ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 15
بازدید امروز 24,561
بازدید دیروز 29,372
بازدید این ماه 988,344
بازدید کننده ماه قبل 728,037
بازدید ماه قبل 811,790
بازدید کل 28,719,620

ریاست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: مدیران سازمان باید با ایده های زیبا در مسیر توسعه کشور گام بردارند ...

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با بيان اينكه بايستي تجربه هاي يك ملت را در كاشان غني،‌ مديريت و تعالي بخشيد بر تغيير رويكرد، ايجاد انگيزه و حركت در مسير توسعه تأكيد كرد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، محمد امین سازگارنژاد معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در نشست مدیران ستادی و استانی  سازمان فنی و حرفه ای کشور که در سالن تالار همايش هتل سراي عامري شهركاشان برگزار شد عنوان کرد: بايستي تجربه هاي يك ملت را در كاشان غني، مديريت و تعالي بخشيد.
بر اساس اين گزارش، نشستي با حضور محمد امين سازگارنژاد معاون وزير و رياست سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، فرماندار و شهردار كاشان، حسين محلوجي مدير عامل بنياد فرهنگ كاشان ، دكتر شريعتي معاون وزير علوم  و مديران ستادي و استاني در محل سالن تالار همايش هتل سراي عامري شهرستان كاشان صورت پذيرفت.
در ابتدا ابوطالب جلالي مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان ضمن خيرمقدم در خصوص ديدگاه هاي رياست سازمان مبني بر بلامكان و بلازمان بودن آموزش ها، ‌توجه به آينده، مقوله IT  و ICT ، استفاده از ظرفتيهاي صنعت گردشگري، بازنگري و اصلاح مشاغل گذشته و ايجاد مشاغل جديد مطالبي را بيان نمود.
در اين نشست سازگارنژاد ضمن قدرداني از محلوجي، مردم كاشان و همه كساني كه در ترویج و گسترش جلوه‌ها و بنیادهای هنر و فرهنگ و تمدن کاشان تأثيرگذار بودند بر بهره برداري هرچه بهتر از اين اماكن به صورت تهيه پيوست آموزشي تأكيد كرد.
وي با تأكيد بر ظرفيت بالاي علمي، فرهنگي و اقتصادي كاشان بيان داشت: مديران ستادي و استاني بايستي اين تجربه ها را غني،‌ مديريت و تعالي بخشند و با تغيير رويكرد، انگيزه بادست پر و نگاه زيبا پيش روند.
رياست سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور تصريح كرد: ‌شرط موفقيت،" داشتن ايده هاي زيبا، تبديل ايده ها به تيم، انتخاب زمان ، ايجاد فرصت و رسيدن به هدف است."
سازگارنژاد با اشاره به اينكه  گم شدن تجربه ها يك ملت فاجعه ي بزرگي است افزود:‌اراده، عشق و همكاري همه كساني كه در مسير توسعه گام برمي دارند مهم است.
در ادامه محلوجي با اشاره به پتانسيل بالاي كاشان در حوزه گردشگري اظهار داشت : با توسعه كاشان در بخش گردشگري، بوم گردي، صنايع دستي و ... توانسته ايم زمينه اشتغال بسياري از مردم را در صنعتي عاري از هر گونه آلودگي محيط زيست و با سرمايه كم فراهم نماييم. 
وي گفت: انديشه بازسازي ميراث فرهنگي سرمايه فناناپذير است.
گفتني است: ‌برای یک مدیر، مهم‌ترین ارکان، تقسیم کار،اختیار، نظم و انضباط و وحدت مدیریت است؛ اصولی که حسین محلوجی آنها را پس از فراغت از مسئولیت‌های دولتی و رسمی، به بخش فرهنگ ارمغان آورده است و در طول سال‌های گذشته در «بنیاد فرهنگ کاشان» پیاده‌سازی کرده است؛ بنیادی فرهنگی، غیرانتفاعی، مستقل و خصوصی که با هدف شناسایی، احیا، پاسداری، ترویج و گسترش جلوه‌ها و بنیادهای هنر و فرهنگ و تمدن کاشان تاسیس شده‌است. حسین محلوجی چنان به فرهنگ و تمدن کاشان عشق می‌ورزد که تمام زندگی و انرژی خود را صرف شناسایی جلوه‌های هویتی و تاریخ و فرهنگ «خانه پدری» کرده و «کارنامه کامیاب» خود و همکارانش در بنیاد فرهنگ کاشان را در دانشنامه کاشان عرضه کرده است.
دكتر شريعتي معاون وزير علوم نيز ضمن اشاره به جمعيت بالاي 4 ميليون نفر دانشجويان اظهار داشت: 85 درصد دانشجويان در بخشهاي غيردولتي مشغول به تحصيل مي باشند كه تعامل با اين بخش مي تواند اثرات بسيار چشمگيري را در جامعه داشته باشد و بايد به اين موضوع اشاره كنم كه در بخش آموزش عالي، حوزه فني و حرفه اي و آموزشهاي مهارتي ما يكي از موفق ترين بخش ها مي باشد كه توانسته ايم از بعد آموزش مؤثر واقع شويم و تقريبا افرادي كه از اين بخش فارغ التحصيل مي شوند مشكل اشتغال را نداشته اند ولي متأسفانه تا كنون نتوانسته ايم در جامعه فرهنگ سازي كنيم كه آموزشهاي فني و حرفه اي و مهارتي جايگاه والا ويژه خود را پيدا كند.
شريعتي با بيان رمز موفقيت كشور كره جنوبي و تاثير تكنسين هاي آموزش ديده ماهر در رشد و توسعه آن گفت: در دانشگاهها دوره هاي مهارتي را برنامه ريزي نموده ايم كه دانشجويان چندين دوره مهارتي دو واحدي را با توجه به ظرفيت منطقه در دوره تحصيل خود طي نمايند.
در پايان حاضرين از بناهاي تاريخي باغ فين كاشان و سراي عامري بازديد كردند.


 
   1396/4/24 10:24    تعداد بازدید :  22581

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 22581
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )