بیانیه توافق سطح خدمت
میز خدمت الکترونیک
سامانه ثبت تقاضاهای آموزش
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
آدرس مراکز استانها
تجارب مهارت آموختگان شاغل
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات
سامانه آزمون

 

 

 

 

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • تأثير توسعه مشاركت بخش غيردولتي بر كيفيت آموزش هاي فني و حرفه اي را چگونه ارزيابي مي كنيد؟
    • مثبت
    • منفي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 11
بازدید امروز 11,614
بازدید دیروز 33,916
بازدید این ماه 1,401,217
بازدید کننده ماه قبل 1,165,689
بازدید ماه قبل 1,236,647
بازدید کل 19,299,760

نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه اصفهان: برنامه ریزی آموزش های مهارتی بر اساس تقاضای جامعه باشد ...

در پنجمين روز از هفته مهارت مدير كل و مسئولين اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان با نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اصفهان ديدار و گفتگو كردند.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، درراستاي گراميداشت هفته مهارت ابوطالب جلالي مديركل آموزش فني وحرفه اي استان اصفهان بهمراه معاونين، مدير حراست،  و روساي ادارات ستادي و مراكز با آيت اله طباطبائي نژاد نماينده ولي فقيه دراستان وامام جمعه اصفهان ديداركردند. دراين ديدار ابتدا جلالي ضمن تشكر از بذل توجه امام جمعه محترم به آموزش هاي فني وحرفه اي و تشريح فعاليتهاي مراكز آموزش فني و حرفه اي بويژه همراستا نمودن مهارت آموزي با تقاضاي كارجويان، كارفرمايان و مطالبات محيط هاي كسب و كار به صورت تفصيلي اهداف، چگونگي اجرا و پيش بيني از نتايج دو طرح مهارت آموزي در محيط كار واقعي و كارورزي دانش آموختگان دانشگاهي را طرح و وظيفه سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور را در فرآيند اجرا بسيار با اهميت و خطير دانست.
جلالي افزود:‌ اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان با تدوين سند مهارت بر اساس مزيت هاي منطقه اي در حوزه صنعت و كشاورزي، توريست و گردشگري، انرژي هاي نو، ‌آكواترونيك، فناوري هاي راهبردي و نوين با مشاركت بخش غيردولتي توانسته است زمينه توانمندسازي جوانان به مشاغل مورد دلخواهشان را فراهم آورده تا بتوانند سريعتر به اشتغال برسند.
وي بصورت اجمالي گزارشي از اقدامات اين اداره كل درزمينه آموزش زندانيان و بازگشت افراد آسيب ديده به محيط هاي اجتماعي، اجراي آموزش در روستاها، راه اندازي دانشگاه علمي كاربردي در اصفهان و كاشان، مسابقات ملي مهارت، تجهيز و راه اندازي كارگاه ها با جهت گيري به سمت آموزش هاي راهبردي و نوين از جمله  نانو تكنولوژي و بيوتكنولوژي، صنايع گياهان دارويي و انرژي هاي نو، سنگ هاي قيمتي و مصنوعات سنگ، همكاري با اتحاديه كفش و برون سپاري بخشي ار آموزش ها با مشاركت بخش غيردولتي ارائه داد.
درادامه آيت اله طباطبائي نژاد ضمن تبريك هفته مهارت بيان داشت: يكي از راههاي تحقق اقتصادمقاومتي كه مورد تاكيد مقام معظم رهبري است آموزش هاي فني وحرفه اي است كه جوانان بايد فراگيرند .
نماينده ولي فقيه دراستان وامام جمعه اصفهان تصريح كرد: جامعه ما همانگونه كه به پزشك و مهندس احتياج دارد به خياط و قالي باف ومشاغل ديگر نيز نياز دارد وآموزش و بكارگيري افراد در مشاغل مختلف از بزرگترين خدمات درجامعه است.
وي افزود: دانش و علم مهم و مطلوب است ولي جوانان بايد همراه علم، فن و مهارت را هم بياموزند و در اين راستا سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در هر كشور آموزشهايي را برنامه ريزي كند كه براي آنها مشاغل وجود دارد.

   1396/5/5 10:14    تعداد بازدید :  8891

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 8891
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )