میز خدمت الکترونیک
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • تأثير توسعه مشاركت بخش غيردولتي بر كيفيت آموزش هاي فني و حرفه اي را چگونه ارزيابي مي كنيد؟
    • مثبت
    • منفي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 3
بازدید امروز 692
بازدید دیروز 26,149
بازدید این ماه 635,744
بازدید کننده ماه قبل 317,001
بازدید ماه قبل 387,274
بازدید کل 20,718,734

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان مطرح کرد: توانمندسازی نیروی انسانی اصلی ترین مؤلفه تولید و کاهش نرخ بیکاری است...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان تاکید کرد: اصلی ترین مؤلفه تاثیر گذار در شکل گیری مناسب تر تولید و کاهش نرخ بیکاری، توانمندسازی نیروی انسانی است.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، ابوطالب جلالی مدير كل استان در نشست خبری که به مناسبت هفته مهارت برگزار شد، گفت: نامگذاری 6 مردادماه به نام روز کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای، باید خیزش و جهشی نو برای رسیدن به ماموریت های فنی و حرفه ای داشته باشد.
وی با اشاره به نرخ بالای بیکاری در استان اصفهان، تاکید کرد: حق این استان نیست که نرخ بیکاری 14 درصدی داشته باشد و می طلبد همه مسؤلان در راستای رسالت خود برای اشتغالزایی و مطالبه به حق مردم اقدام کنند و پاسخگو باشند.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان ادامه داد: نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی بیشتر از 35 درصد اعلام می شود و این آمار  نشان می دهد که در نظام آموزش برنامه جامعی نداشته ایم.
وی یادآور شد: اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی امروز به یک دغدغه بزرگ تبدیل شده است.
جلالی با اشاره به اینکه از مزیت های کشور ما داشتن رنج سنی جوانان است که می توانند در فعالیت های اقتصادی مشارکت داشته باشند، گفت: اصلی ترین مؤلفه تاثیر گذار در شکل گیری مناسب تر تولید و کاهش نرخ بیکاری توانمندسازی نیروی انسانی است اما متأسفانه در کشور هنوز نتوانسته ایم برای آموزش مهارت به جوانان در راستای سیاست افزایش اشتغال گام های اساسی برداریم.
وی خاطرنشان کرد: ماموریت فنی و حرفه ای این است که با درک صحیح از محیط بیرون بتوانیم برنامه های آموزشی را در آن مسیر همراستا کنیم.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان همراستا بودن استانداردهای آموزشی با استانداردهای شغلی را مزیت مهم آموزش های فنی و حرفه ای خواند و یادآور شد: 80 درصد بسته های آموزشی به صورت عملی در کارگاهها انجام می شود و می تواند فرصت خوبی برای جوانان باشد.
وی با اشاره به اینکه در مرکز آموزش فنی و حرفه ای مشاوره شغلی هم انجام می شود، اظهارکرد: سعی کردیم مقوله کارآفرینی را در دستور کار قرار دهیم، البته کاریابی ها باید به کمک فنی و حرفه ای بیایند و همه دستگاههای مسؤل به تعهدات اجتماعی خود پایبند باشند.
جلالی در بخش دیگری از سخنان خود، تاکید کرد: در استان اصفهان سالانه 60 هزار نفر آموزش های فنی و حرفه ای را می گذرانند که 35 درصد آنها افراد شاغلی هستند که برای ارتقای شغل خود آموزش می بینند.
وی با اشاره به ضرورت تشكيل شوراي  مهارت استان، گفت: نظر به ضرورت برنامه ريزي تربيت نيروي انساني مورد نياز براي طرح هاي توسعه اي استان ، افزايش بهره وري نيروي كار و به منظور اجراي صحيح طرح هاي مهارت آموزي در محيط كار واقعي، طرح كارورزي دانش آموختگان دانشگاهي و نظام آموزش دوگانه و هدايت مهارت آموختگان به ظرفيت هاي شغلي استان شوراي مهارت ذيل كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري  تشكيل مي شود.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان، فرهنگ سازي ،‌ترغيب و تشويق جوانان جوياي كار در فراگيري آموزشهاي فني و حرفه اي، نهادينه سازي نظام آموزش مستمر و يادگيري مادام العمر، مطالعه و بررسي طرح هاي توسعه اي كمي و كيفي آموزشهاي مهارتي در استان، تدوين سياستهاي آموزشي و جلب نظر شركاي مهارتي در فرآيند آموزشهاي فني و حرفه اي بخشهاي مختلف صنعت ، كشاورزي و خدمات، شناسايي مزيت هاي اشتغال زا و همراستا نمودن ظرفيتهاي مهارتي استان بمنظور پاسخگويي به مطالبات بازار كار و ساماندهي و حذف برنامه هاي موازي دستگاهها در اجراي آموزشهاي فني و حرفه اي را از اهداف شورای مهارت خواند.
 
   1396/5/1 12:04    تعداد بازدید :  9080

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 9080
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )