تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 16
بازدید امروز 11,424
بازدید دیروز 26,253
بازدید این ماه 666,966
بازدید کننده ماه قبل 115,966
بازدید ماه قبل 181,803
بازدید کل 27,268,027

پیام جناب آقای دکتر علی ربیعی، وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت 6 مرداد؛ روز ملی ترویج آموزش های فنی و حرفه ای و کارآفرینی ...

با سلام و تهنيت
     امروز مهارت آموزي و مهارت افزايي يكي از سياست هاي مؤثر در اشتغال بوده و در اين ميان به كارگيري نيروي ماهر و متخصص در فضاي كسب و كار امري اجتناب ناپذير است.
   مطالعات انجام شده و تجارب داخلی و بین المللی نيز گوياي اين واقعيت است كه دستيابي به رشد و توسعه از مسير تربيت نيروي انساني با مهارت امكان پذير خواهد بود.
   تجارب كشورهاي توسعه يافته و پيشرفته نيز نشان مي دهد كه تربیت نیروی انسانی ماهر به عنوان یک استراتژِی بلند مدت و کار با فشار در کوتاه مدت در برخی کشورها مد نظر بوده است، امري كه درکشورهای موسوم به توسعه یافته در فرایند پس از انقلاب صنعتی رخ داده است، اما توجه به فرهنگ سازماني به گونه اي كه زمينه رشد خلاقيت بر اساس كار و فكر جمعي بنا  شود هم  در اين مسير مورد تأكيد است.
  از سوي ديگر  فني و حرفه اي يك مسير اساسي، يك مسير درست و يك مسير صحيح براي توانمندسازي نيروي انساني است و ما نیاز داریم که با تأکید بیشتری روی آموزش هاي فنی و حرفه ای کارکنیم.
  بنا براين در گام نخست توسعه منابع انساني موضوعي است كه نيازمند برنامه ريزي هدفمند بوده و نهادسازي براي اجراي برنامه ها  از اولويت هاي اساسي به شمار مي رود.
  بر همین اساس معتقدم ارتقاي باور جامعه در خصوص ضرورت و اهميت مهارت آموزي در حوزه فناوري ها با ايجاد گفتمان فني و حرفه اي و مطرح شدن هرچه بيشتر در ميان عموم مردم امكان پذير است و دستيابي به رشد اقتصادي در كشور نياز به تقويت مهارت تك تك افراد دارد و این امر  با تقويت آموزش هاي فني و حرفه اي ميسر خواهد شد. 
لذا بايد تلاش كنيم، با نقش سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور و نگاه بلند مدت؛ با تدبیر و برنامه ريزي مبتنی بر سخت کوشی، مهارت آموزي، گفتمان حاكم در كشور شده و شاهد  توسعه درك جامعه نسبت به جايگاه آموزش هاي فني و حرفه اي باشيم.
   از همین رو نیز معتقدم بدون اتکا به نیروی ماهر راه رسیدن به پیشرفت فراهم نمی‌شود، هرچند از
ظرفیت هاي بالایی برخوردار باشیم، بدون نیروی ماهر توسعه معنا ندارد.     
  يقيناً دستیابی به عدالت و رفع نابرابری و فراهم سازی فرصت های برابر، تنها با مهارت آموزی ممکن خواهد شد. اگر بخواهيم شاهد توسعه فراگیر، عدالت افزا و توانمندسازی در کشور باشیم،  باید نسبت به مهارتی شدن نیروی انسانی و یادگیری مادام العمر و متناسب با نیاز بازار کار اقدام کنیم.
   6 مرداد ماه؛ روز ملي كارآفريني و ترويج آموزش هاي فني و حرفه اي و هفته ملي مهارت را گرامي داشته، همت والا و پشتكار افزون خانوداه بزرگ سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور؛ اعم از مربيان تلاشگر، همكاران ساعي و مسؤولان متعهد در دو بخش دولتي و خصوصي را ارج نهاده و اين رويداد بزرگ را به تمام افرادي كه دغدغه شان رشد و توسعه سرمايه هاي انساني كشور و ارتقاي رفاه و آسايش هم وطنانشان مي باشد، تبريك مي گويم.
        به اميد روزي كه هر ايراني، مهارت  و يا  مهارت هايي براي زندگي بهتر داشته باشد و جامعه اي را بسازيم كه همه در آن با پشتگرمي و دل خوشي، ايران هميشه سرافراز  را روز به روز جلو ببرند.
   1396/5/1 11:35    تعداد بازدید :  9396

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 9396
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )