بیانیه توافق سطح خدمت
میز خدمت الکترونیک
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تجارب مهارت آموختگان شاغل
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات
سامانه آزمون

 

 

 

 

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • تأثير توسعه مشاركت بخش غيردولتي بر كيفيت آموزش هاي فني و حرفه اي را چگونه ارزيابي مي كنيد؟
    • مثبت
    • منفي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 12
بازدید امروز 2,168
بازدید دیروز 23,173
بازدید این ماه 1,173,787
بازدید کننده ماه قبل 2,006,340
بازدید ماه قبل 2,080,536
بازدید کل 17,057,200

باحضور دکتر ربیعی کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال واقتصاد مقاومتی برگزار شد ...


کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال و اقتصاد مقاومتی با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی ، رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور ،عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال ، سید حمید کلانتری معاون امور تعاون وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی  ،محمد امین سازگارنژاد معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و سایر مسئولان حوزه اشتغال و نمایندگان  دستگاه های مرتبط در مجموعه فرهنگی تلاش برگزار شد .
در این نشست به افزایش جمعیت فعال در سال های اخیر که سهم جوانان نیز در آن بسیار بالاست،سهم افزایش یافته دانش اموختگان دانشگاهی در سال های اخیر به گونه ای که در سال ٩٥ سهم شان در اشتغال جدید به بیش از ٧٠درصد رسید،سهم افزایش یا اشتغال زنان در سال های اخیر به گونه ای که در سال ٩٥ این رقم به ٦٧ درصد رسید و همچنین ضرورت و اهمیت مهارت آموزی و اشتغال پذیری جوانان و به ویژه دانش اموختگان اشاره شد .
همچنین در این نشست شیوه اجرای طرح کارورزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت .براساس این شیوه نامه دستگاه های إجرایی جهت شناسایی و توجیه طرف تقاضای کار اقدامات لازم را به عمل خواهند آورد.
در این نشست استفاده از نهادها و تشکل های  صنفی نیز مورد تاکید قرار گرفت .
بنابر گزارش ارائه شده در نشست مذکور  تاکنون ٦٠هزار نفر داوطلب در سامانه ثبت نام کرده اند و و چگونگی تداوم کار پس از سپری شدن دوره کارورزی و دریافت مدرک فنی حرفه ای از طریق ارایه مشوق های کارفرمایی تشریح شد و مورد بررسی قرار گرفت.
شایان ذکر است که برنامه اشتغال فراگیر در هیات دولت و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به تصویب رسیده بود و طرح کاج که دربردارنده سه طرح مشوق های بیمه ای کارفرمایی؛کارورزی و مهارت آموزی در محیط کار است نیز بخشی از این طرح بوده است.
   1396/3/16 13:03    تعداد بازدید :  8606

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 8606
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )