بیانیه توافق سطح خدمت
میز خدمت الکترونیک
سامانه ثبت تقاضاهای آموزش
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
آدرس مراکز استانها
تجارب مهارت آموختگان شاغل
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات
سامانه آزمون

 

 

 

 

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • تأثير توسعه مشاركت بخش غيردولتي بر كيفيت آموزش هاي فني و حرفه اي را چگونه ارزيابي مي كنيد؟
    • مثبت
    • منفي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 17
بازدید امروز 28,024
بازدید دیروز 33,916
بازدید این ماه 1,417,627
بازدید کننده ماه قبل 1,165,689
بازدید ماه قبل 1,236,647
بازدید کل 19,316,170

دیدار مسئولین مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان مبارکه استان اصفهان با فرماندار شهرستان در هفته مهارت ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، در راستای گرامیداشت هفته مهارت و روز ملي آموزش هاي فني و حرفه اي، مسئولين مركز آموزش فني و حرفه اي شهرستان مباركه با علی اصغر ذاکری فرماندار شهرستان دیدار و گفتگو كردند.
علي اصغر ذاكري ضمن تبریک هفته مهارت، یکی از ضرورتها و الزامات رشد و توسعه اقتصادی را داشتن یک نظام آموزش برای ایجاد مهارتهای لازم در سرمایه های انسانی دانست و گفت: هفته ملی مهارت فرصتی برای ترویج فرهنگ آموزش های فنی و حرفه ای است.
فرماندار شهرستان به نقش وجایگاه فنی وحرفه ای اشاره کرد وگفت: فنی وحرفه ای در شهرستان از جایگاه ویژه ای برخوردار است ودر جامعه های در حال پیشرفتی مثل ایران فنی وحرفه ای به عنوان متولی آموزش ومهارت می تواند نقش بسزایی در کاهش آمار بیکاری ورونق اشتغال باشد.
ذاکری به اهمیت مهارت آموزی و گسترش مهارت و ارتباط تنگاتنگ مهارت آموزی با اقتصاد و تاثیر آن در رشد و شکوفایی و استقلال کشور اشاره کرد و خاطر نشان ساخت:دولت تدبیر وامید اقدامات موثری برای حمایت از فنی وحرفه ای برداشته واعتقاد دارد کسی که در فنی وحرفه ای آموزش ببیند علاوه بر حرفه اموزی آموزی واخذ مدرک می تواند با راه اندازی کارگاه تولیدی زمینه اشتغال چندین نفر را نیز فراهم نماید.
فرماندارگفت: لازمه توسعه کمی و کیفی مهارت ها توجه جدی و مستمر به آموزش به عنوان پایه و یک زیرساخت مهم است.
با بیان اینکه امروز آموزش مهارت به فرد جزو ضروری ترین نیازهای هر جامعه ای است، بر ضرورت توسعه آموزش های فنی و حرفه ای بر اساس نیاز بازار کار و شرایط اقتصادی بویژه شرایط اقتصادی وصنعتی شهرستان مبارکه تاکید کرد.
فرماندار اظهارداشت: با توسعه فرهنگ مهارت آموزی ، بخش مهمی از معضل بیکاری بر طرف خواهد شد.
وی افزود:امروزه فناوری‌های مختلف با سرعت در حال تغییر بوده و بدون تردید یکی از ابزارهایی که می‌تواند جوامع در حال توسعه را با این فناوری در حال رشد هماهنگ سازد، بهره‌مندی از یک سیستم آموزشی صحیح، استاندارد و اصولی است.
مقام عالی دولت در شهرستان خاطر نشان کرد:مراکز فنی حرفه ای باید بتواند خود را با رشد سریع تکنولوژی تطبیق دهد، منابع اطلاعاتی خویش را به‌روز کند تا بتواند گره‌گشای بسیاری از مشکلات و تنگناهای هر کشور باشند.
وی به مشکل بیکاری در کشور وشهرستان نیز اشاره کرد واذعان داشت: تنها راه برون رفت از وضعیت فعلی حمایت از فنی وحرفه ای است ونظام ودولت اعتقاد دارد اگر قرار باشد آموزشی داده شود باید از طریق فنی وحرفه ای ومراکز تابعه ان باشد چرا که متولی آموزش در کشور فنی وحرفه ای است و دولت نیز در برنامه ششم در بحث آموزش با توجه به ظرفیت هایی کشور برنامه های خوبی را پیش بینی کرده که امیدواریم با همکاری مسئولان ومتولیان امر به خوبی اجرایی شود.
در پایان نیز رئیس وکارکنان فنی وحرفه ای ضمن تشکر از همراهی وحمایت های فرماندار از آموزش فنی وحرفه ای مسائل ومشکلات خود را مطرح نمودند.
   1396/5/2 11:52    تعداد بازدید :  8895

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 8895
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )