بیانیه توافق سطح خدمت
میز خدمت الکترونیک
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تجارب مهارت آموختگان شاغل
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات
سامانه آزمون

 

 

 

 

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • تأثير توسعه مشاركت بخش غيردولتي بر كيفيت آموزش هاي فني و حرفه اي را چگونه ارزيابي مي كنيد؟
    • مثبت
    • منفي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 14
بازدید امروز 18,298
بازدید دیروز 34,881
بازدید این ماه 1,676,644
بازدید کننده ماه قبل 1,634,525
بازدید ماه قبل 1,703,761
بازدید کل 16,955,281

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان از برگزاری جشنواره فیلم کوتاه با موضوع کسب و کار خبر داد...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني وحرفه اي استان اصفهان، ابوطالب جلالي مدير كل استان در تشريح اين خبر گفت: این جشنواره، در راستای اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال در برگیرنده یک محور کارآفرینی و مدیریت کسب و کار و با هدف شناسایی کسب و کار و نشان دادن جایگاه مهارت آموزی برگزار می شود، مستند سازی های کسب و کار ارسال شده به دبیر خانه جشنواره در یک زمان سه دقیقه ای که استاندارد فیلم سازی است ارائه می شود.
جلالی در ادامه  با اشاره به این که بعضی از مشاغل که در گذشته برحسب نیاز و با توجه به فرهنگ، تمدن و بواسطه دانش و هنر بومی شکل گرفته اند به دلیل عدم توجیه اقتصادی، مهارت آن به افراد دیگر منتقل نشده و در حال زوال و نابودی هستند، اظهار کرد: مستند سازی و ارائه آن نیز با هدف حفظ و احیای جایگاه خاص این گونه مشاغل انجام می شود، این موضوع علاوه بر این که از ناپدید شدن حرفه جلوگیری می کند، می تواند بعنوان مبنایی برای پایه ریزی مشاغل متنوعی استفاده شود. در واقع علاوه بر ضرورت حفظ و احیای این مشاغل، اینها مشاغلی پتانسیل برای اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال هستند.
وی افزود: مستند سازی های کسب و کارها در دو بخش ارائه می شود، در واقع هر شخص در جامعه با کسب و کار کوچک و یا بزرگ می تواند از دریچه دوربین حرفه خود را به مخاطبین معرفی کند، یا این که ممکن است کسب و کار را شخص سومی که فقط یک بازدید کننده است به مخاطبین ارائه دهد.
به گفته مدیر کل  آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان، یکی از کاستی های سازمان آموزش فنی و حرفه ای و در واقع جامعه ما عدم اطلاع کافی از رسالت آموزش های فنی و حرفه ای که بصورت رایگان و یا با حداقل هزینه برای عموم ارائه می شود است،  این جشنواره ابزاری برای رواج فرهنگ مهارت آموزی و تحقق شعاریک شهروند یک مهارت است.
جلالی با تصریح این که جشنواره فیلم کوتاه کسب و کار با تعامل روابط عمومی شهرداری اصفهان،مرکز علمی کاربردی فنی و حرفه ای اصفهان و کاشان، اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی اصفهان، کانون مساجد استان اصفهان و صنایعی مانند مجتمع فولاد مبارکه، گروه صنایع غذایی نامی نو  وشرکت آنیل رسانه برتر برگزار می شود، گفت: حضور این مجموعه در کنار یکدیگر علاوه بر نقش آفرینی مادی و معنوی احتمالی برای مشاغل مختلف، ابزاری برای ارزیابی و مقایسه از میزان اشتغالی زایی بر حسب سرمایه گذاری است. در واقع این جشنواره سنگ محکی برای اشتغال زایی مشاغل کوچک و بزرگ نیز فراهم خواهد کرد.


 

   1396/3/9 12:27    تعداد بازدید :  8555

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 8555
5.5/10 (تعداد آرا 20 نفر )