به لحاظ ثروت طبيعي و جوانان با تعهد و علاقمند به كار و فعاليت، پديده شوم بيكاري به عنوان يك چالش باعث ايجاد دل نگراني براي جوانان، خانواده ها و مسئولين مي باشد.
وي با بيان اينكه اصلي ترين مرجع توانمند سازي كه امكان دسترسي جوانان را به شغل فراهم مي آورد نظام آموزش كشور است گفت: در تمام كشورها سعي بر كيفي كردن در محتوا و فرآيندهاي آموزشي است كه بتوانند با درك صحيح از آن مزيت ها و قابليت ها حلقه هاي واسطي بين اين دو بخش فراهم تا جوانان بتوانند شرايط شغل خود را پيش بيني و هم مجموعه هاي مؤثر، مهم و همكار كه قصد دارند فرصت ها را براي جوانان فراهم نمايند، ضمن درك صحيح، هدايت ويژه اي براي جوانان داشته باشند.


جلالي بيان داشت: مطالبات تطبيقي در بحث مشاغل در حوزه بيوتكنولوژي، نانوتكنولوژي، انرژي هاي نو و هوشمندسازي و فناوري ها در حوزه  IT و ICT  فرصتي است براي توانمند سازي جوانان، دانشجويان و فارغ التحصيلان كه بتوانند به صورت عملي ازاين حرفه بهره برداري نموده و ضريب دسترسي به شغل و كسب و كار را بالا ببرند كه مسئوليت اين امر به اين بنگاه آموزشي به عنوان متولي آموزش هاي غيررسمي مي باشد.
بر اساس اين گزارش: موضوعات برجسته و اصلی زیست فناوری در این کنگره ملی شامل تشکیل پنل زیست فناوری غیر پزشکی، تشکیل پنل زیست فناوری پزشکی، تشکیل پنل نانو زیست فناوری و زیست فناوری گیاهی در قالب سخنرانی توسط محققان و اساتید برجسته به ترتیب زیر بخش های اصلی این کنگره را تشکیل می دهد.
دکتر کامران قائدی رئیس پانل ژنتیک: در رابطه با بیماریهای نقص ژنتیکی پراکسی زومی که در جامعه صنعتی فعلی کشور بسیار شیوع پیدا کرده است.
دکترسید حمید زرکش: دررابطه با ارزش افزوده پروتئین­ها نوترکیب
دکتر مسعود هوشمند: مزیت های روش های نوین در زیست فناوری
دکتر خان احمدی: در رابطه با ایحاد ابزارهای اصلاح ژنی
دکتر سید جمال الدین مشتاقیان: مضرات نانو ذرات بر روی بدن انسان
دكتر تاج بخش و نقوي از دانشگاههاي آزاد اسلامي: حضور در كنگره 
وی افزود: دکتر مصطفی بوکاک نیز از کشور ترکیه جهت تبادل نظرات و بررسی تکنیک های ذخیره اسپرم در حوزه زیست فناوری در این کنگره حضور و سخنرانی كرد.
در جلسه دوم دكتر سيد مهدي سيدي داراي رشته تخصصي زيست فناوري مدي گروه آموزش نيروي انساني و ترويج ستاد توسعه زيست فناوري، معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، هدف از حضور خود را در اين كنگره حمايت از مجموعه هاي مهارتي و توسعه زيست فناوري و توضيح دليل بيكاري بيان نمود.
بر اساس اين گزارش از ديگر مدعوين اين كنگره ملي دكتر زماني رييس پژوهشگاه ملي ژنتيك بود كه در خصوص گياهان تراريخته مباحثي را عنوان نمود.
به گفته دبیر کنگره، 60 مقاله در رابطه با پژوهش و نوآوری در زیست فناوری به دبیرخانه این آموزشگاه ارسال شده است.
گفتني است: آموزشگاه زیست فناوری نوین، اولين آموزشگاه بیوتکنولوژی در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کشور است که در سال 1390 با حضور اساتید مجرب شروع به کارکرد. این آموزشگاه همایش منطقه ای «مهارت آموزی و کارآفرینی درحوزه ی بیوتکنولوژی» را در سال 1393، و همایش منطقه ای «کارآفرینی و مهارت آموزی در حوزه ی علوم زیستی» را در سال 1394 برگزار کرد.
 

 

 
   1396/2/9 08:56    تعداد بازدید :  9334

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 9334
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )