لیست آموزشگاههای آزاد استان اصفهان
 
خدمات الکترونیک
اوقات فراغت با طعم مهارت
دفترچه ثبت نام الکترونیکی آزمونهای داوطلبان آزاد (ادواری)
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 13
بازدید امروز 1,870
بازدید دیروز 14,955
بازدید این ماه 513,788
بازدید کننده ماه قبل 296,076
بازدید ماه قبل 380,800
بازدید کل 36,793,263

در راستای تفاهم نامه آموزشی سه جانبه ی کانون انجمن صنفی، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان مطرح شد: آموزش های مهارتی، گامی مؤثر در مسیر توانمند سازی ...

در راستاي تفاهم نامه آموزشي سه جانبه ي كانون انجمن صنفي، اداره كل آموزش فني و حرفه اي و كميته امداد امام خميني (ره) استان اصفهان، نشست مشترك مسئولين و رؤساي ادارات شهرستاني به منظور اثر بخشي هر چه بيشتر آموزشهاي مهارتي مددجويان برگزار گرديد. 
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان همايشي با حضور ابوطالب جلالي مديركل آموزش فني و حرفه اي استان، حميدرضا شيران مدير كل كميته امداد امام خميني(ره) استان، محمد دهقاني رييس كانون انجمن صنفي استان، آرش اخوان معاون آموزش، پژوهش و برنامه ريزي اداره كل، رؤساي مراكز و ادارات ستادي و كارشناسان اشتغال دو دستگاه در محل سالن اجتماعات شهيد بهشتي برگزار گرديد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان با اشاره به اهم کاری دوجانبه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار کرد:  به‌منظور بهره‌ گیری از ظرفیت‌های متقابل سازمانی و هم‌افزایی توانمندی‌ها و امکانات، در عرصه توانمندسازی اقشار محروم و آسیب ‌پذیر و اجرای رویکرد ارائه آموزش مبتنی بر سفارش بازار تفاهم ‌نامه ای منعقد شد.
ابوطالب جلالی با بیان اینکه مدد جویان در چند بخش در حال آموزش و فراگیری مهارت‌ ها هستند افزود: دانش آموزان و جوانان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) می‌توانند با فراگیری مهارت‌های فنی و حرفه‌ای به سمت تولید و اشتغال گام بردارند و تاکنون با همکاری خوب کمیته امداد، تعداد زیادی از این افراد توانسته‌اند با کسب مهارت‌های لازم و اشتغال‌زایی مناسب از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج شوند.
جلالی با تأکید بر اینکه باید نیازسنجی‌های افراد بر پایهٔ پژوهش باشد عنوان کرد: اگر آموزش بر پایهٔ پژوهش باشد، اشتغال شایسته را به دنبال خواهد داشت و نتیجه آن نوآوری و ماندگاری کار و فعالیت است.
معاون آموزش،‌پژوهش و برنامه ريزي اداره كل بر كيفيت بخشي مضاعف بر دوره هاي آموزشي خاص مددجويان كميته امداد، ايجاد اشتغال پايدار، استفاده از امكانات شبانه روزي آموزش هاي فني و حرفه اي براي آموزش مناطق محروم و كمتر توسعه يافته و نظارت كانون انجمن صنفي استان در اجراي دوره هاي بخش غيردولتي تأكيد كرد.
در ادامه این همايش مدیرکل کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان نیزضمن تقدیر و تشکر از همکاری و تعامل اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های کمیته امداد ارائه آموزش‌های مهارتی به مددجویان بر اساس سفارش بازار کار است که خوشبختانه با رویکرد جدید سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و بالطبع آن اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان این امر تحقق یافته است.
وی با اشاره به اینکه آموزش یکی از رکن‌های اصلی مهارت و کسب‌وکار است، اظهار کرد: اگر مددجویان آموزش کافی را برای شروع یک حرفه نداشته باشند احتمال شکست آن‌ها بسیار زیاد است.
شیران اعتباربخشی به آموزش‌های مهارتی ارائه‌شده به مددجویان توسط کمیته امداد را ضروری دانست و افزود: کمیته امداد و اداره کل آموزشی فنی و حرفه ای دو دستگاه مکمل یکدیگر هستند که در دنیای توسعه‌یافته، با توجه به شیوه کار و اشتغالزایی به‌عنوان یکی از موفق‌ترین ساختارهای اقتصادی به شمار می‌آیند.
مدیر کل کمیته امداد استان اصفهان آموزش فرزندان مددجو را یکی از اهداف این نهاد عنوان کرد و گفت: فرزندان مددجو در مقطع دبیرستان، طبق استعداد و علاقه، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فراگرفته و قبل از اخذ دیپلم دریکی از رشته‌های فنی، مهارت کسب می‌کنند که گام مؤثری برای ایجاد اشتغال جوانان می‌باشند.
وی در خصوص رشته‌های آموزش فنی حرفه‌ای کمیته امداد اظهار داشت: این رشته‌ها شامل کشاورزی، دامداری، خیاطی، آرایشگری و صنایع‌دستی است که باهدف رفع نیاز بازار و کارآمد بودن حرفه آموزشی برگزار می‌شود.
شیران یکی از اقدامات مهم کمیته امداد را مشاوره قبل از کار عنوان کرد و افزود: ارائه مهارت‌های کارآفرینی قبل از اشتغال مددجویان و مشاوره آن‌ها قبل از انتخاب شغل باعث می‌شود، افراد با بصیرت شغل خود را انتخاب کنند.
وی با اشاره به اینکه درسال ۹۵ بیش از ۱۲ هزار و ۴۰۰ مددجو تحت حمایت کمیته امداد از آموزش های فنی حرفه ای بهره بردند اظهار کرد: بر اساس آمار و عملکرد حوزه اشتغال و خودکفایی، ۷ هزار ۱۳۸ نفر زن، ۵ هزار و ۲۶۲ مرد و ۵ هزار نفر فرزندان مددجویان ازتحت آموزش دوره های فنی حرفه ای قرار گرفته اند.

وی در پایان بابیان اینکه حدود ۴۱۰ آموزشگاه به‌صورت فعال با کمیته امداد همکاری می‌کنندعنوان کرد: متناسب با بودجه در نظر گرفته‌شده امیدواریم بستر مناسب جهت آموزش و تعلیم مددجویان فراهم شود.
در پايان اين همايش حاضرين از كارگاههاي مراكز جوار اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان بازديد كردند.   1396/4/20 08:54    تعداد بازدید :  22722

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 22722
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )