میز خدمت الکترونیک
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 8
بازدید امروز 1,587
بازدید دیروز 7,281
بازدید این ماه 489,889
بازدید کننده ماه قبل 156,847
بازدید ماه قبل 215,984
بازدید کل 21,734,342

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان: با اجرای طرحهای جدید مهارت آموزی، آموزش فنی و حرفه ای کانون توجه دولت قرار می گیرد...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان اجراي طرح هاي جديد مهارت آموزي را توجه هر چه بيشتر دولت به آموزش  هاي فني و حرفه اي دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان، در نشستي با حضور ابوطالب جلالي مدير كل استان و جمعي از معاونين، رؤساي ادارات و مراكز، طرح هاي مهارت آموزي در محيط كار واقعي و كارورزي دانش آموختگان دانشگاهي بررسي گرديد.
ابوطالب جلالي در راستاي معرفي طرح مهارت آموزي در محيط كار واقعي و ضرورت آن عنوان نمود: در گذشته تمركز بر آموزش هاي مهارتي قبل از اشتغال و توسط دولت صورت مي پذيرفت و در حال حاضر دولت و بخش خصوصي به كمك هم آموزش هاي مهارتي را اجرا و آموزش هاي متصل (مدرسه – مهارت) ‌مورد توجه قرار گرفته و در آينده بايستي دولت به عنوان تسهيل گر و بخش خصوصي به عنوان آموزش دهنده آموزش هاي مهارتي مبتني بر نياز با تنوع بخشي، مشاغل را در محيط كار واقعي اجرا نمايد.
وي بيان داشت: در طرح مهارت آموزي در محيط كار واقعي متقاضي در كنار استاد كار (مربي) و در محيط كار واقعي دوره آموزشي مهارتي را به مدت حداقل طول استاندارد آموزشي و حداكثر يكسال سپري مي نمايد و با محيط كسب و كار نيز آشنا و كسب تجربه مي نمايد و ضمن خودباوري براي ورود به عرصه اشتغال و كارآفريني آماده مي گردد.
جلالي ضمن اشاره به تصويب كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان مبني بر تشكيل شوراي مهارت، اظهار داشت: دو طرح مهارت آموزي در محيط كار واقعي و كارورزي در برنامه ششم دنبال خواهد شد كه نشان مي دهد آموزش هاي فني و حرفه اي در سال 96 با توجه به فرمايشات مقام معظم رهبري كه بر توليد و اشتغال تأكيد داشتند، كانون توجه دولت قرار گرفته است.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان در معرفي طرح دوم با نام طرح كارورزي دانش آموختگان، هدف از اجراي آن را افزايش قابليت جذب و اشتغال دانش آموختگان، فراهم ساختن زمينه انتقال دانش از دانش آموخته به بنگاه اقتصادي و ايجاد انگيزه كارآفريني و ارتقاء صلاحيت حرفه اي دانش آموختگان عنوان نمود.
جلالي گفت: در طرح كارورزي دانش آموختگان، متقاضيان و واحدهاي پذيرنده (مراكز يادگيري متقاضي) هر دو مي توانند در سامانه ثبت نام متقاضيان به آدرس karvarzi.mcls.gov.ir  مراجعه و نسبت به دريافت اطلاعات تكميلي و ثبت نام اقدام نمايند.
وي افزود: در اين طرح دانش آموخته در كنار دوره آموزشي مهارتي در دوره آمادگي شغلي نيز شركت نموده و در طول دوره آموزشي كه از حداقل 4 ماه تا حداكثر 6 ماه به طول مي انجامد از يك سوم حداقل حقوق كارگري كه توسط دولت پرداخت مي شود برخوردار مي گردد و بيمه مسئوليت مدني به عهده سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور و مشمول قوانين كار و تأمين اجتماعي در اين مدت نمي گردند.
گفتني است: در جلسه كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان اصفهان، نظر به ضرورت برنامه ريزي تربيت نيروي انساني مورد نياز براي طرح هاي توسعه اي استان، افزايش بهره وري نيروي كار و اجراي صحيح و مؤثر دو طرح فوق و هدايت مهارت آموختگان به ظرفيت هاي شغلي استان بر تشكيل شوراي مهارت ذيل كارگره اشتغال و سرمايه گذاري با عضويت دستگاهها و تشكل هاي تأثير گذار تأكيد گرديد.
   1396/3/9 12:20    تعداد بازدید :  9341

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 9341
5.5/10 (تعداد آرا 20 نفر )