میز خدمت الکترونیک
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • تأثير توسعه مشاركت بخش غيردولتي بر كيفيت آموزش هاي فني و حرفه اي را چگونه ارزيابي مي كنيد؟
    • مثبت
    • منفي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 5
بازدید امروز 2,878
بازدید دیروز 3,830
بازدید این ماه 404,568
بازدید کننده ماه قبل 517,648
بازدید ماه قبل 606,458
بازدید کل 21,042,384

استاندار اصفهان تاکید کرد: سیاست های آموزشی فنی و حرفه ای باید متناسب با بسته های حمایتی اشتغال و اولویت های توسعه ای استان باشد ...

دکتر رسول زرگرپور اظهارداشت: سیاست های آموزشی فنی و حرفه ای باید متناسب با بسته های حمایتی اشتغال دولت و محورهای توسعه ای استان باشد تا در جهت توسعه ی استان قدم های مثبت برداشته شود و از این دوران طلایی و شرایط ویژه و بسیار مهم ایجاد شده به نحو مطلوب استفاده گردد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، ابوطالب جلالي مدير كل استان به همراه جمعي از مسئولين با دکتر رسول زرگرپور استاندار اصفهان به مناسبت ششم مرداد ماه روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای ديدار و گفتگو كردند.
زرگرپور اظهارداشت: در طول سال های پس از انقلاب هیچ زمانی مسائل فنی و حرفه ای به اندازه ی امروز جایگاه خود را پیدا نکرده است و امروز این سازمان در یک دوران طلایی قرار دارد.
استاندار اصفهان با بیان اینکه در همه ی بسته های حمایتی دولت در خصوص اشتغال ، سازمان آموزش فنی و حرفه ای نیز دیده شده است، افزود: در بسته های ابلاغی اقتصادی، حمایتی و اقتصاد مقاومتی، پیوست یا فصلی با عنوان آموزش فنی وحرفه ای وجود دارد که نشان دهنده ی جایگاه مهم این سازمان است.
زرگرپور با اشاره به مزیت ها و ظرفیت های غیرقابل تصور و در کنار آن مشکلات استان در بخش های مختلف، اظهارداشت: اصفهان در بخش صنعت، صنعتی ترین استان کشور است و ۱۰ درصد صنایع بزرگ کشور، ۷۰ درصد فولاد، ۵۰ درصد مصالح ساختمانی و سنگ، ۶۰ درصد مصنوعات طلا و ۲۵ درصد فراورده های نفتی کشور در اصفهان تولید می شود.
رسول زرگرپور اضافه کرد: اصفهان با ۱۵۰ واحد دانشگاهی پس از تهران دومین استان دانشگاهی کشور است و ۶ دانشگاه این استان در رنکینگ بین المللی جای دارند و ۳۳۰ هزار دانشجو که ۷ هزار دانشجو در مقطع دکترا در این استان تحصیل می کنند.
استاندار اصفهان با بیان اینکه مردم دین دار، ولایتمدار اصفهان در همه ی صحنه های انقلاب پیش قراول بوده اند، افزود: اصفهان با دارا بودن ۶ درصد از جمعیت کشور ۱۰ درصد شهدا و ۱۱ درصد جانبازان و ایثارگران را تقدیم انقلاب و کشور نموده است.
زرگرپور افزود: با این شرایط نرخ بیکاری در این استان ۲ درصد از متوسط کشور بالاتر است و باید مشخص شود که چرا با این امکانات و ظرفیت ها که باید این استان را به بهشت اشتغال تبدیل کند، نرخ بیکاری آن بالاتر از متوسط کشوری است و این در شان استان نیست.
رسول زرگرپور با اشاره به فعالیت بخش خصوصی بویژه در بخش صنعت در استان اظهارداشت: زمانی که اقتصاد با مشکل مواجه می شود بیکاری در این استان نمود بیشتری می یابد.
استاندار اصفهان افزود: حجم بالای فارغ التحصیلان دانشگاهی برای ورود به عرصه ی کار و همچنین مهاجرت افراد جویای کار از استانهای دیگر به سمت این استان نیز می تواند از عوامل بالا بودن نرخ بیکاری باشد.
استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه باید در استان سیاست های آموزشی متناسب با بسته های حمایتی اشتغال باشد، افزود: باید سازمان آموزش فنی و حرفه ای به آموزش نیروهای فناوری و تحقیقاتی بپردازد و آموزش ها در فضاها و اولویت های توسعه ی استان قرار گیرد.
رسول زرگرپور به لزوم آموزش صنایع دستی اشاره کرد و افزود: صنایع دستی دنیایی از آموزش ها است و باید سمت و سوی آموزش ها در این راستا قرار گیرد.
وی تاکید کرد: آموزش های فنی و حرفه ای باید در این سه مقوله قرار گیرد تا در جهت توسعه ی استان قدم های مثبت برداشته شود و از این دوران طلایی و شرایط ویژه و بسیار مهم ایجاد شده استفاده شود.
زرگرپور با بیان اینکه فارغ التحصیلان دانشگاهی اطلاعات فنی کافی ندارند، اظهارداشت: اغلب کارخانه ها نیاز به کارمندان و کارگران متخصص دارند و در این راستا باید سازمان فنی و حرفه ای آموزش های لازم را به این افراد بدهد تا تخصص فنی نیز در فارغ التحصیلان ایجاد شود.
رسول زرگرپور با تاکید بر اینکه بخش خصوصی باید به آموزش های فنی و حرفه ای ورود پیدا کند، اظهارداشت:‌  سازمان آموزش فنی و حرفه ای باید سیاستگذار و ناظر باشد و بخش خصوصی برای آموزش ورود پیدا کند.
استاندار اصفهان با بیان اینکه در دو سال گذشته طرح هر دانش آموز یک مهارت اجرا گردید، اظهارداشت: امید است که با همکاری اصناف و سازمان آموزش فنی و حرفه ای و استفاده از شیوه های جدید مدیریتی بخش قابل توجهی از مشکلات اشتغال استان برطرف شود.

   1396/5/4 07:19    تعداد بازدید :  9139

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 9139
10/10 (تعداد آرا 1 نفر )